Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двустранен протокол ПТП


Recommended Posts

Интересува ме дали са отменени въпросните протоколи? Поднових си ГО наскоро и агента ми каза, че са отменени(уж) :-k. Само че никъде не намирам информация за това. Мерси за отговорите! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал да са отменени. Друг въпрос е, че някои застрахователни компании не признават протоколите и държат на протокол от КАТ. Мошеническа държава сме, пълна със селски тарикати... та застрахователите донякъде са прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали са отменени въпросните протоколи? Поднових си ГО наскоро и агента ми каза, че са отменени(уж) :-k. Само че никъде не намирам информация за това. Мерси за отговорите! smile049

Аз имам чувството,че този твой застраховател е отменен. Я си провери полицата дали е редовна,защото не отдавна имаше и фалшиви кочани със застраховки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валидна ми е полицата smile049. Явно се е объркал нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Не съм чул да са отменение но има едно изискване да е уведомено КАТ за ПТП-то при което те си водят регистър и при нужда за пред застрахователя се отчита че при тях е постъпил сигнал за състояло се ПТП. Имам случай с мой колега при който не му признаха такъв протокол защото не бил издаден документ от КАТ и не можело да се докаже че е имало ПТП и т.н. застрахователни лъжи за да не платят на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 3 - 4 пъти ми се наложи за служебните автомобии да викам кат за дребни неща. От там ми отказаха да дойдат щом няма пострадали или друг автомобил в инцидента. Продиктуваха ми вх. номер на обаждането за застрахователя и в случай че имам проблеми с застраховката защото не е дошла полиция, да им цитирам един текст от наредба. В момента не се сещам за номера на наредбат и датата ( мисля че е от 01.02.09 ) в която се казва че КАТ не са длъжни да посетят такова произшествие. Ако представлява интерес мога да потъся точно наредбата. Мисля че я записах някъде в офиса.

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя моя опит. При ПТП само с леки материални щети (а как се определя прага им.??) се дава номер от КАТ под който са завели ПТП-то. Но това е когато сте се разбрали кой е виновен. Ако не сте се разбрали катаджиите са длъжни да дойдат. В двустранния протокол се вписва този номер. Много е важен момента със известяване на застрахователя на виновния. Повечето застрахователи искат и двамата да подпишат протокол пред него. Т.е. пострадалия с виновния за ръчичка пред застрахователя на виновния. Ако сте пострадал и имате каско то може и при вашия застраховател по каско. Но ако сте виновен задължително си търсете 7 дневния срок за уведомяване на вашия застраховател. В противен случай после вие ще плащате щетата.

:smt004 само дето не разбирам ако съм в друг град и застрахователя няма мобилна група и е почивен ден как мамка му ще си заведа щетата. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак как да я заведеш :)

Преди 2 седмици ни удариха и ни дадоха протокол от КАТ че не сме виновни. Отидохме при застрхователя за каското ... оказа се че по цени на оригиналните части имам описана щета за 1600 лева и за майсторски труд най-малко 500-600 лева а те ми платиха 1100 лева уж устаряване или там техните лъжи само и само да не плащат за 5 годишна кола. Като сметнах накрая се оказа че и втора употреба да си купя частите пак ще съм на загуба за това тия граждански и каска са пълна измама и гледат само да те прецакат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак как да я заведеш :)

Преди 2 седмици ни удариха и ни дадоха протокол от КАТ че не сме виновни. Отидохме при застрхователя за каското ... оказа се че по цени на оригиналните части имам описана щета за 1600 лева и за майсторски труд най-малко 500-600 лева а те ми платиха 1100 лева уж устаряване или там техните лъжи само и само да не плащат за 5 годишна кола. Като сметнах накрая се оказа че и втора употреба да си купя частите пак ще съм на загуба за това тия граждански и каска са пълна измама и гледат само да те прецакат.

 

Колега смени си застрахователя, почти всички имат опция - "доверен сервиз" т.е. с пари да не се занимаваш. Следващия път, като се застраховаш гледай условията за това. А тази опция е до 9 год. коли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.