Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задните дискове загряват - от какво? ОКТАВИЯ 1 - 2001


ognjano

Recommended Posts

Здравейте!

От скоро усещам, че колата няма инерция и един ден докато карах, я оставих да спре сама срещу наклон - без да използвам спирачките.

 

Излезнах и проверих дисковете, предните бяха ОК, но задните се бяха напекли. Навремето на Фелицийката се запушваха маркучите към спирачните апарати и накладките не връщаха, дали и тук е същия проблем или с АБС-а е по-сложно.

 

Търсих подобна тема, но не открих.

 

Моля споделете Вашия опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и Благодаря за съвета! Ръчната е ОК.Свалих задните гуми, където успях вкарах WD-40 /на жилото и на ступорите/. На едното колело отпусна, но на другото изглежда трябва да се раздвижи буталото.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, и за да приключа с темата ще ви споделя как го реших:

 

Изглежда проблема беше в това, че буталата бях запекли. При мен дискове и накладки също бяха за смяна, така че купих дискове и накладки и миналата събота, за около три часа с подръчни инструменти се справих със смяната, съответно както се очакваше проблема с търкането на накладките и загряване на дисковете след раздвижване на буталата се оправи.

 

п.с. Открих, че ключ за големия флекс, като се пилне малко встрани идеално пасва за развъртането на буталата с цел прибирането им.

 

Поздрави за всички колеги от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.