Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О1 проблем реле за мигачи


boban81

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с релето за мигачи на Октавиа 1.9 ТДИ-фейслифта.

Като дам мигач и той изключи-релето продължава да цъка и след малко спира.Докато цъка не светят мигачите -само звук се чува.

Понякога започва да цъка и без да съм включил мигач и след малко пак спре.

Слагах и реле от друга Октавиа-но пак си го има същия проблем-не е от релето.

Помогнете,моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с релето за мигачи на Октавиа 1.9 ТДИ-фейслифта.

Като дам мигач и той изключи-релето продължава да цъка и след малко спира.Докато цъка не светят мигачите -само звук се чува.

Понякога започва да цъка и без да съм включил мигач и след малко пак спре.

Слагах и реле от друга Октавиа-но пак си го има същия проблем-не е от релето.

Помогнете,моля!

Тъкмо и аз щях да питам, опцията мигача да мига три пъти и да гасне като само се чукне лостчето, функция на релето ли е или на компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкането принципно не се "възпроизвежда" от зумера в таблото :-k ? Може би в него е проблема. Не знам, дали ако я закачиш на ВАГ КОМ няма да си изпее какво й е. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с релето за мигачи на Октавиа 1.9 ТДИ-фейслифта.

О1 или О2? Има огромна разлика.

 

А именно състояща се в това:

Тъкмо и аз щях да питам, опцията мигача да мига три пъти и да гасне като само се чукне лостчето, функция на релето ли е или на компютъра?

О2 НЯМА РЕЛЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с релето за мигачи на Октавиа 1.9 ТДИ-фейслифта.

О1 или О2? Има огромна разлика.

 

А именно състояща се в това:

Тъкмо и аз щях да питам, опцията мигача да мига три пъти и да гасне като само се чукне лостчето, функция на релето ли е или на компютъра?

О2 НЯМА РЕЛЕ.

:mrgreen:

Жена ми е с фабия 1 - 2004г. и го има като опция, а голфа ми 2003г. го няма и затова питах дали може да се активира. Очевидно е възможно ако е без реле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за безпричинното цъкане на ,,релето" и аз я имам тази болка.при мен почва цъка си там 4-5 часа и само си спира досега ми го е правила 2 пъти.Някой беше казал за някакъва платка в таблото която се намира в краката на шофьора но несъм запознат и несъм разглобявал да я търся.При мен се появи и друг проблем осветлението ми се цъка когато си поиска.не както нормално откючвам и свет ами отключвам и светва след 10мин.някой по този проблем? говоря за ОК2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А именно състояща се в това:

Тъкмо и аз щях да питам, опцията мигача да мига три пъти и да гасне като само се чукне лостчето, функция на релето ли е или на компютъра?

О2 НЯМА РЕЛЕ.

:mrgreen:

Жена ми е с фабия 1 - 2004г. и го има като опция, а голфа ми 2003г. го няма и затова питах дали може да се активира. Очевидно е възможно ако е без реле.

за тази опция прочети тази тема http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=14105

няма да пишем едно и също нещо по няколко пъти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А именно състояща се в това:
Тъкмо и аз щях да питам, опцията мигача да мига три пъти и да гасне като само се чукне лостчето, функция на релето ли е или на компютъра?

О2 НЯМА РЕЛЕ.

:mrgreen:

Жена ми е с фабия 1 - 2004г. и го има като опция, а голфа ми 2003г. го няма и затова питах дали може да се активира. Очевидно е възможно ако е без реле.

за тази опция прочети тази тема http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=14105

няма да пишем едно и също нещо по няколко пъти

Повярвай ми, идеята дойде след като изчетох тази тема, дотогава си мислех че зависи от лостчето. Нооо....или съм кьорав или душевно болен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен проблема не е от настройки от Сом-а, защото го прави без причина-и със сигурност не е от релето.Надявам се още някой да е имал същия проблем и да помогне.Бях чувал, че може да е от лостчето,но не знам!!

Колата е О1-facelift 1л9 TDI-tour.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
...че може да е от лостчето,но не знам!!...

От лостчето е, сменявай го и няма да имаш грижи. :)

 

Хеехе. Колегата генерално реши проблема. Наистина не цъка от релето ами от лоста. Само че се оправя без да давате 200 лв за нов лост....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеехе. Колегата генерално реши проблема. Наистина не цъка от релето ами от лоста. Само че се оправя без да давате 200 лв за нов лост....

 

и ако нее голяма таина как става тоя филм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е голяма тайна. Разглабя се ключа с подходящи инструменти и ако си нежен и сръчен ще го почистиш сглобиш и няма да счупеш нищо. Щото ако счупиш със сигурност сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеехе. Колегата генерално реши проблема. Наистина не цъка от релето ами от лоста. Само че се оправя без да давате 200 лв за нов лост....

 

Възможно е цъкането да е от релето, ама щом е сменявано... остава лостчето. Изисква се немалка сръчност за смяната, предполагам за ремонта още по-голяма, поздравления за вложеното усърдие, иначе за петдесетила лева се намира, може да получи и бонус - темпомат - при по-усърдно търсене.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
може ли да ми кажете как точно да сваля лостчето-без да рискувам да го счупя?

 

Щом незнаеш как, по добре някой който знае да го прави колега. После отварянено му е по трудно. Без да счупиш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.