Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно антена на ОКТАВИЯ ІІ?


euroteam

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Наскоро си счупих антената в една врата, вместо да я подменям със същата пръчка, бръкнах в нета...

Ето на това съм се спрял:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130385990129&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

и

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300398420917&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

Влязох в контакт и с двамата продавача, като техния отговор, е че стават, но да проверя конекторите и размерите!?

 

Някой има ли опит с подмяната и знае ли какво, е важното при тази подмяна, като конектори, размери и т.н.!??

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю , мисля че с тези антени ще си вкараш голям ФИЛМ . :D Мисля си , че тряя сваляш тавана , което си е бая деликатна работа ...

Мое мнение !!!

Що не си купиш една пръчка само и да си я завиеш. Старата ( счупената) се вади след като развиеш и после с малко по-яко дърпане ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю , мисля че с тези антени ще си вкараш голям ФИЛМ . :D Мисля си , че тряя сваляш тавана , което си е бая деликатна работа ...

Мое мнение !!!

Що не си купиш една пръчка само и да си я завиеш. Старата ( счупената) се вади след като развиеш и после с малко по-яко дърпане ...

Така или иначе тапицерията ще се сваля, тавана е хлътнал, а пръчката е счупена точно в основата и няма захващане! Тези от ЕТ обещаха, че ще я сменят от покритието на застраховката, аз само трябва да им занеса антена, която ще става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези китайските "акулски перки" са гола вода като сила на сигнала. Един приятел се мъчи с таква и радиото му нон-стоп прекъсва. По-добре мини през някоя морга и си свали оригинална антена от някое ново VW, Audi или BMW. Само гледай извивката да съвпада с тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези китайските "акулски перки" са гола вода като сила на сигнала. Един приятел се мъчи с таква и радиото му нон-стоп прекъсва. По-добре мини през някоя морга и си свали оригинална антена от някое ново VW, Audi или BMW. Само гледай извивката да съвпада с тавана.

 

Абсолютно. Тия перки в ebay са много далеч от истинските перки които фабрично се монтират. Сложи си оригинална антена да ти е мирна главата. Щом ще плащат от каското - направо взимай фабричната от Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Привет колеги.

 

Реших да използвам тази тема, вместо да пускам нова.

 

Изрових с търсачката всички теми около подмяната на антената, но все още не съм сигурен как точно се процедира.

 

Ако искам да подменя антената на моята октавия с малко по-къса такава как да постъпя?

 

След развиване докрай антената пак не иска да излиза - Чавдар беше писал, че трябвало по-силно да се дръпне (даже беше сложил схема какво я задържа, за да се налага това по-силно дърпане), но пък другаде Караибрахим писа, че не е сигурно дали ще стане - можело да се счупи.

 

Причината за смяната е, че ми омръзна да ми пращи радиото в София, където по принцип само на телевизионната кула има смущения в сигнала. На мен в доста квартали при доста станции ми вкарва пращене или шум.

 

Сами беше казвал, че като сменил неговата с по-къса се подобрил сигнала значително.

 

Сами, кажи откъде я взе и как да я сменя. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери във Фолксваген , мисля че има струват към 12 лева. Поне в Русе съм виждал такива. Даже вчера гледах по-къси в Лидл ,към 6 лева бяха. Имам предвид само накрайника дето се развива, новите идват с няколко размера резбички към тях за различни марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца купих къс накрайник за 14 лв от Автотрейд Варна, не съм забелязал промяна в обхвата на радиото. Имаше и някакъв среден вариант между оригиналния и късия накрайник. Виж в някой софийски дилър на VW трябва да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Со кротце, со благо и со малко кютек. С едната ръка държиш базата, с другата дърпаш. Мойта не излезе трудно.

Тази тема ли имаш пред вид: viewtopic.php?f=8&t=12431&p=133744&hilit=%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0#p133744

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги.

 

А за махането на старата нищо не казвате - со зор ли ке трее да стане? :D

 

най-лесно става, след като си развил антената да пъхнеш едно ключе 6 или 7 мм и с леко натискане в другия край на ключето антената излиза без борба и тиск от накривен таван или други поразии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Айде и аз ще ползвам тази тема да не правя нова за досаден проблем.

Докато бях отпуска са ми откраднали антената. Каското покрива ли такива

бели или ще извадят от хиляда кладенци вода да не платят за една антена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз ще ползвам тази тема да не правя нова за досаден проблем.

Докато бях отпуска са ми откраднали антената. Каското покрива ли такива

бели или ще извадят от хиляда кладенци вода да не платят за една антена ?

 

По-скоро не :) защото за една антена ще ти кажат, че си си я свалил сам... По-скоро се примири... няма как да минеш, освен, ако нямаш някой познат да я изпише някак с нещо друго...

 

Иначе има такива 1:1 с тези нашите (на мен са ми я сменили някъде по сервизите - или в ЕТ, или някъде където са я карали когато е била в ЕТ... и са ми сложили 1:1 същата, ама като качество според мен не е същото. Та... по 7лв са в бриколажа... а оригиналната сигурно е 30-40... не знам.

 

Поздрави

 

ПП: В бришкода гледам много пишат, че са си сложили от Honda S2000... сигнала ставал малко по-добре от оригиналната. Гледам в ибея дали няма нещо да изпадне, иначе на S2000 е по-къса и е по-яка...

 

DSC00691.jpg

 

Даже това е от купра форума (сеатаджийския - международния)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера как ги правят тези антени.Пълен смях на сравнително скъпа кола да нямаш обхват на радиото.100 процента знаят за проблема от Skoda и се правят на утрепани.Пак повтарям сложих си касетофона от старата Шкода(работеше перфектно радиото),на новозакупената(извънградско често изчезва сигнала) и обхвата буквално се срина.Фабрично са прецакани тези антени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера как ги правят тези антени.Пълен смях на сравнително скъпа кола да нямаш обхват на радиото.100 процента знаят за проблема от Skoda и се правят на утрепани.Пак повтарям сложих си касетофона от старата Шкода(работеше перфектно радиото),на новозакупената(извънградско често изчезва сигнала) и обхвата буквално се срина.Фабрично са прецакани тези антени.

 

А като си сложил старото радио- подаваш ли 12В на антенния усилвател на новата Шкода след като го пуснеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж ми го слага момче,което разбира...Мисля че и самия кабел на антената се измъква отзад.Така си карам обаче smile049Качеството от mp3 е повече от задоволително иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.