Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

колеги нормално ли е на 13000 км да долея 300 грама масло


mihael nikolov

Recommended Posts

днес направих 13000 км от първата смяна на масло и сутринта проверих маслото и беше малко над минимума(първото масло го смених на 11000 км а сега съм на 24000) с оригиналното масло не беше мръднало грам а сега със този кастрол магнетик дето го слагат в ЕТ долях към триста грама не е ли рано да го гори е..хти нали е нова кола или е от маслото(имах голф 3 гти и с едно масло го гореше а с арал не буташе).споделете вашите фабии бутат ли маслото или не( а най интересното е че не светна нито лампа нито нищо).ПОЖЕЛАВАМ КЪСМЕТ И ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те притеснява? Няма нищо ненормално. В книжката на колата пише, че при определени условия разхода може да достигне до литър на 1000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да но не знам за нова кола нормално ли е до сега съм карал само втора употреба за тях е нормално въпреки че имах ауди 1.9 А4 тди не буташе грам масло за 10000 км а беше на 212000 като го взех просто за това питам иначе знам че е нормално да гори по 100-200 на 1000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те притеснява? Няма нищо ненормално. В книжката на колата пише, че при определени условия разхода може да достигне до литър на 1000 км.

това си е повече и от 120ка, да не би да си сложил една нула по-малко? :-k стана ми любопитно просто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма. :D

163345896857690104412745402326N9p92vqm0fTfDE3vil9_m.JPG

Карайте си колите със здраве и не се тревожете за глупости. smile159

Понякога и от некачествено (неподходящо) масло се получава това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производителя се презастрахова с тези 1л/1000км. Иначе за 10-15к км е нормално да заминат 500гр. При мен от купуването до сега нормално доливам 300-400гр/15000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм минал около 4000 км от първата смяна и не е мръднало маслото. Незнам дали има значение, но са сложили шел, а не кастрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mvpenev споделяй переодично има ли промяна в нивото ако може защото ми предстои смяна на маслото след 2000 км и да знам дали да не сложа този път шел(то май на предната греда има емблема на шел)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mvpenev споделяй переодично има ли промяна в нивото ако може защото ми предстои смяна на маслото след 2000 км и да знам дали да не сложа този път шел(то май на предната греда има емблема на шел)

Ако има промяна ще пиша. Между другото мен не са ме питали какво масло искам, после видях че е ШЕЛ. Спомням си че имаше промоция , купуваш 4 литра - взимаш 5. Така че мисля при втората смяна да си взема само 2 литра ШЕЛ и да използвам старото, незнам само дали не е проблем , че е седяло една година в тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.