Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател падна заради дупка


Recommended Posts

http://www.novatv.bg/bg/news/view/7764/ ... 1%82%D0%B0

 

Да, вярно е, че дупките са много, но си представям въпросната Фела какъв гнилоч е била. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би да, а може би не :-k . Преди две или повече години една януарска вечер се прибирах с една Фелиция и на една уличка в престижния столичен квартал Манастирски ливади, една кака с Хюндай Санта Фе така се беше засилила срещу мене, че аз с около 5 км/ч нагазих в снега и следващото което чух е характерния звук от сблъсък на метал с бетон и колата спря. Уж всичко си работеше, но не можах да я измъкна. Обадих се на мой приятел и с джипката я измъкнахме и тогава от колата започнаха да изпадат части и двигателя легна на полуските. Оказа се че там са струпали бордюри, на снега ги покрил. И тези бордюри надигнали отдолу скоростнатта кутия и откъснала ухото и за закрепване. Звъним на наш приятел, той ни прати един репакрак, Паяка, сега гледам че и шофьора станал Шкодаджия. Та така добре че не беше някоя от Фабиите, а старата Фелиция. И най-важния извод никога да не вкарвам колата на места извън пътя без да съм огледал какво има отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко мн хубаво, но какво прави на клипа този двигател от не безизвестния рапид? :o

 

И на мен ми се стори позната тази картинка :) - странно наистина защо е там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 години пред мен пред мен, пак на Фелиция, и падна двигателя. На 20метра от светофара на Александровска болница. Човека караше с не повече от 20км/h. Отидох да му помогна и установихме, че ухото на двигателя е счупено. Та си мисля, че просто Felicia си има фабрична недомислица относно закрепването на двигателя. Което определено не е оправдание за дупките де smile049

 

PS: Абе всеки ден минавам точно по тая улица и ... абе не е ясно точно какво е правила толкова в страни та да влезне в дупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има дупки има това няма как да се отрече! Но да караш с 15км и да ти падне мотора... явно просто нещо по колата не е било направено, като хората за да се случи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A уж фелицията била здрава кола :lol:

Аха, и слаб танк.. то в тия дупки..

ВСъщност има нещо недомислено, тия само 3 тампона и липсата на подсилена връзка към предната греда. В това отношение 100/105/120 са по-добре определено.

На фелата всичко се държи на на водната помпа(много "хитро" място) и на скоростната кутия и на някаква смешна връзка отдолу(която често при ремонти се оставя в някакво неустановено състояние, защото е неудобна за работа). Ако е бил охлабен долния тампон нищо чудно да може да се постигне сравнително лесно горния ефект. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от долу най-нагло се мъдри "Снимка: БГНЕС"...

 

Миро, искаш ли да вдигнем малко пушилка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Велико" хрумване на БГнес..с тая снимка нема що..хаха

smile091 smile091

То не били компютри, а били компоти, ама все едно, важното е "новина" да има :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се зачудих за снимката и си викам сега на тази снимка трябва да е падналия двигател

- гледам ауспуха викам неее това е ауспух преправян

- гледам мотора странно обърнат, в края кабелите на стопа

- гледам закопчалката.... ооо това определено е 120 ка :)

 

A иначе не знам какво да мисля. Найстина в чешко филмче 120 ката прелетя рампа и се приземи на ход а фаворит прелетя и му падна мотора.

 

НО според мене огромна вина има и жената, защото жена кола не може да поддържа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НО според мене огромна вина има и жената, защото жена кола не може да поддържа

 

А сега очакваме включване от половинката ти smile091. Дано не те изкара да спиш на изтривалката smile004.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НО според мене огромна вина има и жената, защото жена кола не може да поддържа

 

А сега очакваме включване от половинката ти smile091. Дано не те изкара да спиш на изтривалката smile004.

 

Нямах това в предвид, а за жените като цяло. Аз не съм видял жена да лежи под кола, те винаги ги карат на "майстор" който винаги работи през пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха - оня ден видях една кака да лежи под кола в Люлин до пазара, ама нямах фотоапарат, а и все пак кофти - явно имаше проблем, а на един колега в блока имат едно семейство smile091 - тя лежи под колата, а мъжа й подава инструментите "милия". Също така на бившата ми шефка у тях като и се развали контакт - мъжа й я вика и тя пристига с отверката, защото е електроинженер, а той "милия" - шивач. smile049

Та -не се заричай, че жените не правели това и онова... Има можещи и неможещи, не мъже и жени :)

smile091

 

p.s. А и мод-овете не спят и представи си, че се схване като сексисъм, ейджизъм и т.н. - кофти, а? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Нова телевизия се оказаха изключително коректни, вкл. и с бързият си отговор на мейла ми. В предвид на това, че дискусията беше под форма на мейл кореспонденция, няма да е етично без знанието и съгласието на ответната страна да публикувам целите текстове. Пускам само онова, което определя крайния резултат:

 

"Здравейте!

 

При поместване на въпросната снимка наистина е допусната неточност, за което искрено се извиняваме. Снимката би трябвало вече да е свалена от сайта на Нова...

..................

Като се извинявам още веднъж за некоректния надпис,

 

Ви желая хубав ден..

...........

"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.