Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Махане на драскотини от мат пластмаса


Recommended Posts

Колеги, в следствие на сериозен карък, на една от колите беше надрана частта от бронята, която не е боядисана в цвета на купето, а е от тази черната, матова пластмаса (дето при Сами отдавна не е такава вече :mrgreen: )... Въпросът ми е как да се сведат до минимум тези драскотини (които много ме дразнят :evil: ) без да се "полира" там мястото и да стане много по гладко...Както вика Исята - оригиналдЪ да я докараме (горе-долу)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишок,много ли е дълбоко ? А и дали е пластмаса (чиста) или матирана с боя.

 

Аз моята кола от камъчета имам на СОНАКС/или Дупли Колор беше маркер- не си личи хич.

Осчен това Дупли Колор имат спрей черна перла (почти 1 към 1), аз така на единия подкалник от камъче си го оправих. Пръснах на една гъбка и леко като тапон го минах-заспа.

 

Иначе има ремонтни комплекти - в смисъл като лак със четчица да го минеш. Коко преди беше ползвал за колата на Аньо- стана оригиналдъ!

 

Иначе аз за леки драскотини ползвам Скратч Аут за 9лева. За леки драскотини по черната боя е перфектна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

car-plan-black-trim-wax.jpg

 

От това съм супер доволен, дори за дълбоки драскотини върши прилична работа. В Бриколаж го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма боя, мишо, само надрано - то е на лайсната, която е долу под бронята, обаче там са набити халогените и е точно на ръбче и ако го замацам с друг цвят черно ще стане smile012 Чудех се дали с водна шкурка няма да позаглади, ама никога не съм ги чувал тия ремонти, затова питам, че иначе като се хвана и става накрая два пъти по-зле :lol:

 

Edit: Ееее, адашче, това изглежда точно такова, като гледам на Ка-то, то цялата броня е от тоя мат'риал ! Ще се пробва, мерси много !

 

Че много куцо стана, бащата вчера я взе колата, нова новеничка и днес аз с нея, да се радвам и на един светофар Нисан Терано завива ама задно ляво колело НЕ! - откачи се :? , продължи по диягонал и право в моята броня, а аз първа кола на светофара отсреща, ама поне е малък дявол..после ще кача и снимки да видите сеир :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На паркинга един ме подпря леко и трябваше да си купя цялата лайсна на бронята,заради една лека драскотинка,която ме дразнеше.За това и реших да ги боядисам.Сега ако има проблем ги боядисва бояджията за 20-30 лв и е перфектна.Иначе няма как да се поправи че да не личи,ако е гола пластмаса.Трябва кит и боя ,ако е релефна пластмасата -релефна /структурна/ боя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки може да се случи това недай си боже.Другия вариант, който за Бг е по-вероятен,въпросния собственик на тая каруца да е имал технически проблем и да си кара така километри на ред.Имах колега, който караше с изпуснали задни амортисори две години, колко не му говорхме абе смени ги бе, не та не още можело, сега нямало пари, друг път сега ме мързи, постоянно си търсеше оправдания.Не стига, че себе си ще претрепи, ами и други хора могат да пострадат.Пълно е с малоумници.Понякога човек е виновен, понякога не. Ти се радвай, че това е станало в града и то не в движение, ако се случи примерно с 90км/ч. на извънградско не ми се мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.