Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с пръскалките на предното стъкло


bukich

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем, изхабих си докрай течността за чистачките от резервоарчето и след като налях новата течност пръскалките спряха да работят. Да поясня като натисна течността излиза съвсем малко сякаш няма налягане да направи добра струя. Дали се е прецакало нещо. Става въпрос за Октавия 2 1.9 ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде нещо се е запушило. Размърдай маркучето за водата, до където стигаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некъде ти се губи налегането по маркучетата! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако по маркучите всичко е наред пробвай с препарат срещу котлен камък. От калпава течност се образува котлен камък (особено ако е позамръзвала) и проблемчето се решева с течен препарат или оцет (ама много мирише).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сложих калгон на 4л вода изпръсках я и всичко е 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди имах същия проблем, изчистих котления камък с препарат за почистване на кафе машини. От тогава си купувам концентрат и разреждам с дестилирана вода, за сега няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем, изхабих си докрай течността за чистачките от резервоарчето и след като налях новата течност пръскалките спряха да работят...

 

Когато е останало празно - тогава са се запушили пръскалките ...

Отиваш на гумаджия и надуваш с гумен накрайник по обратния път - през пръскалките и си готов !!!

Ако не се оправи оттам - сваляш идващия маркуч от капака към моторчето и надувате там !!! Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Благодаря на всички за предложенията в крайна сметка се оказа че самите пръскалки са запушени.

Купих си нови от ЕТ за 10 лв бройка смениха ми ги много бързо и сега вече всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.