Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов двигател в гамата на Superb


Bojanov

Recommended Posts

В офоциалния сайт на Шкода прочетох, че ще има нов двигател в гамата на Superb - 2,0 TSI (147 kW).

http://new.skoda-auto.com/COM/about/inf ... Y2011.aspx

Интересно ще се движи с него, само иинтересно защо не е с новата 7DSG, a ще бъде с 6DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офоциалния сайт на Шкода прочетох, че ще има нов двигател в гамата на Superb - 2,0 TSI (147 kW).

http://new.skoda-auto.com/COM/about/inf ... Y2011.aspx

Интересно ще се движи с него, само иинтересно защо не е с новата 7DSG, a ще бъде с 6DSG.

 

Еми ,като RS-ката на Октавията... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо, което не виждам все още в продуктовата гама - DSG + 4x4. Изключвам двигателя 3,6 V. Този агрегат не е за всички и по отношение вървеж, и по отношение разходи. Така и не намирам инфомация за евентуално осъвместяване на тези две характеристики в двигател от рода на 1.8 TSI или 2.0 CR 170 hp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо, което не виждам все още в продуктовата гама - DSG + 4x4. Изключвам двигателя 3,6 V. Този агрегат не е за всички и по отношение вървеж, и по отношение разходи. Така и не намирам инфомация за евентуално осъвместяване на тези две характеристики в двигател от рода на 1.8 TSI или 2.0 CR 170 hp.

 

Много си прав,дано да стане! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо, което не виждам все още в продуктовата гама - DSG + 4x4. Изключвам двигателя 3,6 V. Този агрегат не е за всички и по отношение вървеж, и по отношение разходи. Така и не намирам инфомация за евентуално осъвместяване на тези две характеристики в двигател от рода на 1.8 TSI или 2.0 CR 170 hp.

 

Много си прав,дано да стане! :smt017

 

 

Ще стане... Не четет хубаво и между редовете.

 

Цитирам:

Шкода Октавия ще предложи нов Common Rail двигател - 2.0 TDI CR DPF/103 kW, който ще замени също толкова мощния 2.0 TDI PD. Новият двигател ще бъде на разположение, с ръчна и с автоматична скоростни кутии с предно предаване, както и с ръчна скоростна кутия с функция 4х4, а по-късно и с автоматична DSG скоростна кутия, също със задвижване на четирите колела.

 

А щом ще стане за Октавия (и за Йети, но не го копирах) ще стане и за Супърб. Новината я има вече и в българския сайт на Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Божанов, не се засягай, но тази информация не е останала незабелязана (поне от мен). Все пак пише, че това ще се случи с Octavia, нали?? Всичко останало си остава в сферата на пожеланията и очакванията...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва DSG + 4x4 колко време го чакаме......

Преди месец един юнак от отдела за продажби от ЕТ ми каза,че нямало такова нещо и да не си надявам,а сега излиза друго! smile175

И още нещо,пишат за 22-рата седмица на 2010,демек трябва вече да ги пускат! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия юнаци колко разбират и колко са осведомени....... мани мани smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва DSG + 4x4 колко време го чакаме......

 

За колегите не знам, но аз определено се интересувам от тази комбинация. Определено искам автоматик, а куплирана с двойно задвижване... мечта! Реалист съм и за съжаление логичното мислене предполага това да не се превърне в реалност. Какво ще стане с премиум марките като Audi тогава? Германския народ е повече от прагматичен и се съмнявам, че VW ще си вкара такъв автогол. Това на практика ще генерира огромни пропуснати печалби и преливане на капитали от концерна-майка, локализиран в Германия към малко или много една чужда страна като Чехия.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че тази комбинация я няма и при VW при леките коли (Изключваме Туарег и Тигуан). Винаги съм си мислел, че ако комбинират DSG + 4x4 на двигател 2.0 TDI CR 170 к.с. направо ще избият рибата и ще дръпнат адски много клиенти от Mercedes, BMW и Audi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германеца,дето си е фен на Ауди,нема да си купи ни Пасат ни Супърб пък били 4х4,DSG,вервайте ми!

А пък печалбата от продажбите на Шкода,едва ли остава в Чехия! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че тази комбинация я няма и при VW при леките коли (Изключваме Туарег и Тигуан).

 

Винаги съм си мислел, че ако комбинират DSG + 4x4 на двигател 2.0 TDI CR 170 к.с. направо ще избият рибата и ще дръпнат адски много клиенти от Mercedes, BMW и Audi.

Всяка жаба да си знае гьола! Това, че на нас, бедните източно-"европейци" не ни харесва, никому не е интересно и важно.

Алтернативата е 5-6 годишно A6 quattro, търкаляно от вносните попълнения на обединена Германия (разбирай онези с фереджетата, които веднъж в годината харчат десетки, стотици хиляди евро в разходи, за да навестят своите роднини в съседска Турция) и се надявай да не хвърлиш още толкова, колкото първоначалното си вложения за ремонти и най-вече за химическо чистене на всички елементи по интериора :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че тази комбинация я няма и при VW при леките коли (Изключваме Туарег и Тигуан). Винаги съм си мислел, че ако комбинират DSG + 4x4 на двигател 2.0 TDI CR 170 к.с. направо ще избият рибата и ще дръпнат адски много клиенти от Mercedes, BMW и Audi.

 

 

Има я при Passat и Passat CC

http://www.volkswagen.de/vwcms/master_p ... .1.11.html

 

В България Passat Highline CR 170 4motion DSG e 63k

 

Passat 2.0 TDI CR 4MOTION DSG® Дизел DSG/6 125/170 63 271

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

2.0TSI-то ,вече може да се поръчва в ЕТ,нищо,че в ценовата листа на сайта го няма! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го, Ники:

 

- Супърб 2,0 TSI / 147 kW / 200 к.c., 6DSG - 44 930 лв. за Комфорт, 49 470 лв за Амбишън и 55 200 лв за Елеганс

 

- Супърб Комби 2,0 TSI / 147 kW / 200 к.c., 6DSG - 46 630 лв. за Комфорт, 51 570 лв за Амбишън и 57 300 лв за Елеганс.

 

http://www.skoda-auto.bg/BGR/prices/Doc ... 062010.pdf

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за грешката,явно днес са обновили ценовата листа,щото вчера го нямаше!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.