Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преградна мрежа за О1 комби?


Цецо75

Recommended Posts

Някой има ли подобно нещо? Трябва ми за да огранича домашните любимци :)

Не съм виждал подобна решетка в Шкода и не знам какво е заводското изпълнение - дали е твърда или въжена, как се закрепва и пр. В еуратек сигурно има, но ме е страх да питам за цената :) Гложди ми идеята да я скалъпя сам, но за целта трябва да знам какво са мислили конструкторите на колата по въпроса.

 

Та ако някой има - нека ми я опише, снима... А ако е от София - би било добре да я погледна на живо.

 

Е ако някой има за продаване на разумна цена.... също е вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... В еуратек сигурно има, но ме е страх да питам за цената :)...

По-добре провери в ЕТ, преди да започнеш да майсториш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих в еурата. Първо попаднах на един "разбирач", на който и преди съм налитал. Без да проверява каталози и пр. ми обяви ми цена от 2500лв!!!! Упорито ми обясняваше, че това било същата решетка с която колата се преправя на товарен вагон. А определено не е.

 

След това се звънах в другия магазин и там човека определено беше по учтив и определно по компетентен. Цената е 196лв.

 

Ако я имам като модел едва ли ще ми е проблем да я възпройзведа. Имам и познати и техника за целта. Не ми се дават 200 лв. за една тел при положение че ако реша да я скалъпя едва ли ще мине 50лв. + няколко бири. :)

 

Та на въпроса - няма ли някой въпросната решетка да я видя какво представлява? Интересува ме как се фиксира. Никой ли няма куче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкооо 2500лв. егати цената :x .Незнам на какво преправя колата тази решетка, но според мен за такава цена сигурно я модифицира до TIR smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаления нямам такава решетка, но ако направиш такава, пиши ме и мен с една :lol:

ако ги правиш хубави, може и бизнес да направиш от тях, подозирам че много колеги ще искат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаления нямам такава решетка, но ако направиш такава, пиши ме и мен с една :lol:

ако ги правиш хубави, може и бизнес да направиш от тях, подозирам че много колеги ще искат :)

 

Ооо, да! И аз искам! : \:D/ smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О не със сигурност няма да правя манифактура за целта. По скоро ако успея да я направя - ще ви дам чертежи и инструкции как да си я направите. Ни ми е работа, ни ми е желание да си сменям хляба :)

 

Ама без да видя оригиналната не ми се почва, щото ми е писнало да откривам топлата вода.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!В Пловдив има един магазин "Алати" и там гледах за 20 лева мрежа за комби-универсална.Трябва да има и по други магазини.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са за европа , тук с отстъпката ще се вържат на около 150 лв. Друг е въпроса ако си решил да "скалъпваш" на всяка цена , но поне може да се обадиш и да видиш как е направено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Ами аз си направих една - тип час по труд и творчество. Взех една оградна мрежа с по ситни дупки, едни метални пръчки, едно телоподаващо и така...

 

Не стана нищо особенно или красиво, ама ми върши работа, кучето вече не идва да шофира. :)

 

Бих я пуснал да я видите за идеи, ама първо е грозна, второ е на баща ми в колата и ми е трудно да се засечем да я снимам. Все пак ако държите, ще измисля начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво да видим идеята.Може да се направят подобрения и да стане така че да сме полезни и на други колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще гледам да я снимам, ама ще стане другата седмица, че сега колата не е при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Какво стана ще има ли скоро снимки?

026656365.jpg?r=0

026656380.jpg?r=0

026656393.jpg?r=0

 

Мога да ти снимам упътването, там има скица на отделните детайли......ако можеш да си спретнеш нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Ето обещаните снимки. Съжалявам, ама чак сега имах достъп до колата.

 

Мрежата я взех от някакъв склад за железа, а тръбите отстрани са от един стар сушилник (тънка ламарина някаква). Прорязвам ги надлъжно с флексчето и пъхам края на мрежата вътре. После се накапва тук и там с телоподаващото (по добре ще стане с точкови заварки, ама нямах под ръка). Спрея и готово. Понеже се фиксира след долната половина (затискат я облегалките), горната се клати. С две каишки и я хващам към подглавниците и заспа.

 

Може и много по-красиво да се направи, ама за човек дето това не му е работа - толкова :)

 

Ако модераторите сметнат, че е полезна темата, могат да я сложат в "Сам се справих". Щото бях сам, а дали съм се справил... бе кучето вече не идва да навигира, значи явно съм се справил.

 

post-6105-138453381399_thumb.jpg

post-6105-138453381397_thumb.jpg

post-6105-138453381388_thumb.jpg

post-6105-138453381385_thumb.jpg

post-6105-138453381301_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, какво скромничиш? Евала за постигнатото. Получило се е доста добре, наистина. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз видях мрежата на живо! Супер е! Разбира се, че може и по-добре да стане, но с подръчни материали се е получило завидно качество! Ма той Цецо принципно си скромничи, иначе от както го познавам с каквото се захване - става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах наистина нещо скалъпено за случая а ти наистина си постигнал завиден резултат.Поздравления!Ще взаимствам от идеята но мисля че много малко неща могат да се подобрят.Единствено може би в точката на закрепване за да е по-стабилна.

Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За да не пускам нова тема,ще кажа че днес си купих от Еуратек/с поръчка/ мрежа за багажник,слага се на държачите на пода-цена 25 лв.Малка ,но изключително полезна екстра за големия багажник на Октавията.Вече нищо по пода не се търкаля!Препоръчвам ви го.И също така оригинални гумени стелки,пасват идеално,цена-52лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.