Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за двигател


oxs

Recommended Posts

Здравейте на всички. Отскоро съм собственик на Шкода Октавиа Хечбег 1,9 TDI SLX - 1999г.

Това ми е първата кола и много и се радвам макар че изживях голяма драма при регистрацията и. Оказа се че двигателя е с интервенция в номера и се наложи да чакам 4 месеца преди да ми разрешат да я регистрирам. Слава богу, вече имам разрешение от прокуратура и другата седмица ще отида да и сложат номера.

Поради тази причина реших днес да я заведа на сервиз за да ми кажат какъв ми е двигатела за да мога да си го обслужа, при диагностиката с компютър ми казаха че преди двигателя е бил AGR или ALH, а сегшния е AHF но със сигурност е 90 к.с. Доколкото съм чел за тези двигатели съм останал с впечатление, че AHF двигателите са 110 к.с. .... та въпроса ми е какъв все пак ми е двигателя, има ли AHF 90 к.с.? Прилагам и снимка на двигателя, извинявам се ако не е много детайлна, това е защото го снимах набързо с телефона си. Моля помогнете ми!

post-5418-138453218433_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двг е АГР или поне N75 клапана е за АГР мотр той е с westgate турбо,клапанът се управлява с налягане,ако е ALH или AHF турбото е с променлива геометрия при тях клапанът се управлява с вакуум и изглежда по-друг начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само по този клапан ли може да се разбере вида на двигателя, трябва да съм сигурен за да си поръчам съответните части. Някой може ли да ми препоръча сервиз в София където със сигурност да го разпознаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.