Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.6 АЕЕ пробка антифриз


Recommended Posts

Колеги, някой да знае как се източва антифриза на двг.1.6 АЕЕ? Откачих съединението от радиатора и от там източих около 2 л.антифриз.Но не намирам никъде пробка на блока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега v_savov67,искам да сменя антифриза,защото купих колата преди няколко месеца,но не зная преди колко години е сипан този антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега v_savov67,искам да сменя антифриза,защото купих колата преди няколко месеца,но не зная преди колко години е сипан този антифриз.

Колега толкова е имало затова толкова е изтекло, наливай новия и карай!!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега толкова е имало затова толкова е изтекло, наливай новия и карай!!! :smt017

smile091 Това е несериозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

momcho2000,ако решиш на твоята фела да сменяш антифриза обади се/Видин е на 100км. от Монтана/аз ще дойда и ще го сменя по този начин.А сега сериозно.Колата е в движение,така че според книгата на К.Косев в нея би трябвало да има около 7литра антифриз.Старият антифриз е зелен /предполагам че е G11/,а новият който съм купил e G12 /розов или червен-както искате го наречете/.Доколкото прочетох тук там G11 и G12 не трябва да се смесват.Освен това какъв е смисъла на упражнението,след като на стария ант. антикорозионните свойства са отишли на кино.Нали за това искам да го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обърни я по таван или с дрелката си направи дупка на блока

 

не може да го източиш всичкия бре колега

 

най много ще източиш през водната помпа-свали нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налей и вода, караи така 2-3 дни, и после източи. и така 7-8 пъти и ще прочистиш стария антифриз. Сега уж е пролет и няма да замръзне, после каквото изтече долей концентрат

 

120 ката я промивам без термостат с 50 грама веро карам 20-30мин, и после на 2500 оборота като върти мотора и блъскам вода от градинската чешма като през 15-20 сек откачвам дебелия маркуч, докато се избистри (около 2-3 часа) и вече 3 пъти съм страшно доволен от резултата, но на фелицията мисля че термостата не се откача от пластмасовата измишльотина на VW наречена тяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източи антифриза колкото се източи , сложи маркуча и сипи вода , карай един ден , пак източи и налей вода , направи това три , четири дни , и чак тогава можеш да си сипеш твоя антифриз ,но трябва да бъде разреден с дестилилана вода . Същото можеш да го направиш като загряваш колата до включване на перката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто няма как да се източи всичко. Може да източиш по-голямата част, ако надуеш в казанчето. Ако свалиш маркуча на термостата също. Целта е да влиза въздух за да изтече повече. Аз мисля, че източих поне 5 литра когато си сменях термостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.