Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с датчик за отворена врата


itsofar

Recommended Posts

Здравейте колеги. От известно време датчика за отворена врата на шофьорската врата не сработва. Опитах се да го открия и да си помогна сам, но така и неможах да да го намеря. Предполагам че е някакъв електронен сензор или нещо подобно. Хубаво си беше при старите коли - проста механика и елементарно обслужване. Автомобила е Фабия 2- 2007 г. Ще съм благодарен ако някой колега е решавал подобен проблем да сподели ценен опит. Не ми се ходи в ЕТ, че там бачкат "с кожа на клиента" :) Тъпото е че това стана малко след като изтече гаранцията на колата.

Предварително благодаря на всички които ще се опитат да помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено ключе разположено в механизма на бравата , но как се стига до него smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микроключето се намира в механизма на вратата. Необходимо е да свалиш облицовката на вратата, след това стъклото, ламаринената кора, патрона на ключалката и т.н. Не е кой знае какво, но като за пръв път няма да ти е много лесно. Пиша малко на изуст, като за Фабия 1, но на този комп нямам сервизното ръководство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) ще се пробвам да го оправя при първа възможност. То с тези нови коли аман вече. Преди няколко месеца се видях в чудо докато сменя крушка на преден габарит. Не е истина направо как са го мислили, така че да се ходи в сервиз за всяка дреболия. Старата ми кола е на 15 години и освен че всичко при нея се ремонтира с лекота, със сигурност е и по-здрава. Но това е съвсем друга тема за съвсем друг форум :)

Благодаря ви още веднъж колеги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума има доста изписано по този въпрос.Аз също имах същият проблем,но с Фабия 1 .Плафонът светваше при отваряне на предна дясна врата, но от тази на шофера - нито плафон, нито зумер сработваше.Когато мръднех с ръка петлето в механизма до крайно положение зумерът писваше, но при следващо отваряне на вратата нямаше ефект.Пръснах бравата със смазка и след седмица,две датчикът сработи.Забравих да спомена-колата е вече на 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.