Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

МНОГО СТРАНЕН ПРОБЛЕМ !!!!


dodev

Recommended Posts

Сбласках се с много странен проблем! При натискане на спирачката със скорост от 50к/ч нагоре се усеща леко притрисане отпред. Ходих в сервиз "Полмо" прегледаха и всичко по ходовата част, по спирачната система, гумите, джантите, и вкрайна сметка нищо. Всичко си е наред. Единствено не съм правил реглаж на предницата от около 30к. Дайте съвети колеги. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си дисковете и накладките.. и не ходи в Полмото

 

И дисковете и накладките са ми перфектни.дисковете ги провераваха на някакъв апарат всичко беше повече от добре. А защо да не ходя в "Полмо"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си дисковете и накладките.. и не ходи в Полмото

 

И дисковете и накладките са ми перфектни.дисковете ги провераваха на някакъв апарат всичко беше повече от добре. А защо да не ходя в "Полмо"?

главината провериха ли ти я ,дали не е крива????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и на мен ми трепри волана като натисна спирачката искам да попитам къде в София може да се провери дали имам крив диск или главина ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

]

смени си дисковете и накладките.. и не ходи в Полмото

 

И дисковете и накладките са ми перфектни.дисковете ги провераваха на някакъв апарат всичко беше повече от добре. А защо да не ходя в "Полмо"?

главината провериха ли ти я ,дали не е крива????

 

:lol:

 

Към колегата който пусна темата - послушай колегата gedore, и иди на друго място пак да ти погледнат колата преди да смениш нещо което не трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притрисането го усещам в педала на спирачката като го натисна. Във волана не усещам никакква вибрация. Но ще послушам съвета за сервиза, макар че никой не се обоснова за Полмото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притрисането го усещам в педала на спирачката като го натисна. Във волана не усещам никакква вибрация. Но ще послушам съвета за сервиза, макар че никой не се обоснова за Полмото.

 

Офтопик: Колега да ни ти се пуска ABS-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dodev, при мен го имаше същия проблем с тресенето на педала за спирачките /автомобила също се тресеше/ въпреки, че бях сменил дисковете. Оказа се, че проблема е в главината - крива е и от там се предава на диска и спир.апарат и така до педала. Усещането е като при сработил ABS. Във волана се усещаше претрисането ако е голяма скоростта и се наложи да натисна рязко спирачките.

Решението на проблема се оказа колегата bega4kata - Самуил, който откри проблема и смени лагера, главината, дискове, накладки и спирачна течност и всичко си заспа, няма никакви вибрации и тресене. Пиши му ще ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 2 месеца докато бях с зимните гуми колата си вървеше перфектно. Като сложих летните паднах в няколко малки дупки, след което съм карал окол 700км с крива джанта,защото ми тресеше леко при скорост на 130км/ч. Отидох на гумаджия,оправи ми джанатата, и тресенето при високата скорост се оправи, но започнатресенето при спиране.Най-вероятно е главината. Най-логично ми се струва. Може ли някой да ми каже къде да я закарам на специалист да провери дали е така /в софия/, защото отзивите за ЕТ не са много добри, и евентуално ориентировъчна цена, щом ви се е случвало? И дали може да има значение факта че скоро не съм правил реглаж предница?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе , я вземи размени задните с предните гуми ( както са на джантите) , пробвай как е и чак тогава сменяй главини и др. подобни !...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайна сметка след няколко прегледа с еоказа крив спирачен диск. сега трябва да сменям дискове и накладки. Съдба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно последното което написах. Тъй като предните накладки са ми дебели по 1 см, поже ли да ги използвам или трябва да ги хвърлям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно последното което написах. Тъй като предните накладки са ми дебели по 1 см, поже ли да ги използвам или трябва да ги хвърлям?
когато се поставят нови дискове задължително се сменят и накладки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще слага стара накладка?!?!?! Това си е самоубийство [-X В краен случай, като резерва за 50-100км си повишено внимание.

 

PS: Понякога се чудя как се дават идеи, пряко касаещи съгурноста, без изобщо да се помисли!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: Понякога се чудя как се дават идеи, пряко касаещи съгурноста, без изобщо да се помисли!!!

извинявам се грешката е моя,сега проверих минималната дебелина на накладката е 7мм с опората което значи.че накладките на колегата са за хвърляне !!!

 

п.п имам колеги които по колите си само масло филтри и ремъци не купуват от моргите,въпреки това техните коли са перфектно подържани няма троп няма хлоп накладки също взимат от моргите но само ако са почти нови (на дебелина) досега никой не е оставал без спирачки и няма да остане ако следи за това

БЕЗОПАСНОСТТА НА ПЪТЯ Е НАЙ-ВАЖНА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладката се износва според формата на диска. Понеже няма два еднакви диска се получава тотално разминаване като сложиш вече ползвана на друг диск накладка. В резултат:

1) Новия диск се износва неравномерно

2) Вероятноста да счупиш накладка в началото е много голяма (малка контактна площ с голям натиск)

3) Поради 2 и спирачното усилие е изключително слабо

4) Поради редуването на участъци с контакт и такива без диска, особено при екстремално спиране, се нагрява неравномерно. В резултат има голяма вероятност да се напука

 

Това са само част от нещата за които се сещам. Иначе хлопане няма да има. Може да има само едно "тряс" .... поради спирането с 5-6 метра по-късно.

 

Както и да е. Нека не спорим повече. Темата е друга все пак smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.