Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна елементи по предицата


pemast

Recommended Posts

Привет!

Колата е Фелиция 1996г. 1.3 моноинжекция комби. При неравности по пътя се усеща чукане откъм предницата, предполагам нещо по окачването. Реших да сменя двата шарнира и четирите тампона на носачите. Въпросът ми е, дали някой има опит с подобни манипулации и съответно да изкаже мнение. Питам понеже в книгата на Цедрих пише за хидравлични преси при смяна на тампоните и, че операциите трябва да се правят в специализиран сервиз.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е прав Цедрих ... шарнирите са занитени и разнитването на тез стоманени нитове и меко казано проблем на поляната , а задните тампони на носачите имат проблем с размерите ( или са много големи вътрешните втулки и влизат свободно в носача или въобще не влизат ) и ако все пак човек успее да ги намами почват да хлопат след не повече от седмица.

Ако все пак си решил да отделиш пари за такава операция си вземи цели носачи и не се занимавай с майстори и не си късай нервите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Реших да сменя двата шарнира и четирите тампона на носачите. !

 

Браво колега. Имаш пари излишни сигурно. Така ако всеки решаваше какво му е на колата.... :o Като не разбираш отиди поне диагностика да и направят и да ти кажат какво да смениш. Ако можеш го направи. Само за протокола тампоните на носачите на Фела издържат до 300к км, шарнирите над 200к....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се!

Комплект носач оригинален е 180 лв/бр., което си е цифра предвид цената на автомобила.

При нас пътищата са ужасни и няма как тампони и шарнири да изкарат повече от 70-80 хил. км.

Не е необходима специална диагностика, за да видя че тампоните са се понацепили, а десния шарнир хлопа.

Долу-горе съм в час с нещата, но съм на принципа "първо питай, после пипай".

Знам, че като се бута някой възел, най-добре е всичко да се смени с ново, особено по предницата.

Цените не са кой знае колко високи - по 20 лв за шарнир и по 6-10лв за тампон.

Притеснява ме монтажа, особено след това, което каза The Best Forman.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, понацепени тампони не означава прецакани. Километрите които цитирам са за нашите пътища. Но ти прави каквото решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това , което го писах е от опит ( за повече инфо питай Владо© ) ... първа вноска комплект тампони и шарнири + 100 лв. за работа и след 3 дни хлопането се върна ... втора вноска 270 лв. в друг сервиз е след седмица пак хлопаше , а така ще си вътре само с 360 лв. имаш и шанс да уцелиш някоя читава изработка , щото повечето дребни части не са от най - високо качество (особено каучуковите изделия) .

За всеки случай обиколи окачването с щанга и виж къде са проблемите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Днес след яко блъскане и лашкане, както на ръка, така и с щанга, не установих точната причина. Най-лошото е, че докато преди имаше хлопане само от едната страна, сега се появи и от другата. Май ще послушам съвета на ТBF, но сега ми бръмна мухата за рейката, за нея не се бях сетил. Как мога да я диагностицирам и наистина ли мога да сменя само втулките, защото за Голфа ми казаха, че рейката не подлежи на ремонт?

ПП Favorit, извинявай ако съм те засегнал по някакъв начин, не това е моята мисия във форума. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега освен рейката на шкодата много често и тропат спирачните апарати по неравен път особенно на паваж.това може да го разбереш като по време на движение започне да тропа си слагаш левия крак на спирачките колкото да обереш луфта на апаратите и ако е от тях чукането тогава изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.