Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Правителствени автомобили???


Recommended Posts

Ха познайте какви ще бъдат новите правителствени "мулета"?

Мислите си че знаете?

Я да чуя вашите смислени предложения.

 

Аз си мисля че ще бъдат Фрески коли(Ситроени С6-ци или Пежа), но тайничко си мисля че ще бъдат Супърби.

http://webcafe.bg/id_914040762_Parlamen ... vtini_koli

Вие как мислите? Ще избере ли Леля Цецка Цачева най-удачният вариант за обществениците ни? Или пак ще се купуват премиум марки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах по новините, че Волен слиза от червен СУПЪРБ! smile126 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах по новините, че Волен слиза от червен СУПЪРБ! smile126 smile152

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се чудя кой, ще си купи мерцедес на 500 000хил., каран от някой като за последно, пък било то дори депутатски smile091.Само като си помисля как е цедена тая машинка и настъхвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се чудя кой, ще си купи мерцедес на 500 000хил., каран от някой като за последно, пък било то дори депутатски smile091.Само като си помисля как е цедена тая машинка и настъхвам.

 

 

Някой за колекционерска стойност, като след 50 години ще казва, че тук се е возил "бг хитлера (Воленчо)", както казват повечето :D "Е, те така... Ин кен би дон!"

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , за мен лично, е супер тъпа идея. Все пак тези хора се водят елита на държавата и трябва да ни представят в някаква по добра светлина, дори и с демонстрация на малко лукс. Все пак никой няма да ги взима на сериозно ако се появят с някакъв посредствен автомобил. Дори в нашето ежедневие посрещат по колата. Колегите със соц Шкодите знаят за какво говоря най добре. Често ми се случва на пренебрежително отношение в автомивки или дори на пътя , защото автомобилът ми е на 22 години. Та това с нас, а да не говорим на вътрешнодържавно или междудържавно ниво smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , за мен лично, е супер тъпа идея. Все пак тези хора се водят елита на държавата и трябва да ни представят в някаква по добра светлина, дори и с демонстрация на малко лукс. Все пак никой няма да ги взима на сериозно ако се появят с някакъв посредствен автомобил. Дори в нашето ежедневие посрещат по колата. Колегите със соц Шкодите знаят за какво говоря най добре. Често ми се случва на пренебрежително отношение в автомивки или дори на пътя , защото автомобилът ми е на 22 години. Та това с нас, а да не говорим на вътрешнодържавно или междудържавно ниво smile027

Ти сериозно ли? :-k Щото аз ако съм на Цецка ще им накупя Дачии и велосипеди. А за "междудържавното ниво" и големите клечки се грижи НСО с баварците, доколкото знам. На редовия дупетат Х и колело му е много smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли? :-k Щото аз ако съм на Цецка ще им накупя Дачии и велосипеди. А за "междудържавното ниво" и големите клечки се грижи НСО с баварците, доколкото знам. На редовия дупетат Х и колело му е много smile049

Е не. Просто на редовният депутат трябва да му се държи сметка кога и защо се вози в правителствен автомобил, а не да ги ползват като персонални и да ги возят наляво надясно. Има си лични автомобили за това. Просто трябва да се икономисва от гориво, а не от качество на автомобили. А също така трябва и да се следят шофьорите, които карат мъжката, ако ще и тахографи да им сложат smile048

 

Едит: А като се замисля сега, това с колелото е добра идея. Ще се прочуем като държавата с най - еко правителството smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По улицата мина черен Мерцедес. На задната седалка, потънал във възглавничките, седи човек, облечен в бели чаршафи. Някой представител на бедна страна е тръгнал на съвещание да иска от богатите страни пари. И дипломати от богати страни също отиват на съвещанието. Но техните коли са по-скромни. Казват, че в бъдеще ще се увеличава пропастта между богатите и бедните страни, така специалистите казват, те по-добре знаят. По-голяма пропаст ще означава, че дипломатите на бедните страни ще се возят само на ролс-ройс, а дипломатите на богатите страни сигурно ще се качат за икономия на велосипеди.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , за мен лично, е супер тъпа идея. Все пак тези хора се водят елита на държавата и трябва да ни представят в някаква по добра светлина, дори и с демонстрация на малко лукс. Все пак никой няма да ги взима на сериозно ако се появят с някакъв посредствен автомобил. Дори в нашето ежедневие посрещат по колата. Колегите със соц Шкодите знаят за какво говоря най добре. Често ми се случва на пренебрежително отношение в автомивки или дори на пътя , защото автомобилът ми е на 22 години. Та това с нас, а да не говорим на вътрешнодържавно или междудържавно ниво smile027

Извинявай, но разсъждаваш, като български депутат!

В Швейцария депутатите се придвижват с велосипеди и градски транспорт!

Колкото до колегите със соц. Шкоди: До сега колата ми не е била обект на пренебрежително отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имаше снимка в Ауто Билд на една Дачия Логан спряла на пешеходна пътека пред летището в Букурущ. И една втора по-малка снимка на ъгъла на предното стъкло със специална карта от парламента (Румънския). Щом там може, защо не и тук? Айде нейсе за София, но в провинцията, където има хора дето едва свързват двата края, да се появи един XXXXL в чистак бърсак нова лимузина :-k Малко ми прилича на вица, дето кандидата обяснява, как догодина всички ние ще сме по-добре, а от залата става един възрастен човек и пита "А ние?". А и обясненията, как пътували да се срещат с избиратели, да бе да smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдамммм... може и да приказвам глупости вече, време е да си лягам май, че доста глупости ми се надъбраха днес :smt032 А иначе до дачията в Румъния - всеки поущрява родното производство. Вчера видях , че придружаващата кола на френския премиер е Renault Vel Satis, която като цяло за мен е супер грозна но...

Та не го приемайте лично, не защитавам депутатите, просто зависи от гледната точка и от случаят. Айде със здраве . smile159 и лека нощ от мен smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да вметна че С6 е далеч от евтин автомобил и е малко стар ;)

 

п.п. Наскоро минах покрай парламента, не ми се видяха стари и грозни автомобилтие им .... :) В едно съм сигурен обаче, когато някой "отгоре" предложи нещо, то не е за наше добро smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна идея, явно само аз в тази държава не мога да смятам... Защо пък да не сменим Мерцедес на 15 години, който вмомента би струвал 4000 лева примерно, за нов автомобил, който струва да речем... 40 000 лева. Ето на това му викам аз държавническо мислене - защо не нов Супърб за 40 000 лева вместо тъп и морално остарял Мерцедес на половин милион километра, струващ на вторичния пазар я има, я няма 4000 лева. Звучи икономично и определено щади джоба на нормалния данъкоплатец! Повтаряме сметката - продаваме стар Мерцедес за 4000 лева и купуваме произволна нова кола от по-ниско позиционирана марка за 40 000 лева. Мда, икономията е налице... Препоръчвам предвид основната тематика на форума депутатите да получат Фабия 1.2, само че по по две бройки на глава: хем евтино, хем всички ще сме щастливи. Може и по три - третата за събота и неделя, както и официални държавни празници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак тези хора се водят елита на държавата и трябва да ни представят в някаква по добра светлина, дори и с демонстрация на малко лукс.

 

"Елитът" на държавата са онези с бентлитата, кайените и "тауреците" с ДДС измамите, цоцащите еврофондове smile048

Политиците са там за да работят за общото благо, а не да ни "представят" (пред кого???).

 

Ако са истински пичове и милеят за държавата - да си купят електромобилчета за да пазят природата :!:

И без това навъртат много километри в безсмислени обиколки из страната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам:

"По бТВ тази сутрин председателката на парламента обяви, че в автопарка на НС има 116 автомобила, които се ползват от народните представители."

 

Сега малко да посмятаме:

116 х 4000лв(средна сума щот има и по-скъпи и по-евтини) = 464 000лв

нужни автомобили 13бр. х 34 000лв(понеже няма ДДС цената на един бензинов 1.4ТСИ) = 442 000лв

 

Съкратени около 100шофьора с месечна заплата ХХХХлв(х 1000лв приблизително) = 100 000лв на месец

На работа остават 20шофьора с месечна заплата 1500лв = 30 000лв на месец

 

Разлика за следващите 3години(например):

Съкратени заплати - 3 600 000лв

Дадени заплати - 1 080 000лв

Продадени автомобили - 464 000лв

Закупени автомобили - 442 000лв

------------------------------------

Общо спестени средства - 2 542 000лв

 

И тук следва основният въпрос :

"А дали ще стане точно така?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И тук следва основният въпрос :

"А дали ще стане точно така?"

 

 

Май се шегуваш :)

 

Отговора е:

"Не, разбира се?"

 

Ако ставаше така, щяхме да се надпреварваме с доста по-напреднали страни в Европата... Сега сме вътре, спъваме ги, търпят ни, нямат отношение както към Гърция, само защото сме "на един красив балкански кръстопът". От тук, право в турско, от тук, право през гръцко и в Египет. От тук навсякъде :) Ето за това сме приятни за гледане още.

 

По-скоро, ще се откажат от малко по-измъчените добичета, ще оставят скъпичките 7 скоростни, които са от по-скорошните модели и всички ще забравят въобще, че е имало такъв въпрос, както се забравиха редица други неща в последните няколко годинки :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като толкова държат да ги продават тези коли че били стари и се чупели- нека ги продадат, аз първо не виждам кой ще се избие (както каза един колега по-горе) да купи ръчкан до прекъсвач мерцедес на 12-13 години пък бил той и правителствен.

Та каквото продадат по една карта за градски транспорт на депутатите- всички линии тя е евтина сравнително, и аз не виждам лично проблем да идват така на работа стига да искат. Защото лесно е да се говори за инфраструктура и подобряване на трансорта ама я се повози сутрин в метрото или в автобуса- малко по близко до народа ще са, мерцедеса бил на 500 000 ама като го има не се качват на градски....извънградско като пътуват да им плащат билета за рейса като ходят да говорят с избиратели и така.

Някой колега каза че в наши дни хората и по колата посрещали- е добре то като си си цървулан и ти е бедна държавата тва че слизаш от последната С-класа и пиеш скъпо уиски по срещи не кара хората в страната да живеят по-добре мисля?

Така че супърба е хубава кола ама струва 40 бонбона, мойта кола е нова ама и тя се чупи и ходи на сервиз-май пак гледат да им е сладко-сладко пък викат ние свиваме разходите...

И още едно допълнение - в интервюто Цецка Цачева казва "Аз дойдох за да изразя мение по темата с кола на НСО , ама какво да направя такъв е законът в държавата"- е аз ли съм в парламента и парламентарните комисии дето се коват законите или тя-едва ли не като и е неудобно от това да лобира за промяна, нали така :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да си обясня, как Тони Блеър може да се вози на Опел Омега, а нашите тунеядци трябва да ги кратожат непременно на Мерцедеси?! По- богата държава ли сме, политиците ли ни са от по- висока величина, или какво?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаам много евтино, няма що, по време на криза да се купуват автомобили.

една проста сметка да речем че бъдат продадеи скромно 60 автомобила по около има няма 3000 лева парчето ако все пак някой ги купи са 180000, и малко доплащане и се купува един автобус, който по график и предварително обявен маршрут кара между жилищата и жълтите павета и така се правят икономии.

а не с 40 супърба примерно, където сметката отива милион и половина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.