Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изискване на оригинален ключ за O2 FL.


Recommended Posts

Здравейте,

 

Много ми се иска да си взема оригиналния ключ от застрахователите. В момента съм със съвсем нормален ключ, като от москвич, без дистанционно, без нищо. Смея да твърдя, че това ми е резервният ключ за колата от завода или е изкаран специално за мен като лизингополучател.

 

Питането ми е, понеже знам, че застрахователя иска допълнителна аларма, която да пищи, а не фабричната, която не пищи при повечето коли, а само включва имобилайзер, може ли да си искам от някъде оригиналният ключ, който има дистанционно и се сгъва и не знам си още какво на него? От ЕТ ли трябва да го искам или от застрахователя?

 

Добре знам, че този ключ не може да заключва допълнителната аларма, затова съм скептично настроен спрямо вземането му от където е сега.

 

Дайте съвет какво да направя и къде да питам за ключа?

 

Благодаря!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с Октавия, но съм с централно заключване и фабрична аларма със сгъваем ключ.

Алармата си пищи. Тествал съм я :). Задейства се при заключване с бутона.

Мисля, че при механично заключване (с ключа), алармата не се активира. Това не съм го проверявал. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с Октавия, но съм с централно заключване и фабрична аларма със сгъваем ключ.

Алармата си пищи. Тествал съм я :). Задейства се при заключване с бутона.

Мисля, че при механично заключване (с ключа), алармата не се активира. Това не съм го проверявал. :(

 

Моята Октавия като я заключа с ключа, който имам, мигват мигачи, пуска централно, всичко е точно. Но като кликна дистанционното на мета систем и тогава пуска алармата :) Явно иначе само имобилайзер или нещо такова. Тогава вдига и прозорците, иначе не ги вдига. Искам дистанционното да си взема и да си ги вдигам от разстояние. Би трябвало да става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че имаш заводска аларма? Ако да - то няма как да ти дадат "обикновен" ключ. В такъв случай и резервния е сгъваем. Ключа "от Москвич" е в случаите, когато имаш само централно заключване и имобилайзер(и по-ниско ниво на оборудване съответно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че имаш заводска аларма? Ако да - то няма как да ти дадат "обикновен" ключ. В такъв случай и резервния е сгъваем. Ключа "от Москвич" е в случаите, когато имаш само централно заключване и имобилайзер(и по-ниско ниво на оборудване съответно).

 

 

Ясно, защото съм късметлия и съм с classic :) нямам такъв ключ, добреем... Евентуална поръчна на такова животно може ли от някъде в такъв случай?

 

Не знам имам ли сток аларма, но когато заключвам колата мигачите мигват (говоря за ключ в ключалката). После не пищи алармата, така си мисля, но не съм я тествал да почакам 20сек и да видя дали ще пищи. Но червените диоди на вратата мигат.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не знам имам ли сток аларма, но когато заключвам колата мигачите мигват (говоря за ключ в ключалката). После не пищи алармата, така си мисля, но не съм я тествал да почакам 20сек и да видя дали ще пищи. Но червените диоди на вратата мигат.

 

Поздрави

 

Това ти е централното, нямаш сток аларма. А за сгъваем ключ - някъде из форума имаше обява за ключар от Перник, който прави такива неща. Потърси я :-k. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей... Гога, karst Благодаря много за отговорите! Темата се изчерпа, благодаря!!!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.