Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Събор 2010 - финансова равносметка


Recommended Posts

Колеги, обнародвам отчета за приходите и разходите за събор 2010

 

Приходи:

78 автомобила по 20.00 лв - 1560.00лв (в това число и на колегата maxrpm - пиша, защото той знае)

Тук искам да отбележа, че автомобилите на съ-организаторите не са таксувани, мисля, че е логично. Също така искам да отбележа, че в реалната бройката 91 влизаха автомобили, на които поставих състезателен номер, но собствениците им не си направиха труда да си платят таксата. Моето възпитание не ми позволява да ги гоня из поляната и да им прибирам парите насила.

 

Разходи:

- наем озвучаване - 300.00лв

- транспорт на озвучаването (само нафтата на моя бус) - 100.00лв

- транспорт на сцената (само нафтата на буса на Орхан)- 300.00лв

- дооборудване на осветлението на сцената - 60.00лв

- пирони - 10.00лв

- двд подложки филм 2009г. - 40.00лв

- купи и медали - 600.00лв

- грамоти - 60.00лв

- стикери (заедно със сгрешените) - 240.00лв

- такса "Междене" 70 автомобила х 3.00лв = 210.00лв

- копиране на заявки и програми - Ивака черпи - 0.00лв

- ползвано електрозахранване за 3 дни от манастира - 50.00лв

- бира за шампионата - 60.00лв

 

Общо разходи - 2030.00лв.

Общо приходи - 1560.00лв.

Резултат: -470.00лв.

 

Тази цифра не е оконачателна. Добавят се незаетите, но таксувани легла в манастира. Уговорката ни с управата е за 100% запълване, а имаше 3-ки със заети 2 легла, 5-ца със заети 3 и т.н., която цифра обаче от друга страна не е честно да слагам на сметката на обитателите на стаята.

 

Тази година обаче горните загуби частично се компенсираха с разликите в цените на Български Пощи, Сивек и Тодорови. Оказа се, че междувременно е сменен ценоразписът с малко по-нисък, а аз съм обявил цени на легло на база миналогодишни тарифи, както следва: Български Пощи - 15лв вместо обявено 17лв/легло, Сивек и Тодорови 20лв вместо обявените 22лв. След тази корекция сметката отново не е със знак = , но баланса поемам лично и солидарно с колегите, които надплатиха нощувките си.

 

Отчета не го публикувам с цел компенсация, а за прозрачност на изразходваните средства.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda_Estelle

    12

  • Хашек

    5

  • Mishelle

    4

  • Rapid

    2

Най-много писали в темата

Да добавя и да използвам да благодаря на Яската, който безвъзмездно предостави пикапа си за транспорта на част от оборудването ни и зареди газ със собствени средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сумата не е толкова голяма(470 лева) и аз предлагам да ги събереме(Примерно 24души Х 20 лева). В крайна сметка

бяхме доста хора, които си прекарахме прекрасно и не е редно това да бъде за сметката на някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, 40-те лева за подложки на двд-тата ги тури като приход - имам да вземам 20 лв от тебе, с разликата за такса участие на събора, не искам да ги взимам, дори ще ти изпратя още 20 по Цецко, като донесе видео материалите за двд -то за догодина. Ако трябва още парички да се дават - ще дам, не върви ти да се трепеш, пък накрая и на минус да си.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , че Миро е главен организатор , не означава , че трябва да се бръкне 500 лева заради кефа на 150 човека . Всички си изкарахме повече от хубаво , затова Миро да пусне номер на банкова сметка и който има възможност да преведе пари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте IBAN и да превеждаме нужната сума. А за резервациите, аз нямам нищо против че платихме 1-2лв отгоре, дори официално трябва да е така, точно заради такива случаи. Също така, Миро предварително е правил уговорки с хотелите и си има съответните разходи за това. Кеф си е да си дойдеш, да си влезеш в хотела и да се изнижеш без да се занимаваш с нищо за плащане, при положение, че си платил предварително на Миро примерно. На мен лично така ми хареса smile027. Другата година може и предварително да се превежда таксата за събора и хотела по тази сметка, и да се представя платежно на входа примерно. Останалите да си приготвят 20те лева (или определената предварително сума) и да си плащат още като влизат. Който не плати на входа да му вземат талона и ще си го получи след плащане smile004 :smt0344

 

офтопик: Миро нали нямаш нищо против, че си сложих твоя интериор за аватар. Адски много ме радва \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...офтопик: Миро нали нямаш нищо против, че си сложих твоя интериор за аватар. Адски много ме радва \:D/

 

Напротив, дори се разчувствах :oops:

 

Пак повтарям - не го публикувам за да искам компенсация, а за прозрачност! Догодина ще имаме добър рекламодател и това, надявам се, повече няма да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догодина си е за догодина. Тази година обаче аз лично ще съм един от тези, които ще преведе 20 лв. Чисти сметки - добри приятели са казали хората. Освен това смятам, че достатъчно усилия и нерви си хвърлил. Мисля че си пазя вносната бележка от резервацията за миналата година. И ще ги пусна на каса, така че да нямаш опция да ми ги върнеш smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходи:

 

Свински опашки за сцената предоставени от Ивака-

Разбрах че не бяха евтини, като се позаинтересувах от цената на един плик!

 

П.П Не ми се вярва, че ще се стигне до възстановяването даже и на 1/3та от сумата! Въпреки това се включвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочете IBAN и аз ще ударя едно рамо :smt017

Нищо че поради служебни ангажименти не присъствах на Събор 2010

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се присъединявам. Миро не е длъжен да ни плаща кефа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също. Не може всяка година Миро да се увътря за общото благо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да изчакаме още някой и друг ден, примерно до края на седмицата, след което да се преброим, да разделим сумата и да превеждаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да изчакаме още някой и друг ден, примерно до края на седмицата, след което да се преброим, да разделим сумата и да превеждаме.

 

Подкрепям. И аз се включвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работи вече опцията за анкети във форума ще помогне по-лесно да се преброим :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.