Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неработещи ел-стъкла и дистанционно mk1


Cai

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

наскоро си закупих Octavia mk1 2000 година AQY 2.0i

страшно ми харесва колата, но не ми работи дистанционното за отключване заключване и се налага да я отварям с ключа. Стъклата се отварят и затварят със задържане на ключа в ключалката, но не и от бутоните в салона, счупен е и ключа на плафона за осветлението.

 

Видях следните кабели са срязани и предполагам става дума за имобилайзера може би е имало алармена система която я няма вече. Знаете ли за какво са тези кабели и би ли могло да се поправи лесно защото предпочитам да ми работи заводският ключ с откл и закл отколкото да ми правят aftermarket такива.post-5895-138453216491_thumb.jpgpost-5895-138453216551_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам за кои кабели става дума. Според мен си си купил кола с огромни компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а надявам се си пробвал батерията в ключа

 

иначе от кой град си? :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се батерията работи дистанционното си е в ред както казах бутоните за стъклата не работят от купето светодиода на врата не светва когато я заключа. От Раднево съм. Доколкото разбирам комфорт модула си е наред всичко защото задържа ли ключа в закл положение стъклата се вдигат и обратно ако отключа и задържа стъклата се свалят. Осветлението на бутоните си работи навсякъде проверил съм им връзките буксите замерих всичко стигнах до кормилото където и открих изрязаните кабели и си мисля че ми е прекъснат имобилайзера и може би от там идват и останалите проблеми. Четох каквото можах да открия в този форум и briskoda, видях книжките които са качени в литература, но са на руски и нищо не разбирам от тях. Надявам се ако някой има схема или знае кой кабел какъв е да ме светне дали съм на прав път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам подобен проблем със стъклата но поне централното ми работи.Според мен щом не ти свети светодиода на вратата при заключване значи, че самото централно не работи както трябва или е в някъв авариен режим и работи частично.Може да е от много места ----провери си вразките от всички врати към купето :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от опит знам че дори да ти е прецакан комфорт модула стъклата се вдигат и свалят с ключа. също тъка след като каза че е счупено копчето на плуфона още повече ме навежда на мисълта че ще взимаш комфорт модул.да те попитам плауфона светили при отворена врата?запалката ти работили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от опит знам че дори да ти е прецакан комфорт модула стъклата се вдигат и свалят с ключа. също тъка след като каза че е счупено копчето на плуфона още повече ме навежда на мисълта че ще взимаш комфорт модул.да те попитам плауфона светили при отворена врата?запалката ти работили?

 

Плафона не свети мисля и запалката не работи въпреки че не съм и обръщал внимание. А относно срязаните кабели имате ли някаква схема за тази кола или някъде откъдето бих могъл да погледна кой цвят кабел за какво е!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

от снимките се вижда, че модула за дистанционното си е на място, ако успееш от ето ето тези схеми

http://rapidshare.com/files/386120187/o ... l.rar.html

да възстановиш кабелите и това, което те свръзват, може да подкараш заводския ключ. Тук съм качил всичко, което на мен ми свърши работа, кагато свръзвах алармата.

Оригиналния модул за дистанционно е невероятно жилав и много трудно може да се прецака, най-вероятно е здрав. Аз го ползвам в момента за гаражната врата, как ли не тормозих, но не изгоря.

Та, пробвай после да направиш процедурата за разпознаване на дистанцнното, верочтно ще тръгне.

Успех!

...И да знаеш, че си в правилната кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

от снимките се вижда, че модула за дистанционното си е на място, ако успееш от ето ето тези схеми

http://rapidshare.com/files/386120187/o ... l.rar.html

да възстановиш кабелите и това, което те свръзват, може да подкараш заводския ключ. Тук съм качил всичко, което на мен ми свърши работа, кагато свръзвах алармата.

Оригиналния модул за дистанционно е невероятно жилав и много трудно може да се прецака, най-вероятно е здрав. Аз го ползвам в момента за гаражната врата, как ли не тормозих, но не изгоря.

Та, пробвай после да направиш процедурата за разпознаване на дистанцнното, верочтно ще тръгне.

Успех!

...И да знаеш, че си в правилната кола!

Благодаря колега файловете мисля ще са ми много полезни !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.