Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Коментарите за събора,нека да започнат сега!


Recommended Posts

Нека да дам началото на тема ,която може да ни помогне и за напред.

Как Ви се отрази тазгодишния събор, има ли развитие,има ли недоволни и ако има от какво?

Нека всеки да изкаже мнение,било то положително или отрицателно за да корегираме за напред.

Аз като присъстващ вече 2-ра година,мисля че има положително развитие на нещата.

Живот и здраве до година,да има нови приятели и нови автомобили.

Благодаря на всички,

прекарах 3 дена който ще ги помня дълго! smile027

 

 

п.п Ако модераторите сметнат че темата е важна,нека да я преместят където е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    7

  • bega4kata

    6

  • Mishelle

    5

  • votolom

    4

Най-много писали в темата

аз не успях тази година да дойда на събора,нядавам се да сте си изкарали добре

очаквам мно снимки и коментари

а вие очакваите новия ICEMAN smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живот и здраве до година,да има нови приятели и нови автомобили.

Благодаря на всички,

Живот и здраве и много нови зайци (нови активни членове на клуба) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре беше. Ние присъствахме само на пистата. Шоуто беше интересно. :D

 

П.П. Моята кола беше най-мръсна, присъстваща на събора. По това ще ме познаете. smile001 С колегата micyri щяхме да направим колективна баня, но работата се развали и ме домързя само за моята да вадя водоструйката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои отнесе приза за най-грозна ......?

Незнам,аз си тръгнах преди връчване на наградите.

Надявам се някой да пусне класирането по класове smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

летящ старт /за да няма кой, как и кога тръгнал/ ТDI vs TSI така най реално се вижда коя кола върви повече нагоре smile001

като се прибрах показваше 5.3 на сто разход :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях за няма и толкова и съм много впечатлен ! Организацията беше 6, запознах се с много от хората, заради които продължавам да посещавам форума редовно, живот и здраве догодина пак, на 100%. Даже си имам и номер 00. на колата, (надявам се не защото е кенеф :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса събора,ма съм много гламав още за състезател.Ама много хора вече плакаха,даже някои май не могат да спят smile117 smile091

Евала на Миро и за колата и за събора

 

ПС Бат Сами относно 'за да няма кой, как и кога тръгнал'

http://thunderbolt.snimka.bg/automobile ... 9.18624514

Дали аз закъснях или времето бързаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шоу да става Верци.По бързи коли винаги ще има и е имало ;)

То си и стана такова.Събора беше супер отвякъде.Благодарности на организаторите и на всички които допринесоха по някакъв начин за събора-било то с помощ в организацията или в шоуто на пистата и другите игри.И най вече на Миро.

Благодарности на всички които дойдоха и уважиха мероприятието smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Werzzz- мишооооооооо! smile091

 

Майтап да става. Аз много се радвам като идваш на съборите. Уважаваш ни макар и за кратко. Но поне с теб става голямия базик. Държиш на базици, не си някой от бързо палещите се.

 

А относно купите и мнението на Анастас: Хората така са гласували...... Аз като се качих да пишем грамоти с Миро, гласовете бяха преброени от Гошето (Варна), Пламен (Разград), Бургаския апапин Димитър- Nicolas и още някои имаше май..

 

Аз набързо мога да обобщя това което си спомням от наградите, понеже всички листи са в Мирослав .

 

Топ интериор:

 

1място: Иван Василев

2място: Калоян Василев

3място: Георги (Валдо) -излезе ми фамилията от главата.

 

Топ Автомобил:

 

1място: Самуил Копринков - Гюнтер

2място: Кристиян (бялата октавия Аделла)

3място: Мирослав Славов -Квета

 

Писта Междене:

 

1място: Самуил Копринков -Варна

2място: Димитър Загоров -София

3място: Георgи Попов -София (АБТ)

 

Грамотите за писта Междене и отделно за майсторското са:

 

Писта междене:

1място- Самуил Копринков и Георги Попов

2място- Владимир Величков (werz)

3място- Димитър Загоров

 

Майсторско шофиране:

1място- Самуйл Копринков

2място- Димитър Загоров

3място- Георги Попов

 

Топ Аудио:

1място- Васил Модев (влакчето)

2място- Михайл Стоянов

3място- колегата Friki

 

Тунинг

1място- Искрен Иванов

2място- Димитър Ников

3място- Ники Любомиров

 

Бирен Шампион- Станислав Романски :) 7:44 сек.- битов алкохолик

Най-стар Автомобил- Октавия 1963- Пламен PVV

Реставратор на годината- Мирослав Славов - Квета

Проект на годината- Anastas - обявил съм защо

Най-далечен учасниk- Димитър Пигов (благоевград)

(след това Боби доктора ми каза,че имаме участничка чак от Чехия

Най-екстравагантен участник- Цецо (вестника) micyri :)

най-нов автомобил- Шкода Супърб 2 09.2009- на колегата от бургас . Съжалявам,но ми излезе името от главата- само за Ангелчо с неговите к...и и рецепциониски се сещам :)

 

Грамоти

Яската, Ивака, чичи Мичи, Жоро Поморие -за цялостен принос към Събора.

 

Карък на събора: Вальо otgorata и Даниел Саксанов (мечо-клечо)

Дърпане на автомобил- атлет на събора- Даниел Саксанов

 

Mimi.b- за солидарност на събора. Прибра ми колчетата и въжето,за да не ги счупят ... и ми ги даде цели.

 

Най-млад участник: На Юли Узунски (Mishelle)отрочето

 

Крум Крумов- един от най-старите участници на събора ( и голям атлет)

Цонка Господинова- жена атлет на събора :) как издърпа Фелата- не е истина

 

За останалите- нека Мирослав ги пусне най подробно . За сега само на прима виста ги пускам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Werzzz- мишооооооооо! smile091

 

Майтап да става. Аз много се радвам като идваш на съборите. Уважаваш ни макар и за кратко. Но поне с теб става голямия базик. Държиш на базици, не си някой от бързо палещите се. smile049

абсолютно-имаш чувство за хумор и си пичага,ама и ти много тровиш ;)

Искрене-не можа да се научиш как се пише името ми-САМУИЛ-не СамуЙл

 

 

Относно наградите:потвърждавам че когато пристигнах ,защото бях извикан от Миро да определим наградите за тунинг,видях листа с вече преброените гласове.Наистина така бяха гласували хората.Единствените корекции бяха,че Миро ,Искрен и аз се отказахме от някои награди,за да получат и други хора.Искрен се отказа от купа за топ автомобил,аз се отказах за тунинг,Миро за интериор.

 

Наистина абсолютно справедливо е всичко и според гласовете на публиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе готино сте си изкарали, истински събор се е получил. Само Самуил трябва да си отработи старта по-добре, че vRS-а го изяжда с половин дължина според фотосите smile048

 

Пробвахте ли дърпане DSG срещу ръчка с един и същ двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да изкажа мнение и както следва. Пропуснах събор 2009 за което ужасно ме е яд но такъв е живота.Впечатленията ми от събор 2010 са прекрасни за което принос имат организаторите които са известни на всички smile126

Следва критиката относно системата за оценяване на наградените и по точно- съреднование в което класиките и новите модели шкода от фаворит нагоре са поставени в една група е крайно неприемливо :smt018 . Един пример вместо да награждавате победителите от драга и масйсторското с купа за майсторско купа за драг и купа за двете заедно със сумирани времена защо не направихте едно класиране и в класа на класиката. Къде е стимула за тези участници. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе готино сте си изкарали, истински събор се е получил. Само Самуил трябва да си отработи старта по-добре, че vRS-а го изяжда с половин дължина според фотосите smile048

Абе жал ме е да блъскам между 1-ва и 2-ра.Като превключвам бавно турбото не може да надуе веднага след като включа на втора /защото първа на дизела е много къса и турбото не може на първа да се развърти да надуе и като превключа по бавно на 2-ра оборотите са ниски и на турбото и на двигатела и има 1 секунда докато тръгне яко да върви/-именно тогава Верц ми взема много.Но единия път не жалих много и се получи \:D/ .Но не ми дава сърце да я мъча Октавианка.

Относно класиките-наистина може да ги разделим догодина и да има награди само за майсторското :-k въпреки че с една 120-ка как бързо ще я намъквам в змейката и гаража...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето отзиви за моите два часа на събора - хубави хора, хубаво настроение, добре организирано...Има всички предпоставки за добро прекарване.

Аз моите два часа поне си ги прекарах добре - имах време само за около 5 снимки и 2 разходки...

За съжаление не можах да изпълня мисията по "запознаване и интеграция" с извънсофийските райони на България.

Общо-взето увеличих познатите си от клуба с 1 бр. - penaowner от Пловдив, ама никой не ми е крив, че детето се изпльоска в кална локва, тъй де...

А пък другият път надпишете палатките коя кой район на Бг представлява да мина и да подпечатам книжката си от всеки район, че гледайте кво стана, ходих на национален събор, пък пак не си познавам лично модератора...срамота!

За купите много се радвам, че и до София са достигнали. Моля, до следващите няколко сбирки да ги държите в колите, бих искала да ги разгледам.

Още една купа от мен - за Пловдивското барбекю (онова с разклоненията отпред, отстрани, отдолу и отгоре, дето беше пред сцената на 7ми вечерта).

 

А! Ето кратък синтез как изглеждаше събора в очите на нищо-общо-нямаща-с-шкода-дама: "Ще си купя Шкода, само за да ходя на събори!"

Браво, момчета и момичета, справили сте се! :)

 

П.С. И страхотни снимки, страхотни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето кратък синтез как изглеждаше събора в очите на нищо-общо-нямаща-с-шкода-дама: "Ще си купя Шкода, само за да ходя на събори!"

Това по-горе е много яко, браво :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събора беше супер smile027 и аз искам да благодаря на организаторите за прекрасно свършената работа :smt017

За съжаление се наложи да тръгна по-рано от предвиденото в Неделя и изпуснах финала :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено събора беше едно прекрасно преживяване за мен и приятелите, които ме придружиха. За организацията smile126 . А времето беше малко по-благосклонно от миналата година и се получи по-добър купон на поляната. Само да отбележа за протокола, както на Ися му изчезна пиенето миналата година, на мен така ми изчезна едно одеало и чувалите за смет. Нямат никаква стойност, но не е етично. За чувалите - добре, че беше Ники (coverdale), за да можем да си съберем боклуците.

Национален Шкода събор "Соколски манастир 2010" ще остане един незабравим спомен в мен . smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да драсна и аз няколко реда.

 

Първо: Много се изписа за събор 2010. Как всички ще помагат и прочие, как всички ще се включат в организацията и тн.

Много бх доволен,че тази година ще имам помошници и няма да се занимавам със всичко.

Да, обаче като дойдох петък на поляната какво заварих........ Пръснати коли (кой където падне), отцепени колеги, не искаха някои хора да си мръднат колите при другите ,а си ги оставиха да им са под ръка. (коя с предницата, коя със задницата).ЕВАЛА на Фаворитите и Фелициите- знаеха си хората точно къде да се подредят от мин година.

 

Поразбутах ги аз заедно с Коко и що годе стана работата.

После отидох да си обърна внимание на жената,че иначе много мърмори (моя грешка,че я взех).

Преди това си оставих ЛАПТОПА за музиката. Идвам аз на поляната към 8-9 часа да си диджействам (благодарности на МИРО Maniac_) ,че ме замества и какво да видя...Ще свирят пак банди и тн.

 

Всичко ОК- ама то това свирене нямаше край. На мен не ми е интересно,аз само барабани и синтезатор харесвам (кефех се само на Дончо). Мога да слушам развален английски и другаде.

Не ме разбирайте погрешно- има много колеги които харесват тази музика, но все пак трябва да се съобразяваме с МАСАТА хора. Да бяха посвирили 30-40 минути и готово. Те братче 1:30 не спряха. Васко се качи, изпя една песен, вдигна им нивото и те цяла вечер се надъхват да го догонят.

Аз си ходех напред назад по поляната - при софиянци- хората искаха да си ходят, не им се слуша-ИСКАТ ЧАЛГА. Част от варненското звено и Бургас -също.

 

Какафонията свърши,след като някой колега не е издържал и ми сряза кабела на макарата (удължител-50м) с която пускам ток от манастира. Елегантно е оголил леко кабелите и е срязал 0лата- знаел е какво прави.

След малко ще си го правя и ще пусна снимки на кабела ми.

 

След тези изпълнения се прибрах разочарован първата вечер.

На втория ден- МЕЖДЕНЕ. Пак уж много помагачи- аз ,Ивака и братята (Сашо и Тошо). После някой колеги ще кажат,ама замервания, ама тръгвания- да сте помогнали.

 

Верц и Жоро искат да се пускат с мене, аз чакам докрая, понеже няма кой да замерва. И след като си запалих колата- вече нямаше замерване!

Прибирам се. От едната страна ме взривява жената, от друга трябва да се води бирен шампионат и атлет на събора.

Изкарах си ги, но забравих лаптопа. Никой няма лаптоп да се пусне музика. БЛАГОДАРЯ НА ЦЕЦО И ЧИЧИ МИЧИ ,че спасиха положението.

След като вечерях се върнах на поляната и си направихме малко шоу с дейните колеги.

 

Неделя докато се кача, гласовете бяха преброени. Водих си купите и грамотите и си тръгнат.

 

Доста колеги оставиха непочистено след тях. Бат ЯСКА трябваше да събира и хвърля боклуци. А от всички помагачи, останаха само 8 които прибраха, сцена, осветление и озвучение, шатра и БОКЛУЦИ.

НЕ Е ХУБАВО ТАКА. Всички се изнизаха. Всеки бърза за някъде- съгласен съм,но......

 

Аз се ИЗВИНИХ на Миро , че нв успях да съм така деен,както миналата година,но очаквах да има помагачи.

Догодина обаче си идвам Сингъл и ще стане изкъртване- доста неща ще се променят и ПОДОБРЯТ.

 

Сега по същество:

 

СамуИле- не беше редно да издаваш това,че някои хора са се отказали от купите си. Това си остава между нас си (и PVV,Morkova,Nicolas,Гошето), не беше нужно всички да го научават. Знам,че го написа не с цел изтъкване, а за да покажеш на колегите друго......

БЛАГОДАРЯ на колегите гласували за мен.

 

 

Румба- аз още преди бях ПРЕДЛОЖИЛ да има отделни класове , за да са равнопоставени автомобилите.

НО, първо трябва да има повече хора по организацията на пистата, второ трябва да има много ред и дисциплина и адекватност за да можем бързо да го проведем. Защото ако ги разделим на класове, ще се проточи пистата, а не всеки (камо ли жени) е готов да стои 3+ часа. Тогава пръв Митака (Кранк) каза- НЯМА СМИСЪЛ, не сме дошли за купите и тн . Колегите го подкрепиха и НЕ ми одобриха идеята. А и за да има повече купи е нужен по-голям бюджет. Надявам се догодина с Приста + още един основен спонсор (живот и здраве след управителен съвет ще се разбере какво е положението) да сме финансово обезпечени и тогава ще е много по различно!

 

Разбрах,че някой е имал претенции относно оценяването:

АЗ НЕ СЪМ БРОЯЛ/ОЦЕНЯВАЛ НИКОГО!

Мисля, че колегите Hasek/PVV/Nicolas/ и Гошето от Варна (+ Morkova) са улегнали хора с ценностна система и не са си измислили гласовете. В Миро е списъка с преброените гласове (+ почерка на кого е).

 

Сами- ти обяснявай за тунинга.

Тука пак имало недоволни- главно за моя тунинг 1во място. Който ИМА НЕЩО ДА КАЖЕ- нека да каже с доводи и аз ще му отговоря с ДОВОДИ И ФАКТИ (ама може да му харесат,щото ще стане достояние пред форума). НЕ съм се избирал сам. Други така са преценили. Миро само ме беше питал за тунинга- казах НИКОВ за мене- толкова.

 

И аз не съм доволен: Не съм доволен,че Ники (Новак Шкодилак) не взе награда. Защо не гласувахте за него? Ето, ако се следва логиката колата му е подобна на миналогодишния призьор??? Защо събра обидно малко гласове за да не влезе в 3ката. Това си е мое мнение- така гласували хората и аз не споря!!!

Които твърди,че са нагласени купите- да види листа на Мирослав с гласуванията (все едно казва на ПВВ -Пламен и николас Димитър- вие сте ги нагласили) -така са гласували хората.

Които смята ,че Тунинг Шампионата е нагласен и незаслужен- да каже, защо Ников и Любомиров и Аз не заслужаваме.

Аз съм готов да си дам купата, но на които аз реша. За мен Ники (новак шкодилак) заслужаваше награда, ама така са гласували хората, че остана извън призьорите.

 

Всеки взе да мънка за нещо. Тука Миро така, Искрен така мерил и тн. ДА НЕ ПРАВИМ ТОЗИ СЪБОР С ЦЕЛ ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАНЕ??? Ако мислите така, ВДИГНЕТЕ РЪКА- НАПРАВЕТЕ ГО ВИЕ. Да видим колко ще се облагодетелствате от цялата работа ( - ) .

Аз 4 дена се натоварих физически, психически,без глас останах, напред назад.... Аз вместо да си почина тези 3-4 дни, се натоварих повече . Не успях да разговарям надълго и нашироко с колегите.

Радвам се, че макар и за кратко се видях с всички познати колеги и се запознах с нови. Видях се с Гошо (Вотолом), запознах се с Жоро АБТто, бъзиках Верц. Станиславчо и Валдо ме забавляваха- много приятни емоции.

 

Поздрави.

2011 ще е изкъртващ Събор!!! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрене нека хората си говорят каквото си искат, това се прави за шоу и за кефа на всички, които не е доволен от неща като измерване на времето или, че не са му присъдили награда за дадена категория да си гледа работата, ако наистина го правят само за да вземат дадена купа по добре да си ходят в някои друг клуб или да си накупят няколко купи и да си се шукат пред приятелите че са ги наградили на събора, но Анастас наистина беше убиден, че му се присъди награда при условие че недоиде с колата. Наистина колата и трябва само една боя, но неостана време, маината му живот и здраве догодин ще е с нея и се надяваше хората наистина да оценят работата му защото сега има 10-ина човека в клуба които са я виждали на живо.

 

А за това че някои хора са се отказали от купите си беше ясно и без да се казва.

 

А що се отнася до музиката пък мога да кажа че много от хората НЕискаха да слушат чалга и песните на Дончо и компания им доидоха на тези хора като дюшеш, което ме навежда на мисълта че трябва да се постигне някакъв компромис и по този въпрос догодина.

 

Но нали си прекарахме добре това е важното, догодина пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса събора - видях се с приятели, дето не се виждам всеки ден, видях цялото поколение на Шкода, от 60-те до днес, окупирах и превзех Хижата на Български пощи, в частта и където са кухнята и столовата - който дойде, гладен не го оставих. :mrgreen: Пуснах една шега за боб, тя пък стана действителност - на Сокола бобеца има по-хубав вкус, колегите могат да потвърдят. :smt030 Иначе е, както трябваше да бъде - хубава природа, хубави Шкоди, хубави хора, рев на мотори, много смях и на Бат Исо лафовете - Ися, ГООООООЛЯМ СИ, ЧОВЕК, честно smile126 . Доволен останах - специални благодарности на Миро и на всички организатори за това, което се получи като мероприятие, на Ивчо ID A, затова че занесе и върна столовете, масите и чадърите ми на събора, на леля Мария и чичо Владо, управителите на хижата, за гостоприемството им и търпението им, на всички колеги, както и на техните съпруги, които ми станаха доброволни помощници в кухнята на Хижата, на Юли и Рая за страхотната хапка и пийка, последвани от освежаваща разходка из Габрово, на Пепи PRR, че пак ме спаси, като ми даде конвертора от 12V на 150V, та да има ток за камерата на Междене и по време на шампионатите, на Бат Сами, Златния Майстор, че ми даде да снимам с неговата камера, когато ми се наложи, на Пламен PVV, за готовността за съдействие по отношение на клиповете, запечатали шампионата за теглене на кола, който съвсен идиотски пропуснах и НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ, КОИТО ДОПРИНЕСОХА ЗА ЧУДЕСНОТО НАСТРОЕНИЕ НА СЪБОРА ТАЗИ ГОДИНА. Благодаря и за наградата Фотограф на събора, тя има ОГРОМНО значение за мен, това признание е голяма чест. Очаквайте и моя снимков материал в другата тема.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрене нека хората си говорят каквото си искат, това се прави за шоу и за кефа на всички, които не е доволен от неща като измерване на времето или, че не са му присъдили награда за дадена категория да си гледа работата

 

 

Мечка, аз нямам претенции. Даже ИСКАМ, ТЕ да дойдат и да свършат тази работа. Тъкмо ще ме отменят. Но няма никой отсреща. Няма друг които да има желание да замерва, всеки иска да си седи на пистата, да снима, да си лафи, да хапне- разбираемо е.........

 

А за Анастас, днес разбрах защо е написал така за купата. НО ДА СЕ ПОТРЕТЯ- нещата за купите и тн. НЕ ГИ РЕШАВАМ АЗ!

Вярвам,че Анастас и неговия труд по колата догодина няма да остане неоценен!

 

Аз горе съм написал, трябва да има компромислен вариант. Не е тайна,че 90% от хората седнали на маса слушат чалгър парти. Трябва да се съобразяваме с масата. Аз нямам претенции за групата, имам претенции,че свириха повече от 1час и 30 и това досади на колегите.

 

Ето пускам снимки на саботажа- как ми резнаха кабела ! Явно на някой наистина му беше писнало!

post-161-138453216554_thumb.jpg

post-161-138453216556_thumb.jpg

post-161-138453216558_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.