Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на тонколона на предна врата на octavia 2


kikist

Recommended Posts

Привет на всички колеги от форума. От няколко дена съм собственик на шкода октавия 2 и се надявам , че тука ще намеря всички отговори на изникнали те ми въпроси, тъй като това ми е първата среща с марката, а пък понатам мога и аз да бъда полезен на някой колега..кой знае... smile152 . Имам едно въпрос че, някой може ли да ми каже как да стигна до тонколоната в предната дясна врата, тъйкато неработи, а е грехота такава машина с 8 тонколони, да се прецаква хубавия звук в купето. Надявам се някой колега да помогне, за което предварително благодаря. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После разкачаш жилото на бравата, завърташ го към вратата и вадиш нагоре. Разкачаш буксата за лампата в долния заден край на кората, дърпаш кората към теб и после нагоре. Другото се вижда. Дано да ти свършат работа снимките, ама гледам че първите не излизат нещо... :( За щипките по-добре използвай отвертка с намотано нещо меко, че много се драска вратата, и внимателно да не щупиш опорите на щипките.

За жалост повечето дето наистина разбират са на събора, като се върнат ще помагат. Пиши ако има проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а тези изолации фабрично ли са си на кората или е тунингована, така да се каже, кората на снимките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезшумих корите по патент на моя Шкода гуру esto smile126 smile126

Страничен ефект - стоковото озвучаване стана дискотека, много бас много нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности за бързия отговор и помощ. Мисля, че това е напълно достатъчно и подробно описано. Още веднъж много ти благодаря, frass smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си говорителите като чифт, не само единия... това като аудиофилски коментар smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си говорителите като чифт, не само единия... това като аудиофилски коментар smile021

Точно това ми се въртеше из главата. Можеш ли да дадеш идея за някакъв сносен модел на цена, да кажем до 150 лв комплекта (ниско и високочестотни говорители) за предни?

 

@kikist За нищо. Дано съм помогнал. Пиши като оправиш говорителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си говорителите като чифт, не само единия... това като аудиофилски коментар smile021

Точно това ми се въртеше из главата. Можеш ли да дадеш идея за някакъв сносен модел на цена, да кажем до 150 лв комплекта (ниско и високочестотни говорители) за предни?

 

@kikist За нищо. Дано съм помогнал. Пиши като оправиш говорителя.

 

Ти хубу си налепил изолацийка по кората а направи ли и същото с вратата? Отвътре отвън навсякъде е хубаво да налепиш, защото като сложиш някой по сносен говорител след време пак ще сваляш да обезшумяваш. До 150лв комплекта няма кой знае колко добри предложения нещо като херц може да прегледаш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се облепи самата врата трябва да играе БОРМАШИНАТА . Трябва да се свалят 11 нита , да се махне "тенекето" с моторчетата и тогава да се облепи вратата . После монтираме и занитваме по обратния път ... , като съберем преди това всички паднали нитчета във вратата за да не дрънкат при появата на БАСИТЕ smile091 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се облепи самата врата трябва да играе БОРМАШИНАТА . Трябва да се свалят 11 нита , да се махне "тенекето" с моторчетата и тогава да се облепи вратата . После монтираме и занитваме по обратния път ... , като съберем преди това всички паднали нитчета във вратата за да не дрънкат при появата на БАСИТЕ smile091 ...

 

Точно така, също като при Фабия 1 фейслифт, уникално тъпо решение на чехите/немците. Но това е най малката пречка за кар аудио маниака. Затова не я отразих даже. Ако колегата и на това е доволен да си свирка и да не се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвиден е втори етап - битум и шумоизолация на вратата и на капака с нитовете отвън (отвътре към кората сложих само битум да не вибрира). Като чух ефекта само от кората се сащисах, засега ми стига... ама вече почват да ме сърбят пръстите.

Не съм аудиофил (все още) ама щом за 150 кинта няма читав джангър ще вдигаме летвата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.