Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вятърна централа на Бузлуджа


димон

Recommended Posts

На Бузлуджа започна изграждането на една от най-мощните вятърни централи . Тази година е планирано построяването на 10 "вентилатора" , 3 от които вече са факт . Размерите им са доста внушителни - диаметъра на перката е около 96 м !!!!! Височината на пилона е около 80 , като изкачването до горе е с асансьор =D> .

Пускам 3 пресни снимки от тази сутрин за добиване на престава за размера на полуПерката !!! :D

 

018534300.jpg

 

018534303.jpg

 

018534305.jpg

 

На втората снимка ( в червен кръг) се вижда крайната цел - чинията на Бузлуджа ...Мощността е 2,5 МWаtt на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има построени може би 3-4 такива генератори,вчера на път за в.Шипка се виждаха.

След 2-3 г.като ни залеят с такива "перки" ,тока сигурно ще е безплатен smile091 или някой пак ще се нагушат smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойко съвсем съсипа комунистите,сега с тия перки съвсем ще изперкат и оглушеят..... smile091

Хубавото е ,че на Димон в Казанлък ще му е по хладно,заради вентилаторите! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е ,че на Димон в Казанлък ще му е по хладно,заради вентилаторите! smile004

 

Дано само не му по-шумно smile001 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е ,че на Димон в Казанлък ще му е по хладно,заради вентилаторите! smile004

 

Дано само не му по-шумно smile001 smile048

 

Абе ей , ще ти скъсам ушите на Сокола ... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе миналата седмица като бях на вилното място, от където има чудесен изглед към цялата централна Стара планина се зачудих какъв е този генератор от ляво на Бузлуджа. Сега ми се изясни. :D Ама тогава беше неподвижен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дано само не му по-шумно ...

 

Абе ей , ще ти скъсам ушите на Сокола ... smile091

 

A, ма Gogata ще идва ли? Разбрах, че има разни детски болести дето не ги е изкарал още smile001

 

PS: Goga, майтап да става smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

A, ма Gogata ще идва ли? Разбрах, че има разни детски болести дето не ги е изкарал още smile001

 

PS: Goga, майтап да става smile027

smile091 Айде с`я, не дърпай дявола за опашката smile092 . Да чукам на дърво, тая година ме подминават детските болести, които съм пропуснал като му е било времето smile004.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък на последната снимка виждам една ОК1 зад камиона, като придружаваща кола \:D/ smile035

или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.