Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло 5W-30 става ли за бензинова Октавия 1 1999г?


Recommended Posts

Отговаря ли на стандартите петстотин и нещо си. Не знам на мойта колко е.

Маслото има одобрения:

VW 504 00/507 00

 

EDGE 5W30

thumb_24_bg.jpg

 

 

В страницата на вносителя пише че става и за бензинови двигатели:

"Castrol EDGE 5W-30 е подходящ, както за бензинови, така и за дизелови двигатели, където се изисква съответствие със стандарта на VW 504 00 и 507 00"

 

В момента съм с 5W-40, Магнатек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това масло е доста по-добро от Магнатек със сигурност е съвместимо, аз си играх преди 1-2 години да чета спецификациите на VW за техните масла та 504.00 / 507.00 са съвместими с по-старите им спецификации. Проблема е, че тва е пълна синтетика с ниско съдържание на сяра и фосфор т.е. неща които теб не те интересуват:

 

- променлив сервизен интервал (не приложимо в твоя случай)

- щади DPF при дизелите (пак не е приложимо)

 

ама кинтите са му май доста по нагоре от Магнатек. Ако си се ориентирал към такова масло 504.00 бих ти препоръчал Мобил1 или Мотул (личен опит с трите)

 

Относно напълно синтетичните масла съм чувал и друг проблем, който не знам колко е верен - когато една кола е карана 10 години с минерални или полу-синтетични чистотата на двигателя е по-лоша и като налееш пълната синтетика може да тръгнат разни боклуци нагоре надолу и вместо да изпишеш вежди да избодеш очи.

Не съм убеден че е вярно, но VW твърдят че с този стандарт 504.00 / 507.00 чистотата на двигателя е на съвсем друго ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Досега, откакто е купена, е карана само със синтетично 5-40. Първите 50-60000км с Penzoil 5-40 (такова са имали в ЕТ), и от тогава насам все с Кастрол 5-40 пак от ЕТ.

Ще си взема значи EDGE!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

И аз имам малка неяснота относно маслото за двигателя, досега колата е била с Vaico 5W-40. Сега ми се налага да добавя, но съм купил Castrol Magnatec 5W-40 c3, това може ли да доведе до проблем? smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.