Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ръководство за потребителя


g.tatarski

Recommended Posts

Здр. колеги. От днес и АЗ гордо мога да се похваля като собственик на Шкода Фабия /комби/ 1.4 MPI smile152 .

Прочетох доста неща във форума, но никъде не намерих това, което ми трябва, а именно Ръководство за потребителя . Колата е втора ръка, а има доста неща които не са ми ясни и искам да се образовам :D:D:D

 

На първо време ме интересува как се работи с бордовия компютър- разход , километри и т.н.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, пак аз ще ви досаждам. Намерих някои неща на англ. ез и руски, ама не ми се отдават езиците много много smile021 :-k . Та пак на въпроса: НЯМА ЛИ НЯКОИ ТОВА РЪКОВОДСТВО НА БЪЛГАРСКИ ? Ако някои го има на БГ може ли да го преснимам за ден два и го връщам? Може и вариант със сканиране- пак варщи работа. Аз съм в София и ако някои иска и може да помогне нека пише. Благодаря Ви предватително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пак аз ще ви досаждам. Намерих някои неща на англ. ез и руски, ама не ми се отдават езиците много много smile021 :-k . Та пак на въпроса: НЯМА ЛИ НЯКОИ ТОВА РЪКОВОДСТВО НА БЪЛГАРСКИ ? Ако някои го има на БГ може ли да го преснимам за ден два и го връщам? Може и вариант със сканиране- пак варщи работа. Аз съм в София и ако някои иска и може да помогне нека пише. Благодаря Ви предватително.

 

Жена ми кара дизел и мисля че имаше ръководство ама не съм го загледал на къв език е. Ще проверя и ще ти пиша, ама мисля, че е излишно да го четеш. Иначе с бордкомпютъра се работи лесно. Имаш два режима, които се сменят с кратко натискане на бутона ресет. Първия режим се нулира сам ако два часа не се кара автомобила, а втория поне на моя голф след 5000 и някой и друг километър отгоре(така и не разбрах на колко точно). Отделно ако задържиш бутона ресет, нулираш принудително съответния режим на който си. Иначе, като отидеш на съответния режим със стрелките отстрани на ръчката премяташ съответните показанията на компютъра(моментен разход,изминати километри,средна скорост,оставащи километри с наличното гориво, температура, час...). Това е мисля. Питай ако има друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, пропуснах да добавя още, че компютъра ще те подсеща като дойде време за смяна на масло или технически преглед със съобщенията OIL SERVIS и INSP, но по това има отделни теми, потърси с търсачката и ще намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръководство за технически въпроси и ремонти Фабия : http://manual4auto.ru/?tag=skoda-fabia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една добра и една лоша новина. Айде ще почна от лошата - ръководството е на италиански. Добрата е, че от него почти няма какво да се научи, освен че в жабката има тайник, а под предната седалка на пасажера чекмедже. Аз поне се надявах да науча къде е буксата за VAG-COM-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Ето къде се намира ваг кома.

Хъм, там има някаква малка жабчица, която май е хладилна, че има едно on/off дето затваря един отвор и отстрани нещо като да се забива молив?!?....да не би да се откача това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи път като дръпнеш се отваря.

Втори път при отворено положение пак дърпаш надолу и то се отваря още веднъж. Можеш и да го дръпнещ надолу (или напред беше) и ще излезе цялата "кутия".

Отвори го още веднъж след като си го отворил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.