Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ако светне EPC лампата на таблото, какво става?


РусенскоВарено

Recommended Posts

Днес, докато си заключвах колата, се доближи един човек и ме заговори. Познат ми беше, ма не се сещах откъде, докато не се представи. Оказа се един комшия, има Фабия и отдавна му направило впечатление стикера на Окти - Skoda club BULGARIA. Имал проблем човека, па и той кат мене - ич не отбира от коли. Светнала му EPC лампата на таблото, при даване на контакт и гаснела при стартиране на двигателя. Та се чуди комшуто за кое е тая лампа, що свети и решил да ме пита. Аз...колкото него знам, :mrgreen: казах му, че ще питам тука и му препоръчах да се регистрира във форума.

 

Та..ако знаете що свети EPC-то (Electronic powertrain control), както и как да я накара да загасне, без да я боде с отверката, :D казвайте, да му помогнем на човека.

 

Колата е Фабия 1 седан, 1,2 HTP.

 

Предварително благодаря на всички отзовали се колеги.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице,

 

Щом свети пущината значи има проблем. А проблеми разни мноооого. Да я бодне на VAG-COM да си изпее. Ако няма - ще му намерим. Ако не да тичка до ЕТ да му я погледнат.

 

Иначе хвърлях боП ама явно не съм уцелил марката и нищо не казА smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EPC означава Electronic Power Control - вгражда се серийно на по - новите модели VW, Seat, Skoda. вързано е с електронното управление на горивния процес в двигателя. вързано е и ламбда сондата от която черпи информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като откачи клемите на акумолатора(рестартира) ,проблема се решава.

 

Това съвсем не е така...Ако примерно се еб..а стоп машинката как ще решиш проблема като разкачиш акумолатора?!? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EPC-то, доколкото си спомням винаги свети, като дадеш на контакт и гасне, като я запалиш ...

 

Прав си колега.На моята фабия е по същия начин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Светнала му EPC лампата на таблото, при даване на контакт и гаснела при стартиране на двигателя...

Значи бат Ицо отново, казваш на комшу че има голЕм проблем. Щото аз като дам на контакт освен EPC, светва и ABS, ASR, масло, вода, акумулатор, въздушни възглавници, серво на волана, ниско ниво вода чистачки и каквото още съм пропуснал. Та ако свети само това е проблем, ако след заработване на двигателя не изгасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 9 години по-късно...

Здравейте!

 

При мен  е налице проблем с двете предни стъкла,които се отварят с бутоните/превключвателите на двете предни врати.Електрически.

 При откачване на акумулатора  и отново включването му  прозорците не се отварят.

Пробвах описаното в инструкцията на автомобила за активиране на ел.управлението на двата предни прозореца . Не се получи. Проверих всички предпазители. Също не се получи.

Някой ат Вас имали подобен проблем и какво е направил, за да не ползвам услугите на сервиз?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.