Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло "Aral"


nikistan

Recommended Posts

Здравейте, някой да кара с масло Арал и да има впечатления от него? Не съм много сигурен, но мисля, че стоково Фабиите около 2001 - 2002г. идваха именно с такова масло :-k Моята, според сервизната книжка (преди да я купя) е карана с Арал - до към 36000 км. После минах само на Кастрол. Не мога да кажа, че съм недоволен, но двигателя започна да става по-шумен от нормалното, пък и клапан започна да "чука" smile048 Смятам да пробвам с Арал при следващата смяна и да сменя ангренажен комплект (веригата със зъбните колелета).

В сайта на Арал, маслата са синтетични и минерални (полусинтетика липсва)?! В първия вид има ARAL BLUE TRONIC SAE 10W-40 (VW 505 00.), според вас подходящо ли е за моя двигател (60000 км.)

P.S. Друг е въпроса къде ще го намеря?!?

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой да кара с масло Арал и да има впечатления от него? Не съм много сигурен, но мисля, че стоково Фабиите около 2001 - 2002г. идваха именно с такова масло :-k Моята, според сервизната книжка (преди да я купя) е карана с Арал - до към 36000 км. После минах само на Кастрол. Не мога да кажа, че съм недоволен, но двигателя започна да става по-шумен от нормалното, пък и клапан започна да "чука" smile048 Смятам да пробвам с Арал при следващата смяна и да сменя ангренажен комплект (веригата със зъбните колелета).

В сайта на Арал, маслата са синтетични и минерални (полусинтетика липсва)?! В първия вид има ARAL BLUE TRONIC SAE 10W-40 (VW 505 00.), според вас подходящо ли е за моя двигател (60000 км.)

P.S. Друг е въпроса къде ще го намеря?!?

Мерси предварително!

 

Преди години другите коли ги карах с арал. Добро е и нямах никакви проблеми, дори на коли с разход с него падна. За Варна го предлага и разпространява/на едро,варели и туби/ един авер и ако не пипнеш менте мисля няма да сгрешиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.