Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на Fabia 2-1.4mpi 86к.с.


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,Колеги моля ви за съвет и помощ,кажете колко е нормалният разход на Фабия 2 на 6500км. е автомобила ,двигател 1,4 MPI 86 к.с. бензин........Моля ви за реален разход с бензин зареждан в България,с и без климатик.....Благодаря ви предварително .............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като минеш 15-20 хил. км. тогава може да се говори за реален разход. Или поне след първата смяна на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм на 7000 км. Направил съм и първа смяна на масло,в града при нормално каране 9-10/100, А извън градско, като закова и ако не бързам на 80 ми дава разход 4.8 ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със колко км/ч ? 4,5..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със колко км/ч ? 4,5..

ср.скор - 72 км/ч , на дисплея се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със колко км/ч ? 4,5..

ср.скор - 72 км/ч , на дисплея се вижда.

Лошо няма, ако е SDI! Ама бензинката... :-k smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искайте вярвайте.... 4,3л в посока София-Благоевград, а в обратна при почти същата средна скорост и време отчете 5,2л, така че вие си сметнете средно колко харчи БЕНЗИНКАТА... Засечката е направена късно вечер към 11.30часа...

А откакто съм я купил показва среден разход 6,3л по колонка(пазя си бележките), а на газ - погледнете аватара ми...

 

И не се хваля, а констатирам факти!!! Понеже колегата пита колко харчи кола със същият двигател та затова пуснах да се увери - 5,5л извънградско с климатик и 3 човека на 2000км.

А що се отнася до това дали харчи малко или много на всички мога да кажа следното:

 

"Един автомобил харчи точно толкова гориво колкото му сипеш в резервоара, друг е въпроса колко точно километри ще изминеш със сипаното и всичко зависи от настроението на собственика му." smile001

 

Приятна вечер на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Един автомобил харчи точно толкова гориво колкото му сипеш в резервоара, друг е въпроса колко точно километри ще изминеш със сипаното и всичко зависи от настроението на собственика му." smile001

 

:smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ще споделя с вас впечатленията си от моята New Skoda Fabia 1.4MPI на 15 500км и направена една смяна на маслото. Резултатите са от бордовия компютър, като те не различават съществено със сметките ми на базата на касовите бележки и изминатите километри. По маршута София-Бургас и скорост по магистралата от 120км/ч, а в останалата част от около 90-100км/ч разходът при летни гуми е около 6.2-6.3( ако се кара с 80-90км/ч в останлата част от пътя средния разход е 5.8-5.9), а при зимни гуми 6.3-6.5. По маршут София до Солун и скорост до 90км/ч и 110км/ч в Гърция с четирима души в колата и летни гуми 5.4л. При извън градско каране с до 90 км/ч разходът е 5.0-5.1. С летни гуми и извън градско със скорост до 80км/ч разход 4.8-4.9. Относно градското шофиране много зависи от движението в дадения град и задръстването и варира от 8 ако се кара към 10часа сутринта, а вечер към 17-18 разходът е 10. При сняг и поледица т.е. зимни условия разходът се покачва до 12-13л. Резултатите за градското каране са за София. Гумите са с размер 185/60/R14.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разход по бордови компютър няма какво толкова да го развявате, понеже той не е толкова точен. Обикновено показва малко по малко. До 0.5л според зависи. Засичайте на пълен резервоар и борд компютър и ще разбете че има разминаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разминаването идва от измамата на колонките!

В Германия и в Швеция съм засекъл близо 3 резервоара и показва точно колкото на колонка....

Изводите оставам за вас.... аз вече съм сметнал една измама от 5% на колонка и така си изчислявам супер точно. Пробвайте да налеете в 10литрова туба точно 10литра на колонка и ще видите разликата.... smile045

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така съм правил пълен резервоар и колко км изминавам с него разликата е до 0.2 литра на 100км, което при разход 6л/100км е 3.33%. За това съм уточнил, че разхода почти не се разминава с този от борд компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги,благодаря ви за точните пояснения за разхода,а искам да ви помоля да ми изпратите снимка на 14,mpi 86,к.с.двигател,забелязвам че има два типа мотори,със сив и с черен капак на двигателя,има ли значение коя година е автомобила,моя е 2009,ако някой има идея моля го да пише............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първа възможност ще направя снимка на двигателя си и ще я изпратя. Моята също е 2009. Според мен има значение годината на производство. Ходихме с един познат да разглежда Фабии на склад и там имаше една, която е с тапицерия червено, розово и сиво много странен цвят. Такава тапицерия няма с каталога, но колата беше призведена 2007. На базата на това правя този извод, може и да бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.