Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за 13 цолови гуми


Пламенчу

Recommended Posts

Здравейте шкода маниаци!Искам да попитам на 13 цолова джанта 5.5J кой размер ширина гума ще стои най добре. 175 или 185!! Ии говорим за нископрофилни гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво разбираш под "ще стои добре", а също зависи и от марката на гумата - забелязал съм, че различни марки и модели от един и същ размер стоят различно на еднакви джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "стоят добре" разбирайте да стои изпъната гумата, а не примерно да е като балон и да изглежда по-широка и това целя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, оптималните комбинации са следните:

9.0J - 255

8.5J - 245

8.0J - 235

7.5J - 225

7.0J - 215

6.5J - 205

6.0J - 195

5.5J - 185

5.0J - 175

4.5J - 165

4.0J - 155

Допустимо е като компромис да се използват и един размер отдолу или отгоре.

Например на джанта 6.0J освен 195 mm, да се използват и 185, и 205 mm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5,5J13 идеално стоят и 175/50R13 и 165/55R13, като първите стоят по-хубаво на 6", а на вторите 6" им идва множко.

 

185/60R13 я дават, че може на от 5" до 6,5", но за красота, сигурно на 6,5"

 

Колко ниски имаш намерение да слагаш и на каква кола?

 

Има някакво правило, че джантата трябва да е по-тясна с около 30мм от гумата. Това значи, че на 17,5см без 3см - 14,5см делено на 2,54см прави 5,7", т.е. 5,5" или 6" е оптималният вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Голф 2 и мисля следващите ми гуми да са нископрофилни 13ки.До сеа не съм виждал Голф 2 с такива.Значи 175/50 Р13 е по-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е 175 50 13 върху 5,5".

 

Иначе голфчета много и с всякакви ниски гуми, но разрови по форумите за ратрод из Щатите, но там тоя размер го слагат най-често на 6,5"-8", че да мяза на бъчва.

 

Поздрав и успех!

post-102-138453213869_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.