Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Шкода с "малък" проблем


ivand911

Recommended Posts

Здравейте, миналата седмица си купих една Фабия 2006, 1,4TDI 80 коня. Прибирам се в града си и виждам ,че единия маншон е скъсан. Отивам разбира се в официалният сервиз на Шкода за града. Те ми казаха ние ще включим колата на компютъра и ще видим на колко километра е реално и друго каквото намерим. Аз я оставих в събота колата преди края на работния ден. В понеделник към обед се обаждам да видя как са нещата. Те ми викат абе ние още се занимаваме с компютъра и не можем да стигнем до реалните километри, нещо не ги пускало и т.н. И с маншона още не сме се занимавали. Обадиха ми се към 16часа да ми кажат за километрите че са 27820 ,докато на таблото бяха 12800 някъде. Абе викам ядва се разликата. Викат маншона остава за утре. Отивам да я вземам към 13 часа и баща ми изкарва колата навън и ме вика и казва абе не мога да отворя багажника(като имате предвид ,че не сме имали проблем с него досега). Опитах и аз и не става, имам предвид с дистанционното. Вратите се отварят, само багажника не ще. Това става пред сервиза, викам ги хората отвътре и им казвам не иска да се отваря багажника. И те го отвориха през задната врата, почна едно гледане бутане натискане на бутони. Вкарахме я вътре смъкват задната кора. почва мерене на токове и т.н. Аз си мисля че е проблем с някоя функция или нещо подобно. Казвам им абе хора какво ги гледате тия кабели нали знаете ,че си работеше багажника отварял съм го пред вас показвах им къде са болчетата за плоскостта под двигателя, също и капака над двигателя беше в багажника. Казвам им нещо сте бутнали в компютъра сигурно, че не ще да се отваря багажника(бяха трили някакви грешки и то на комфорт модула май). Абе те направо разпарчадисаха колата, смъкнаха кори,подове всичко. И това от 13,30 вчера до 15,00 днес когато ми казаха, че не могат да оправят проблема. И аз малко се шокирах нали,кола без багажник не е добре. Елате да си вземете колата и си я оправяйте сами. Аз им викам абе вие се майтапите нещо, докарах ви кола с скъсан маншон и си вземам кола на която не се отваря багажника и сега чакам среща със шефа им. Колата я оставих там. Та ако някой се сеща къде може да е проблема , може да сподели без да се стеснява. :) Оторизиран сервиз на Шкода от сайта им, не Шкода център ми казват ,че не могат да ми оправят багажника какво остава за нещо по-сложно? Аз съм малко пред инфаркт. Та багажника се отваря само с ключ или дистанционо, няма бутон за него,няма и ключалка отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторе, майсторе....

Викам ти "майсторе" защото не ти знам името...

Тази история май е за "Черен списък". :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и града и сервиза са ясни. Дунавтрейд в Русе; Който не е отишъл там, той не е писал за майсторите. Лошото е ,че доколкото знам там има и кадърни , на защо управата търпи такива изцепки все още не ми е понятно. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях командировка вчера и днес, колата още е в сервиза. Баща ми каза, че някакви платки сменяли. Явно още няма резултат тъй като не са се обаждали. Надявам се да са пратили нещо за препрограмиране в София и като се върне да се оправи. Нямам и желание да се обаждам да питам какво става. То ми изчезна всякакво желание. Даже мислех и на събора да дойда. Ама колата сигурно няма да я видя скоро(тя беше 3 дена при мен и 7 в сервиза). Все си задавам въпроса дали не сбърках ,че я оставих там след проблема с багажника. Защото все ми се струва ,че само може да се влошат нещата. Да ми объркат и двигателя и вече всичко ще е бомба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Набързо да разкажа как се разви ситуацията тук. Обаждам се на 03.05 и ми казват ела колата е готова. Отивам и ми казват сменихме ей тоя модул(комфорта) и сметката ти е 640 лв. И аз добре де той модула ми си работеше,какво стана? Ами случвало се понякога нещо да се развали и в сервиза. Аз им казвам че ще говоря със Шкода София да чуя и тяхното мнение. Обаждам се в София да споделя с тях за моя проблем, те имат хора които отговарят за сервизите партньори. Казвам им какво се случи. Те викат ние ще проверим. Казах им за модула, цени. И докато чакам се обаждам на две морги и си намирам модул за 80 лв. с доставката. Обаждат се от София и казват че колегите твърдяли че проблема бил в модула и имали такъв от друга Шкода и го сложили за тест и станало. Ами викам те на мен ми искат парите и да си вземам колата. Откъде го взеха тоя модул ,нов ли е ,гаранция? Аз разбрах че модула не е взет от София и е най-вероятно от двете им блъснати Фабии в гаража им и на мен ми го продават като нов. Викам аз си намерих модул и ще го занеса да ми го сложат. Те викат (софиянците) ами няма проблем. Аз казвам те тука вашите колеги не ми казаха какъв е проблема и как искам да го решат, ами направо давай 640 лв за модул? Аз сега не съм сигурен дали му има нещо на моя модул, просто са оплескали нещо с настройките. По едно време софиянеца вика абе тя колата е малко стара иначе щяхме да го минем като в гаранция. Отивам в сервиза и там ме посреща собственика- Ей го тоя дето се обажда в София, слагайте му неговия(разваления) модул да плаща 120 лв за труд и да не ми се мяркаш повече тука. Следвашия път ходи в Горна Оряховица или в София. Приемчика ми вика че те не са подчинени на София и не ги бъркало че съм се оплакал в София. Ама бяха ядосани. Явно ги бърка. Аз им казах че съм си намерил модул и да го сложат и се махам. Приемчика вика чу какво каза собственика, не става. Отиде да търси човек да сложи стария модул. И човека по модулите му вика че сега трябвало наново да обучава стария модул и т.н.? Аз му казвам на приемчика утре ти нося модула от моргата слагате го и се махам(аз и не искам повече да ходя там). Да не се занимаваме с глупости да слагаме стария и т.н.. Той вика Ок носи го и да го слагаме. Занесох модула след 2 дена защото изтървах куриерите за предния ден. Сложиха го и заработи. За него ден за 2-2,5 часа платих 80лв, плюс 120 отпреди това( в картата пишеше 7 часа по 30 лв = 210 лв). Като добавя сменения маншон общо им платих 270лв. Така че без нужда олекнах с 200лв за труд и 80 за модула от моргата. Така ,че не препоръчвам сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ама ти в Дунав Трейд ли си ходил???

 

Що се занимаваш с тез некадърници, дето дайе и сервиз нямат а 2 гаража с по 3 крила.....

 

Ходи в Хоби Кар при г-н Пламен Пантелеев и си свиркай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, този е сервиза. Даже мисля да сложа мнението си и в темата за тоя сервиз в Черния списък.

Сега почвам да мисля за малко екстри- стойка за чаша оригинална дето се прибира,прагове на предните врати, темпомат, спортен филтър( плосък K&N). Мисля да сложа един Блаупункт със СД карта. Може би и задни тонколони. Може и малко снимки да сложа на колата тук, че започнах зле и не ми се мислеше преди за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.