Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ЕТ- неприятна изненада!!!


sotef

Recommended Posts

Вярно е, че от тази година Алианц завишава % на премията по каско за следващата година, ако през настоящата сте имали щети. Завишението зависи от сумата на изплатените щети, които са били за сметка на Алианц, т.е. без виновен с Г.О. от другата страна.

Вярно е и , че на Алианц не са най-изгодни условията като застрахователна премия.

 

Но......

 

Плащат.

На мен лично ми платиха откраднат джип Ленд Круйзър за над 100 000лв. без никакви спънки, пречки и каквото и да било. Точно според застрахователната стойност на автомобила.

В друга компания не ми се иска да стигам до там, да разбера дали ще ми платят открадната кола на 100%.

 

И другото което правят другите компании е, че ако колата е застрахована на 20 000 и я откраднат на 11 месец от каското, смятат ти едно добро овехтяване и ти плащат в най-добрия случа 15 000.

 

А колко от вас четат допълнителните условия по каско, които са 3-4 листа след каското ????????

 

Така, че всеки да си решава къде да застрахова, но полякога по-евтиното излиза мн. по-скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взех колата май 2008г. каското до май 2009г. е 1029,74евро, а общата застрах. сума е 19430евро. Процента на Алианц е 5,3%. Май 2009-май 2010 общата застрах. сума е 16516 евро, а застраховат. премия е 875 евро. Сега от май 2010 до май 2011 общата застрах. сума пак е 16516 евро, а застраховат. премия пак е 875 евро, и така ми казаха че ще бъде и каското за 4 тата година, ама нагодина да си се споразумяват колкото си искат с ЕТ, защото колата става моя и живи и здрави аз ще избера на кой колко и кога.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лизинговите няма мърдане.

Иначе интересно е, че на първата година са сложили амортизация, а на втората, третата и както са ти казали четвъртат година едно и също - малко странно.

На колата си й тече амортизацията всяка година и е нормално да намалява нейната стойност, без значение дали е на лизинг или кешова.

И нали затова е каското - да ти покрие щетите без значение кой е виновен и дали изобщо има виновен. Като си имал заведена щета следващата година веднага ти вдигат %, а ако си нямал щета дали ще ти го налят, едва ли.

Моята кола според алианц от ~17900 EUR след 2 години ми казват ~12200, е чак такава амортизация ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изводът е - Шкодите явно не се крадат и рядко са тоталки, но имат по-скъпи ремонти :idea: .

Тук мисля, че съм посочил причината за необезценяването.

Цялата сума се плаща само при тотална щета или кражба, което май не става много често.

От друга страна следствието от високата застрахователна сума е неестествено висока премия обезпечаваща относително скъпи (или много на брой) ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.