Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ЕТ- неприятна изненада!!!


sotef

Recommended Posts

Ето че пълното ми каско и ГО към Алианц изтичат на 09.05.2010г. и аз съответно съм превел още средата на април тази година сумата на лизинговата вноска + каско за следващата година + 260лева за ГО. Още март месец звънях в ЕТ да питам колко ще са ми ГО и каско и те казаха. 1455лв. за каско и 260 за ГО. Колата е закупена май 2008г. Тогава каското бе 2014лв. и 180лв. ГО. Следващата година 2009 преведох 1711 за каско и 210 за ГО. Днес звъннах в лизинговия отдел на ЕТ да ми изпратят по куриер новата полица за ГО и каско и те ме попитаха колко съм превел за каско. Отговорих им, че точно толкова колкото са ми казали тогава през март. Да, ама не!!! Април месец алианц и ет са подписали някакво споразумение да се зеапазят миналогодишните тарифи и ето, че трябва да доплатя още 256 лева да догоня 1711те лева от миналогодишното каско. На въпроса ми, а следващата година 4то поред каско каква сума ще е ми отговориха пак 1711. Да ама другата пролет ми изтича лизинга и живот и здраве ще направя каско на друго място, пък и на разсрочено плащане, защото досега неможех. Обаждах се на Алианц и те потвърдиха, че за съжаление тарифата наистина се запазва и това е само за ШКОДА. С всички други марки няма такова нещо и каското си намалява всяка година. Така че, колеги, аз незнам дали скоро а и не толкова скоро ще имам възможност да си купя пак нова кола, но със сигурност знам, че ако ми се отвори такава възможност ШКОДА няма да присъства при марките при избора ми, още повече на лизинг. От Алианц ми съобщиха, че виждате ли шкодите много се чупели и им били скъпи частите и затова се стигнало до това споразумение м/у тях и Еуратек. Иначе не съм имал щети по колата през втората година досега, имах една единствена през 2008година, когато колата бе на 5 месеца и си ожулих малко едната врата и я боядисаха цялата заради драскотината. С две думи, ЕТ може да изненада клиентите си само неприятно. Ако клиента сам не се обади да пита колко да преведе за еди какво си и еди що си, никой не го сафери, жалко но това е действителността.

Със здраве! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май..та им на Алианц :smt0344 ,аз имам половин година още към тях, щото така си купих каручката, ама като изтече мисля да се махам от там.Много се "чупели" Шкодите, даги таковам разбирачите, щото пък ситроен, пежо или фият не се чупат сигурно.Ай сиктир, както казва дядо ми. smile150 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е някакъв пазарлък за лизинговите коли?

До колкото знам Алианц определят цената на автомобила по "Шваке". Там едвали са "замразили" цените на колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ака че, колеги, аз незнам дали скоро а и не толкова скоро ще имам възможност да си купя пак нова кола, но със сигурност знам, че ако ми се отвори такава възможност ШКОДА няма да присъства при марките при избора ми, още повече на лизинг.

 

1. Извинявай, но това е супер глупост според мен лично. Как може избора ти на автомобил да се определя от... застраховател smile048 Значи Шкодата може за "Х" години да не ти даде дори 1 дефект, всичко да и е 6, да ти харесва, но НЕ, ти ще си вземеш друга кола, която ако ще да е пълен боклук, но за сметка на това да е със супер застраховка.

2. В един спор винаги има 2 страни! Не знам ти как точно реши, че проблема е в ЕураТек, а не в Алианц... Не искам да правя релкама или антиреклама, но за мен лично Алианц не е никаква фирма поне що се отнася до автомобилно застраховане. Въпреки това трябва да кажа, че за 2 години не съм имал никакви проблеми с тях. 2-3 пъти съм имал дребни щети и са оправяни без проблем.

3. Не съм на 100% убеден как стоят нещата точно в ЕТ, но по принцип ако дадеш повече зор на дилъра може да ти я застраховат където искаш дори и по време на лизинга. Друг е въпроса доколко е удачно, защото по правило застрахователя не прави проблеми на лизингови коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля,че едва ли ЕТ ще откажат да ти продадат автомобил финансиран от друга лизингова компания,съответно и друг застраховател.Друг е въпроса,ако не си доволен от автомобила Шкода! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sotef" - На колко лева е била оценена колата миналата година по полица и на колко е тази?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sotef" - На колко лева е била оценена колата миналата година по полица и на колко е тази?

 

Уместен въпрос - предвид че искат да платиш същата премия, би трябвало колата да има същата застрахователна стойност... което не е възможно... не и след втората година...

 

Иначе на другата кола в семейството каското - разбирайте застрахователната стойност за първата и втората година беше една и съща - никакво овехтяване... но това при един друг застраховател разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен каското тази година ще ми е колкото миналата.

Още не е готова полицата и не знам за каква сума ще е, но със сигурност ще е по-малка.

Т.е. премията се запазва същата заради по-голям процент от по-малка сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз си харесвам колата, иначе нямаше да я избера, ама тук вината е както на ЕТ, така и на Алианц. Защото те работят заедно доста отдавна и повечето лизингови коли/а те са бая множко/ са застраховани в Алианц. Оттука идват и многото щети и на застрахователя му идва нанагорно. Какво им пречи тогава да се споразумеят с ЕТ да им хвърли едно рамо и да запази старите цени. Хората от Алианц като им се обаждах казаха, че имат това споразумение само с представителя на Щкода- Еуратек. Е как тогава ЕТ да нямат вина. И това ли е поощрението от Алианц към мен и други такива, за това че не съм имал щети през периода и не съм ги набутал със стотинка, а за 3 години им давам 5436 лева за каско и 650лв. за ГО. Не ме е яд за парите, а за това, че нямат основание да искат такива суми, но както и да е. А след като имам ГО и каско съм една и съща компания мисля, че има и отстъпка от цената на каското примерно, ама нея друг я прибира. Та към въпроса на колегата по- горе за застрахователните суми:

Като взех колата май 2008г. каското до май 2009г. е 1029,74евро, а общата застрах. сума е 19430евро. Процента на Алианц е 5,3%. Май 2009-май 2010 общата застрах. сума е 16516 евро, а застраховат. премия е 875 евро. Сега от май 2010 до май 2011 още незнам, защото чакам да ми изпратят документите до Монтана. Март месец казаха 1455лева за каско, а сега 1711, така че ако процента се е вдигнал щото сумата няма как да не е паднала за третата годита, както колегата Чавдар написа, то тогава 5,3% скача на 6,3% според мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен се е вдигнала премията. Няма как застрахователната сума да не падне. Няма застраховател който да държи една застрахователна втора или трета година.

Пример - моята фабия в Армеец първата година 2006 беше по фактурна стойност (за новите коли Шваке не се гледа) 25---- лв. сега е 15 800 лв. Всяка компания си има процент на овехтяване, който за новите коли се смята от фактурната стойност.

Аз не ползвам лизинг от ЕТ точно по причините засегнати в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехех! Тва са пълни глупости (евтини шмекерии) и то от страна на ЕТ повече... Моята кола е купена с банков кредит от Алианц и е застрахована при тях като застрахователната премия си се актуализира всяка година. Лихвата на кредита ми е по-ниска от лихвата на лизинга на ЕТ, мога да си ремонтирам щети, където си поискам и с каквито части си поискам без ЕТ да разберат, собствеността на колата си е изцяло моя, таксите за обслужване на кредита са по-ниски от таксите за лизинга на ЕТ..... и не на последно място - номерът ми не е софийски smile049 . Густо майна!!!

Наистина не мога да разбера защо продължават хората да ползват неизгодния лизинг на ЕТ, а не си търсят по-добри условия директно в банките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, еми как мислиш колега? За кредита искат ли ти удостоверение за доход? Може би това е причината. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехех! Тва са пълни глупости (евтини шмекерии) и то от страна на ЕТ повече... Моята кола е купена с банков кредит от Алианц и е застрахована при тях като застрахователната премия си се актуализира всяка година. Лихвата на кредита ми е по-ниска от лихвата на лизинга на ЕТ, мога да си ремонтирам щети, където си поискам и с каквито части си поискам без ЕТ да разберат, собствеността на колата си е изцяло моя, таксите за обслужване на кредита са по-ниски от таксите за лизинга на ЕТ..... и не на последно място - номерът ми не е софийски smile049 . Густо майна!!!

Наистина не мога да разбера защо продължават хората да ползват неизгодния лизинг на ЕТ, а не си търсят по-добри условия директно в банките.

 

Безлихвен лизинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Една и съща кола, може да остане на една и съща цена 2-3 години. В "Super Schwacke" има 3 ценови графи и може да се варира ~ 20% нагоре-надолу. Обикновенно Застрахователите дават средна цена. Подзастраховане и надзастраховане не са случайни термини. В конкретния случай обаче, мисля, че цената на колата се намалява нормално - овехтява все пак, а се увеличава тарифното число, което вече не е нормално. Нормално е първите няколко години, тарифното числ да е едно и също, освен ако вече не говорим за изцяло нови тарифни числа на дадената Застрахователна компания. След няколко години (за всеки Застраховател - различно) тарифните числа започват да се вдигат. Все пак автомобилът реално увехтява, а Собствениците искат все още да си го ремонтират във Фирмения сервиз, например. Не би трябвало да има проблем и нова кола, да се застрахова на най-ниското тарифно число, с определяне на обезщетение при щета, само от вещо лице. Тогава, в 99% от случайте, вещото лице решава, че пребоядисването на само одраскана броня, струва 140 лева, които се изплащат на каса и нататък, до отстраняване на щетата и показване на ремонтирания детайл на Застрахователя, същият не носи отговорност за боята на дадения елемент. Май малко се отклоних от темата, но..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , ще си позволя да пиша по тази тема тъй като работя в тази сфера и до преди година работих в Allianz....

Това което се е случило с запазването на премия по Каско е ... малко кофти.

Договорките м/у застр. компании и лизингите и официалните вносители да съвсем различни от стандартните тарифи на всяка компания. Тъй като хората са принудени да плащат каквото им каже ЕТ (примерно) се правят цени с цел ... по-висока печалба.

За Allianz специално автом. застраховане е по скъпо , но компанията е сериозен платец.

По-принцип за нови коли тарифното число се променя след 4 година....от 0-4 год вкл е едно и също и след като стойността е намалена.... :smt034

Абе с две думи ... кофти са направили .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, еми как мислиш колега? За кредита искат ли ти удостоверение за доход? Може би това е причината. 8)

 

Ми не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безлихвен лизинг.

 

Най-дългият е 18 месеца, доколкото си спомням...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, еми как мислиш колега? За кредита искат ли ти удостоверение за доход? Може би това е причината. 8)

 

Ми не!

Еми аз кредит вече си имах, та така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е... сега имаш още един, но виждаш сам, че е по-неизгоден.... както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, да. Да минава лека полека и след 1 година махам 1 от ремаркетата. То пък може друго да дойде.

Със здраве! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраве да е! Пък ремаркета дано да идват, ама само за хубаво! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Последно - и премията, и застрахователната сума са ми като миналата година.

Т.е. Алианц не са обезценили автомобила през третата година.

Изводът е - Шкодите явно не се крадат и рядко са тоталки, но имат по-скъпи ремонти :idea: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и на мен какво ми предложиха като каско в алианц тази година:

МПС-то - Октавия II, 1.9 ТДИ, купена 2008 година

Тази година:

Застрахована сума - 12672 Евро

Премия - 873.11 Евро

 

Миналата година:

Застрахована сума - 14908 Евро

Премия - 790.12 Евро

 

Като питах защо е такава разликата и ми казаха - през периода сте имали регистрирана щета, но без виновен, съответно те не са могли да си искан нещо от застраховката на виновника, защото такъв няма и затова сега ми вдигат на мен сумата.

Е тази година няма да съм в алианц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В армеец оцениха колата на ~14200 EUR

Гражданската + зелена карта - 297 лв.

Каско - 1190 лв.

Колата се води за служебно ползване, ако някой се чуди защо е по-висока гражданската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е октавия 2 2,0 dsg купена 2008

тази година алианц:

застрахователна сума 14 438 EUR

застрахователна премия 765 EUR

 

за 2009г ми се губи полицата

за 2008г:

застрахователна сума 19 984 EUR

застрахователна премия 1059,4EUR

 

Макар, че симбиозата между шкода и алианц е много интересна... вече един път ги хванах да правят неща, които са меко казани идиотски smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.