Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

питане относно разход на масло


ivan80bg

Recommended Posts

Здр. Колеги от карам SUPERB 1.9 ТДИ-131 к.с.,2005 г. на 170000км (като го взех беше на 150000)-края на януари смених маслото,наляха ми МОБИЛ 5w30- в сервиз на ШКОДА,казаха ми че се сменя на 15000 км!Днес си гледам маслото и то беше малко над средата а сам минал само 11500 км а предния път когато го проверявах беше на МАХ-колата беше на 9500 км-та въпроса ми е следния възможно ли е за 2000 км да е глътнала около 0.5 лтр масло и на какво може да се дължи това?Благодаря ви предварително! smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Mobil 1 5W30 и моята си го хапва - за 3500 км към 0.5 литра. Старото беше Shell и не го пипаше. Доколкото знам маслата Mobil 1 имат висок харч при високи обороти/скорост, всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.