Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква нафта зареждате и откъде? Моля споделете.


kukumqv1

Recommended Posts

Здравейте всички ! След една година каране колицата ми стана на 19000км,проблеми нямам никакви! Досега съм зареждал на ЕКО със скъпата им нафта - Дизел плюс, колата гореше средно 5.5 .На дълъг път с около 120 -130км/ч гореше 5-5.2. Онзи ден обаче ,заредих пак от ЕКО от нормалната им нафта и за мое най-голямо очудване разхода ми падна под 5 и стана около 4.5 -4.7. Колата вървеше по същия начин ,пък и моя начин на каране не се е променил. Та , ако някой сподели нещо по този въпрос или пък даде съвет от къде е доволен като зарежда ще бъда благодарен. smile159

Октавия 2 1.9 ТДИ ПД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм следил разхода,но вървежа е по-добър от колкото при обикновенния дизел.Аз зареждам само от ОМВ-премиум/алпин дизел,който като качества, що годе отговаря на европейския дизел! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам печка от много скоро, но след много четене и питане заредих на Ромпетрол.Колата върви добре,не трака много(въпреки че досега съм бил все на бензин).Скоро ще и сложа и малко премиум на ОМВ да видя как е хавата там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички ! След една година каране колицата ми стана на 19000км,проблеми нямам никакви! Досега съм зареждал на ЕКО със скъпата им нафта - Дизел плюс, колата гореше средно 5.5 .На дълъг път с около 120 -130км/ч гореше 5-5.2. Онзи ден обаче ,заредих пак от ЕКО от нормалната им нафта и за мое най-голямо очудване разхода ми падна под 5 и стана около 4.5 -4.7. Колата вървеше по същия начин ,пък и моя начин на каране не се е променил. Та , ако някой сподели нещо по този въпрос или пък даде съвет от къде е доволен като зарежда ще бъда благодарен. smile159

Октавия 2 1.9 ТДИ ПД

 

Здравей колега ! Зареждал съм на старата кола (Опел) нафтица от почти всички по-известни вериги бензиностанции. Но най-доволен съм останал от нафтата на ЕКО. По спомен, там където зареждах, дизела като чели беше само един вид, но може и да се бъркам ! Не зная дали и слагат добавки или е от рафинерията в Гърция, но опелчето мъркаше като котенце smile168 Като подам рязко газ си опъва без да се замисли и мъчи, а с дизел от Шел, ОМВ... съм имал обратните моменти!

Е, случвало се е да попадам и на добра нафта при различните бензиностанции ОМВ. Ама това само говори, че нещо ги "кръщават" горивата в повечето бензиностанции !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на OMV до сега - 9к км вече - Alpin/Premium Diesel. Колата си харчи супер добре :) Онзи ден си поиграх малко с глупости правих, но бързах - 150-180км/ч и 130км с 5,57 литра. Сега като го прочитам/пиша се мразя като голямо говедо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък преминах от ОМВ Премиума на обикновен Лукоил (Премиума идва мнооооооооого скъп) и колата ми върви повече и харчи по-малко. С Премиума е много по-тиха, но имам усещането, че е и по-бавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от Ромпетрол -имам преки наблюдения от тяхния дизел и бензин 95 :smt017

Зареждал съм и на Еко ала нещо не съм впечатлен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

п.п. Мисля, че имаше вече такава тема ;)

 

 

Де да беше само една. :mrgreen: smile175

 

Най-скорошната - тук

 

smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.