Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Глобяват за паркиране на тревни площи.


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко дни в жк. Гевгелийски, в София, обикалят инспектори от Общината и разлепват глоби по стъклата на "М.П.С."-та, паркирали в тревни площи. Мисля, че и по останалите жилищни комплекси би трявало да се случва същото. Куриозен е факта, че до един блок, на полянка, бяха паркирани 2 автомобила, но по някакво стечение на обстоятелствата, под и около единия автомобил, тревата нямаше - просто не беше никнала. До колкото чувам из квартала - пестицидите за изгаряне на всякакви растения ще имат пик в продажбите. Според Държавата ни, по-добре без никаква трева, от колкото с малко, макар и сгазена. И между другото - ако собственикът на автомобила, по някаква случайност види инспекторите на място - има отстъпка от глобата. Иначе - ако пак така случайно, няколко дни на собственика му е лошо и не излиза от вкъщи - плаща повече и то направо в "К.А.Т.". Нарушението се документира с най-елементарен форо-апарат от "Технополис", който, изглежда само в България, е признат за доказателствено средство.

 

П.П.

Държа да отбележа, че аз не съм глобен, все още. При мен казуса е интерсен - паркирам, върху специално създадени за покриване на паркинги, преди 30-40 години, ромбоидни бетонени блокчета, между които технологично е замислено, да изниква трева. Божеееее - вече даже не ми се плаче. Смешно ми е! Така се кърпи Бюджет 2010 в бедна държава - Евала smile126 Честито Българино - ТИ СИ ВИНОВЕН! По този повод - марш в "Carrefour" - имало кисело мляко по 10 стотинки [-X Марката му - много известна. Нали НИ честитих smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си кажа, не бях чул за тази инициатива. Вярно, мяза на поредния опит за пълнене на бюджета. Но иначе подкрепям идеята. Защото навсякъде покрай новото строителство само едни бетони се леят, а почти никой не се сеща за детски площадки и зелени площи. Така, както беше едно време, което мнозина плюят. Ако не се създават нови зелени площи, поне да не се рушат наличните. На скоро покрай откриването на поредния МОЛ (този до Метро на Цариградско), имаше повече от 100 автомобила, паркирани на тревната площ, деляща булеварда от локалното. Грозна гледка - от буксуването трева почти не беше останала, само кал и коловози...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поблема е че закона не изисква паркоместа за съответното предназначение на сградите. За жилищни по 2,5 на апартамент примерно, за големи търговски площи друга бройка. В Метро защо няма проблем с паркирането? Аз имам два гаража и при едно среднощно прибиране наскоро от среща с приятели на ОМВ, колата си я паркирах на улицата, защото съседи бяха спряли и пред двата гаража. Така че глобяването е хубаво, но първо трябва да се създадът условия за спазване на закона, иначе си е ракет, но узаконен от държавата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че има закон, според който от известно време на сам, собственика на новострояща се жилищна сграда е длъжен да осигури възможност за нормално паркиране на собствениците под формата на паркоместа или гаражи. Друг е въпроса, че не всеки се бърка в джоба за да си плати място или гараж. За това основния проблем с паркирането е свързан предимно с по-стари сгради и кооперации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още миналата година в кв.Изток минаха инспектори и писаха актове за паркиране на тротоара.

Сега са почнали и за зелените площи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА глобите. София е най-мръсния град в България (моля никой да не се обижда, фактите са си факти) и огромна част от калта и прахоляка по улиците се образува от половината коли в града които паркират в калта и след това я разнасят. И да, нужни са повече паркинги, и да не се правят хората от които зависи това че е чак толкова ужасно скъпо и невероятно трудно за осъществяване да се направят паркинги на няколко нива. Незнам защо, но ми се струва че един пететажен паркинг в центъра би изкарал повече пари на инвеститора отколкото същия по площ пететажен блок(ове). Пък било то и в малко по-дългосрочен план.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българина не е свикнал да дава пари за паркинг.Онзи ден ,паркинга на Сердика център беше полупразен,но отвън,по улиците и тротоарите не можеше да се мине!Това е!Най-обичаме ,ако може да минем метър! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "coverdale" -

Българина не е свикнал да дава пари за паркинг.
Усреднено - 25 работни дни в месеца, 9 часа на ден, по 1 лев на час = над 225 лева на месец за паркинг. Това ако не бъркам е грозно близо до минималната работна заплата за България? Или работещите за минимална заплата пеш, че са по-малко хора от другите =D>
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас "ЗА" глобите, ама да "затегнат" и за паркиране пред гаражи и входове, а не да се трепаме помежду си. За кво плащаме данъци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усреднено - 25 работни дни в месеца, 9 часа на ден, по 1 лев на час = над 225 лева на месец за паркинг. Това ако не бъркам е грозно близо до минималната работна заплата за България? Или работещите за минимална заплата пеш, че са по-малко хора от другите =D>

Миро, в цяла Европа паркингите са скъпи ако става въпрос за целодневно ползване. И за това хората, които не искат или не могат да си ги позволят ходят с градски транспорт на работа. Друг е въпроса, че ние сме свикнали ако може с колата пред вратата на офиса да спрем. Имаме проблем и с градския транспорт най-вече заради вечно бързащите, които си карат в бус лентата или смятат за удачно да паркират на нея. Иначе сметките ти за минималнта заплата не ги разбирам - ако дохода на човек е толкова нисък, той едва ли ще може да си позволи да ходи с кола на работа, та да обсъждаме паркирането й smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото чувам от вече глобени хора става дума за 500 лева ... глобява се собственика на колата, може и да не разбереш веднага, но от общината с данъка ще ти го напомнят, така че умната :)

 

а като цяло синята зона в София е една от скъпите в ЕУ, дори и без да взимаме предвид разликата в стандарта. Друг е въпроса, че нямаме дори грам алтернативи, обществени паркинги и нормален градски транспорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас наглобиха всички съседи за паркиране на тревна площ... нищо че няма и грам тревичка там . Лошото е че беше по сигнал на някой съсед... а аз ... по пътищата на BG а другата кола из града. ... smile168

Иначе смятам че така трябва да бъде. Неможе в наистина хубаво междублоково пространство да се ГАЗИ за да си спреш пред входа, все пак не сме у нивътъ....

 

P.S. Специални благодарности на stefan l , за съвета и препоръката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас наглобиха всички съседи за паркиране на тревна площ... нищо че няма и грам тревичка там .

 

Я се сети защо там няма грам трева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас наглобиха всички съседи за паркиране на тревна площ... нищо че няма и грам тревичка там .

 

Я се сети защо там няма грам трева!

 

Ами защото никога не е имало... било е замислено да бъде , но не е направено , а е останало само сгурия ... Все пак мисля че изразих мнението си ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да се похваля ... :) Вчера като се прибрах и ... честито 2 х 20 лв (за двете коли) :)

Никой неможе да избяга от дългата ръка на закона smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.