Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.6 MPI или 1.4 TFSI


Vesko_Atamian

Recommended Posts

Здравейте, отскоро следя форума, но чак сега се осмелих да пиша.

 

Колебая се измежду двата двигателя - 1.6 MPI и 1.4 TFSI на новата Октавия 2. Дали бихте могли да ми дадете някои съвети кой от двата двигателя е по-добър, по-лесен за подръжка, и същевременно по-евтин, от кой от двата има като цяло по-добри отзиви и евентуалните проблеми с тях. Не съм от "състезателите" по нашите пътища, тъй че тези 20 коня не са от кой знае какво значение, ако е само в тях разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошъл, колега!

двата споменати двигателя ги делят има-няма 15-ина години - 1.6 MPI е с по-скромни възможности и по-висок разход, но за сметка на това много издръжлив двигател. 1.4 TFSI е сравнително нов агрегат с изключителни характеристики, стана и двигател на годината за 2008 или 2009 г.

по отношение на поддръжката, има колеги с тези двг - предполагам ще пишат.

20-те коня имат значение (погледни и въртящия момент) и ако можеш да си позволиш разликата в цената, взимай "по-малкия" двигател.

и да не забравиш да се похвалиш после!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл smile056 .

 

Вторият двигател дърпа почти два пъти по-силно.

Вторият двигател харчи с около 20% по-малко.

Вторият двигател е със 6-степенна скоростна кутия.

Разликата в цените е 2700 лв.

В цените на стандартната периодична не би трябвало да има съществена разлика.

При извънгаранционни ремонти вторият двигател би бил по-скъп.

Аз гласувам за 1.4TSI.

Другият вариант е да се изчакат цените за 1.2TSI, който би бил моят избор.

 

Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за 1.4 TSI

1.6 си иска обороти за да върви,което предразполага към яко настъпване и следователно доста висок разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият вариант е да се изчакат цените за 1.2TSI, който би бил моят избор.

 

Успех в избора.

 

В автомобилния конфигуратор има цени за 1.2 TSI, който има същите характеристики като 1.6-цата, с разбира се по-голям въртящ момент и определено по-малък разход. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 тси е уникален мотор! Не се чуди! smile027

Колега, гледам, че ти разполагаш точно с тези два двигателя, макар и 1.4 TFSI-я да ти е на Superb-a. Сподели малко повече опит от преките наблюдения, които си успял да направиш. Кое прави 1.4 "уникален" на фона на 1.6 :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледам, че ти разполагаш точно с тези два двигателя, макар и 1.4 TFSI-я да ти е на Superb-a. Сподели малко повече опит от преките наблюдения, които си успял да направиш. Кое прави 1.4 "уникален" на фона на 1.6 :) .

Здравей, колега. 1.4 върви наистина 2 пъти повече от 1.6, въпреки, че моя 1.6 е 75 к.с. не е 100 к.с. На Окти, този мотор ще върви супер. Теглото и с него беше някъде около 1.300 кг., а Супърба с него е 1.460 кг. и пак върви прилично - за мен поне! smile126 smile152 Мотора не шумен карал съм го със 170 км.ч, е не се мъчи, бе хора - набира си! Не знам колко ще е надежден, но иначе е чудо на техниката - горещо го препоръчвам за Октавия. Раэхода наистина е по-малък от атмосферките. Последно, Хасково-София и обратно с 4-ри човека по 90-110 кг. smile021 , даде среден 6.5 л. и така прилично каране, ако се жали се постигат данните по каталог, а и не знам дали няма да падне още, защото е на 3500 км. колата. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.