Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Припукване в ауспухът - 120Л


b0n3v

Recommended Posts

Привет колеги, искам да попитам , защо според вас може да ми гърми гърнето, независимо от това дали подавам газ или се спускам на скорост, но когато се пускам на свободна или на 4-та например без да подавам газ си припуква доволно.Сега отивам да меря кабели свещи....При самото при пъкване сякаш колата се спъва за миг и след това отново си тръгва, но и не върви както преди ... нещо да ми се е разбазикал карба... богата смес ?! Възможно ли е да съм пукнал някой клапан !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от момента на запалване може да е. щом "припуква" без газ, значи клапаните не са затворени плътно, когато ти подава искра. не звучи като повреда, една центровка иска сигурно колицата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е центровка , аз преди 3-4 месеца последно я стрелях със стробоскопът, но сега нямам под ръка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е центровка , аз преди 3-4 месеца последно я стрелях със стробоскопът, но сега нямам под ръка....

без него си я центровай, също може да си точен. имаш ли зелената книжка на хорст илинг - там си пише. инъче моята 120-ка е центрована от стробоскопното око на хашек - просто един ден, преди две годинини не ме изтърпя, центрова ми я човека и smile117

сега чакам някой да не ми изтърпи изгнилите прагове, да се смили над мен и да ми ги смени smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонев, центровай я така, че 4те лъча на оста да се срещнат с 4те пластинки в края. Ако искаш стробоскоп до към 6 съм в нас, там където green witch наби спирачки като за преглед в КАТ, там живея. Ако искаш може и на НДК да се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих на ОМВ както всеки път Супер 95 .... мислех си да е калпав бенз, ама е пълен резервоара , газ-анализатор съм си уредил следобяд ще ходя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сместа е регулирана в нормите по книжка, но пукането си остава.Веригата е сменена преди ... макс 5-6000 км...след малко стробоскпът ще каже ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от нагорял изпускателен клапан да пука в генерацията, то е последното обаче, компресията би трябвало да го издаде ако е той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукане в ауспуха се получава от бедна смес.

:smt017 ...или от дупка в ауспуХа, през която, в следствие на някои физични закони, се всмуква въздух...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стробоскопа, не успяхме да го ползваме, заваля дъжд :S , пък дупки по ауспуха нямам 100% от хромникел е къстъм мейд няма 3-5 ... сместа е ок, поне според анализатора, остава тая центровка ... днес докато мерих кабелите и чистих свещите, забелязах,че по дистрибуторната капачка има много графитен прах...почистих го, но по делкото има все още доста...Аз съм с безконтактно запалване и нали по принцип има една пластмасова капачка, която се нахлузва преди палецът и пази самата кръстачка точно от тези прахчета, но аз съм я изгубил явно и предполагам че от отложените шитове пуска искра където не трябва... възможно ли е?! Мисля да сваля делкото да го почистя и да намеря капачка, някой ако има излишна.... smile126 Ако пък в крайна сметка се окаже клапан... нема да го правя...време е за нещо по-подвижно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре регулирай го както ти написах, и после ако пука пак сложи обикновено делко

Ако не стане и тогава,върни си пак газовото настроение и ще заспи! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СУтринта станах, свалих делкото, разглобих го и го почистих.Монтирах го отново , и пострелях със стробоскопа и сега е ток ! Благодаря на всички за идеите ;) Темата е за куфар smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.