Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скорпион в спалнята...


Favorit

Recommended Posts

Пичове, преди малко жена ми намери скорпион в спалнята над леглото.... :o Малко е стряскащо. Хванахме го и малко преди да реша да си го гледаме в аквариум и райд-а му разказа играта.(много ефективно това) Доста съм озадачен, вероятно е влязъл отвън и вероятно някой комшия си гледа такива за домашни любимци нали?! Няма как иначе да влезе вкъщи? Въпреки че доста трудно ще бъде да е влязъл през прозореца покрай комарника и т.н. Някой малко инфо да ми даде за тея животинки че жената влиза в филми :D Скорпиончето е малко, дано майка му да не го търси вкъщи :D

 

Ето го сладура

 

post-85-138453209811_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно..... Озадачен съм !

 

Я рапитай комшиите,иначе как е влязло, някое торнадо да го е докарало smile049 !

 

И какво сега, напръска го с РАЙД и мъничето каталяса, така ли? :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По плажовете край морето е пълно с такива .Особено по закътаните( например на Иракли е фраш ) Не са отровни, както някои техни събратя от южните страни ,но е неприятно да спи между теб и жена ти в спалнята. :mrgreen: Най -вероятно някой наистина ги гледа наблизо, или ако си близо до Дунава и пясъците, може да се е поразходило до вас.

п п Ама не трябваше така с Райда , глей къф сладур е бил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май в България живеят 1-2 вида скорпиони по спомен от училище. Жилят като оси и не се мре от тях. Последно видях поне 20 броя в един изоставен кладенец на една вила до Своге

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние си ги имаме в мазето на блока. Само са мъничко по-светли.

Колегата PVV е прав, че по плажовете ги има. Споко, ако е от наште си - родни не са отровни. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние си ги имаме в мазето на блока. Само са мъничко по-светли.

Колегата PVV е прав, че по плажовете ги има. Споко, ако е от наште си - родни не са отровни. smile021

каквато ни държавата такива ни и скорпионите, та те даже не са опасни smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние си ги имаме в мазето на блока. Само са мъничко по-светли.

Колегата PVV е прав, че по плажовете ги има. Споко, ако е от наште си - родни не са отровни. smile021

каквато ни държавата такива ни и скорпионите, та те даже не са опасни smile091

:smt017 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладур беше скорпи, ама малко първосигнално му сипахме райда :oops: , отначало не мръдна и след 10 сек навири краката. Кофти е щото в спалнята над леглото не е красиво да седи на белите тапети :) А и жената е алергична към пчели и се шашка много от жилещи неща...Иначе знам че в България имало 1-2 вида и не били много отровни. Ама как се е появил вкъщи е доста интересно... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладур беше скорпи, ама малко първосигнално му сипахме райда :oops: , отначало не мръдна и след 10 сек навири краката.

 

Ошашавило се е животинчето, след такава атака.... Ама я се постави на негово място и си представи следната ситуация - пъплиш си кротко, унесен в мисли, по неква горска пътечка, никому лошо не правиш...... и изведнъж изкачат из зад дърветата владетелите на гората - некви тролоподобни чудовища с пръскачки на гърба и усърдно, за няма и 5 секунди, те заливат със.....два тона мухозол например. :mrgreen: Ако мухозола не те тръшне, то изненадата и шока от нападението и обилния химичен душ ще те трупират задължително. :lol:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ошашавило се е животинчето, след такава атака.... Ама я се постави на негово място и си представи следната ситуация - пъплиш си кротко, унесен в мисли, по неква горска пътечка, никому лошо не правиш...... и изведнъж изкачат из зад дърветата владетелите на гората - некви тролоподобни чудовища с пръскачки на гърба и усърдно, за няма и 5 секунди, те заливат със.....два тона мухозол например. :mrgreen: Ако мухозола не те тръшне, то изненадата и шока от нападението и обилния химичен душ ще те трупират задължително. :lol:

 

Поздрави.

smile091 smile091

Краси то още бебе бре. Що го уморихте. Трябваше с една лопатка да го хванеш и да го Фърлиш навън.

Иначе при ужилване предизвикват алергична реакция до колкото знам. Все пак е скорпион. По Искърското дефиле е пълно. Крият се на влажни места. Най-големия, който съм хващал на вилата беше около 3 см.

Потомък са на Черните кралски скорпиони и са пренесени заедно с корабите през океана. А после, чрез товарните влакове и във вътрешността на страната. По Искърското дефиле, по пещерите там, където и се намира Свидня ги има доста. Те обичат влажния и горещ климат. Не са отровни все още, тъй като у нас не е толкова горещо. Но биха могли и да станат при продължаващото покачване на температурите. Засега ужилването им е като от оса или пчела. Не е опасно стига човек да не е алергичен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като прочетох заглавието и викам: "айдеее, краси почна да се жалва от жената..." :lol: ама майтапа настрана ;)

 

аз също съм виждал скорпион в русе, т. е. явно ги има из цялата страна. дали са опасни за алергичен към пчели човек - питайте на по сигурно място, че трябва да се знаят тези работи.

 

http://aquariumbg.com/forum/fotografiya ... 7a9ecd90d2

http://terraristic.net/forum/index.php/topic,139.0.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших, че нещо за зодии става дума.... че остави другото, ама и аз съм такЪва зодиа и викам сега ще ме излагат ли, хвалят ли ;)

 

То е ясно, че сте решили "проблема" с третия в леглото, вярно щеше да е хубаво да го метнете навън, ама не е имал късмет човека... така де, съзодийника.

Поне вие сте си наред, че и снимков материал имате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България си има скорпиони. Ако не се лъжа...даже три вида. За съжаление в момента не мога да намеря сега линк със статията дето я четох. И трите вида обаче не са достатъчно отровни.

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май по-големи от това не стават... аз 2 пъти съм налитал на скорпиони (или по скоро те на мен :D ) и все бяха такива мънички... лежа си аз кротко на дивана и гледам телевизия и по едно време към мен лази едно такова, както и да е. Преди време разбрах (при втората ми среща, която беше на една вила до Своге(там ходим на запой с другарите)), че скорпионите изпитват небивал ужас от огън, казаха ми, че ако скорпионът е обграден от всякъде от огън и не вижда изход се самоубива... и... деца сме все пак... пробвахме и наистина :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време разбрах (при втората ми среща, която беше на една вила до Своге(там ходим на запой с другарите)), че скорпионите изпитват небивал ужас от огън, казаха ми, че ако скорпионът е обграден от всякъде от огън и не вижда изход се самоубива... и... деца сме все пак... пробвахме и наистина :roll:

 

E, това вече е садистично - да предизвикате харакири на бедното Абартче! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време разбрах (при втората ми среща, която беше на една вила до Своге(там ходим на запой с другарите)), че скорпионите изпитват небивал ужас от огън, казаха ми, че ако скорпионът е обграден от всякъде от огън и не вижда изход се самоубива... и... деца сме все пак... пробвахме и наистина :roll:

 

E, това вече е садистично - да предизвикате харакири на бедното Абартче! smile048

 

В наша защита:

1. Не бяхме сигурни, че е истина

2. Не го обградихме с огън, а само доближихме огън до него(не побягна- директно се утепа)

3. Бяхме само деца ... :roll:

и 4. бяхме само много пияни деца :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен скорпиончето си е било от наще - Шкодаджийче... ама преди да каже нещо от

сорта на "идвам с мир" дали от банята с химикал или от стреса се е споминал....

а и да е отровен... отровен отрвовен.... колооооо да е отровен :D :D :D

 

п.п. по принцип не са отровни, но човек винаги може да получи алергична реакция от такива гадинки.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.