Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

грешки VAG-COM на мотор АHF


venll

Recommended Posts

Предварително се извинявам, но никъде във форума не намерих, обяснено на простосмъртен език, какво означават следните грешки.

Кабела съм си го правил сам, а колата е Шкода Октавия.

 

18025 P1617 Glow Plug/Heater Indicator (K29) Circ. Open or Short to Ground

 

18057 P1649 Data Bus Powertrain Missing message from ABS Control Module

- за този грешка смятам, че проблема ми е в задния десен датчик на АБС-а

 

Благодаря на всички за вниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно първата грешка:

К29 е сигналната "лампичка" на таблото пред водача, която индикира работата на подгревателните свещи. Тази лампичка при топло време (над 5-7 градуса) светва за момент и изгасва, което означава, че системата е тествана и работи нормано. При студено време свети няколко секунди - колкото е необходимо за извършване на подгрева - и едва тогава следва да се стартира двигателя. Грешки от вида "Circ. Open or Short to Ground" могата да бъдат причинени от снемане на захранването към даден датчик или, както е в случая, към сигналната "лампичка" и след това даване на контакт. При това положение борд-компютъра извършва първоначалния общ тест, регистрира липсата на датчика и го отчита като грешка. Дори след това да се възстанови захранването към датчика, грешката остава записана в паметта на борд-комютъра. В твоя случай следва да изчистиш грешката - ако тя не се появи отново при следващото стартиране на двигателя и сигналната "лампичка" работи нормално (т.е. светва за около една секунди и изгасва) няма защо да се притесняваш. Предполагам ,че твоят случай е подобен. Ако обача грешката остава и/или индикацията не е както е описано, то вече има по-сериозен проблем.

Относно втората грешка:

"Data Bus Powertrain Missing message from ABS Control Module" показва недобра или направо липсваща комуникация между основния модул на борд-компютъра и модула за управление на ABS. Но това би трябвало да е придружено с постоянно светене на контролната "лампичка" на ABS на таблото. Причината може да е, както е описано в предния абзац. Ако ли не, следва да се направи диагностика на ABS модула с VAG-COM. Ще ми бъде любопитно дали няма да излязат и други грешки - например датчик на някое от колелата.

Сподели, ако искаш, резултатите от твоята бъдеща работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сканиране с VAG-COM само на АБС на автомобила, показва неработещ датчик на задно дясно колело. Свещите не съм ги мерил, но контролната лампа светва за секунда и изгасва, все пак температурата на вън е доста по-висока от 5-9 градуса. Колата си пали добре, но ако се налага ще проверя и свещите. Вчера като се закачих към ЕКУ-то на колата изтрих грешките, но не съм пробвал дали ще се покажат отново /просто нямам време, защото буксата е на много гадно място, кабела ми е с игли, а лаптопа ми е един много стар и всеки път настройвам биоса за да работи, батерията не му държи изобщо и използвам куплонга на запалката, но си има СОМ порт/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отново закачих колата към ВАГ-КОМ. Грешките за които писах ги няма. Явно са изтирити и не се появяват отново. Остава само да сменя датчика на АБС на задно дясно колело и ще пиша дали ще ми изгасне лампата за АБС на таблото. Благодаря на всички, отделили от времето си и помогнали за разгадаването на грешките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 13 години по-късно...

29,07,23.pdf29,07,23.pdf29,07,23.pdfПривет и моля за помощ - изкара ми същите две грешки.

Изтривам ги и при ново сканиране се появяват пак.

Първата със свещите - вероятно е изгоряла някоя....

Втората - АБСа ми го няма като цяло и вероятно е изключена лампата НО не е премахнат софтуерно

Това ми излиза на DELFI-201729,07,23.pdf

Редактирано от ko_s_ov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.