Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Извеждане на AUX вход от касетофон


SaiLor

Recommended Posts

В колата съм с касетофон. За момента не виждам смисъл да си взимам ЦД и мисля за вариант за извеждане на аукс вход от касетофона и да си пускам музика от телефона. Касетофона е GRUNDIG утре ще вида точния модел и ще потърся схема на самия касетофон. Има ли някаква вероятност да стане това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да може. а с касетка с кабел пробва ли ? виждал съм да се продават такива за по 10тина лева. но качеството идея си нямам как е :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За касетка съм съгласен да пробвам понеже цената е приемлива но незнам от къде понеже в града няма освен техномаркет или технополис да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За касетка съм съгласен да пробвам понеже цената е приемлива но незнам от къде понеже в града няма освен техномаркет или технополис да проверя.

Не опитвай с касетка.

Става,но ще бъдеш разочарован от качеството на звукът.По добре вземи трансмитер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това по - лесно няма ... намираш къде влиза сигнала в предусилвателя ( обикновенно се пуска през кондензатори 1 микрофарад на 50 волта ) вдигаш им + -те от платката и пускаш по една жичка до едно двупозиционно ключе с поне 6 контакта , на средните крачета запояваш жичките към кондензаторите , а на крайните от едната страна запояваш жичките , които идват от платката , а от другата жички от една стерео букса и минуса го поиш някъде на минус около предусилвателя и така ще можеш да си избираш дали да ползваш входа от радиото или плейера .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не опитвай с касетка.

Става,но ще бъдеш разочарован от качеството на звукът.По добре вземи трансмитер.

[-X

 

AUX може спокойно да се направи на твоя касетофон , на моите клиенти винаги им го правех на мястото на AM обхвата на радиото. Това предполагам сам няма да можеш да си направиш , за това си вземи "касета с кабел" или трансмитер. От двете избери касетата , по добрия вариант е , въпреки неудобството от кабела! :smt017

 

Тези касети съм ги виждал точно в Технополис и Техномаркет в Пловдив , разхди се до тях и ще намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колата съм с касетофон. За момента не виждам смисъл да си взимам ЦД и мисля за вариант за извеждане на аукс вход от касетофона и да си пускам музика от телефона. Касетофона е GRUNDIG утре ще вида точния модел и ще потърся схема на самия касетофон. Има ли някаква вероятност да стане това ?

Колега, сложи си FM трансмитер и не се занимавай с щуротии! Техниката напредва! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слага FM-трансмитер,задължително филтър на захранването му против смущения от запалването и генератора :!:

Иначе..."вие" като турбо smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слага FM-трансмитер,задължително филтър на захранването му против смущения от запалването и генератора :!:

Иначе..."вие" като турбо smile092

До сега не съм срещал да се влияе от таквиз работи! Бучиш го в запалката и работи!

Сигурно нещо друго не е в ред. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак аз хич не ги харесвам тези трансмитери. Не ангажирвам никой с мнението си , всеки сам си решава. Казахме всичките възможни варианта на колегата , остана само да си прецени кой ще избере. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И аз също не ги харесвам трнсмитерите и за туй си взех ЦД с МР3 ( от София до Варна една песен не се повтаря ) , а сега с около 3000 МР3 -ки (грубо около 40 GB) на компа в близката година мисля , че имам материал за слушане без повторения :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.