Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia TDI-PD 101 Проблем


Бесния

Recommended Posts

Здравеите! Прегледах темите във форума и са ми мн.полезни,но за съжаление не намерих в нито една решение на проблема,който имам,а той е следният: От 1 седмица Имам фабиа тди 101 коня хечбек,колата мн.ми харесва единственото което съм направил е да сменя маслото и да купя нови предни гуми,така до тук добре. Обаче тръгвам да пътувам и си викам я да пробвам колко ще вдигне натиснах я бързо ускори но до 180км/ч карам 5-6 км с газ до краи колата не иска повече дори и по нанадолнище.Ядосах се аз прибрах се отидох при един приятел окачихме я на компютъра и кво да вида някой си е човъркал из комп. и го е омазал мн.здраво.Изтрихме и целия софтуер и имахме както се казва наличен само за тди-пд 131 к.с инсталирахме него и кво да ви кажа като се качихме се едно се качихме в др.кола на една отсечка на която преди това я пробвахме едвам вдигна 170,а с новия софтуер вдигна 200. Мн.ми хареса как върви с този софтуер .но на тихи обороти работеше неравномерно като трактор. Намерихме оригиналния софтуер инсталирахме го и колата сега върви по добре отколкото като я купих,(но.мн по зле от софтуера на 131к.с ). Въпроса ми е следния колко вървят тези фабии защото сега след като вс.е на ред не може повече от 200. Със софтуера на 131 вдигнахме над 220,но с това клопане на мотора не искам такъв софтуер. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти май много лъжеш и сигнали получаваш smile091

колата ти не може да работи с софт за 130 коня

може да работи с твоя,но преработен,да пръска около 60-65 и да надува 2250-2350 плюс минус това е примерно долу горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,колега бегачката ли си се ми е тая не ме познаваш че да казваш дали лъжа бе пич.Аз не съм се вкл. във форума да пиша лъжи вс което съм написал е истина човека с който го правихме е толкова в час с нещата че си нямаш и на идея.Като си бос не пиши празни приказки че се ядосвам.Но все пак благодаря за вниманието! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но с това клопане на мотора не искам такъв софтуер
като е толкова добър,защо не ти я направи да работи както трябва и да вдига ...не знам колко искаш....

101-ца никога не може да стане рс със софт само :lol:

......Ако си имал в предвид-като на-подобен..... ;)

не се обиждай но ни послъгваш и за тези 220+

smile159

а по темата...100коня кола,колко искаш да вдигне????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма смисъл да ви обеждавам явно неможете да ме разберете.Това за софт.е истина не съм казал че става рс не съм карал рс и не знам как върви,написах само истината а тя е че с този софт,колата е самолет,но на тихи обороти клопа човека може да го оправи това клопане на тихи,но в момента няма време.С фабричния софт. колата не иска да върви или поне така както,вървят тези които видях в (youtube). Снощи съм изгледал вс.клипове за Шкода фабия 101к.с и вс.вървят повече от мойта,а колкото до това пак казвам никога не лъжа и не съм се рег. за да лъжа,влезте във (youtube) вижте клиповете и ще видите че повечето вървят с 215-220 а има някой даже вървят с повече.А колкото до тона може и да съм прекалил,но това е защото аз 2 часа карах с софт. за 131к.с и колегата да ми казва че неможе не се връзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че заглвието на темата ти е удачно. Това не е проблем, а неизживяно детство smile048

 

И, земи се успокой малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих проблема и го отсттраних. Сега всичко е наред. А до колегата (stenly) няма нужда да се успокоявам защото не съм се ядосвал. :!:

 

ако не е тайна,кажи какъв е бил проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е срамно,но като сменях маслото с филтъра и въздушния филтър изкл. че колата има и горивен филтър. Смених го и корена разлика върви с лекота и го няма това един вид задашяне в големите обороти.Това е то заради един смешен филтър се вкарах в ебати филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се спори,и не съм казал че няма да запали,а че не става и няма да върви.Има разлики в софтуера като например МАП сензора. Оригиналния на 101 коня е 250кпа а в софта на 131 коня е записан ма с 300кпа. и ще има строшени турбини.Искате да минете тънко,ама не става ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прав път моята вдига 185-190, колкото е и по каталог.

От 101 коня и то дизел - толкова. Всичко друго е илюзия ;)

 

За повече ---> Бензин и/или повече мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.