Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Kакъв цвят е добре да е нафтата?


Incr3dibl3

Recommended Posts

Колеги, тъй като не знаех каде да впиша темата, я пускам тук.

Въпросът ми е какъв цвят е добре да е нафтата. Говорим за нафта на далавера не от бензиностанция, разбира се. Вчера си взех 20 литра, нафтата беше светло лилава на цвят, виждал съм и зелена и т.н.... Kазаха ми, че това се дължи на подобрителите които слагат, защото принципно чистата нафта нямала цвят (дали е така - вие ще кажете). Може ли тази нафта да навреди на двигателчето ми? :? Иначе поведението на двигателя просто е супер , върви осезаемо повече, все едно съм сложил Vpower :D

 

smile092 smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази с която карам аз е жълта с леко зелен оттенък прилича на бензин :lol: ,бг нафтата която съм виждал е таква

п.п доколкото знам истинската нафта е безцветна като вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата се оцветява допълнително. Цвета показва и акциза който е платен за нея. Примерно за селското стопанство акциза е по-нисък и ако се хване, че такава нафта се ползва не по целта може да има разследване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно съм чувствителен по въпроса за крадената нафта,най-вече ,щото се краде от такива като нас,фирми,които имаме строителна механизация!Иначе,нашите багери и камиони зареждат същата нафта от OMV,каквато и аз на колата.Е,разликата е че аз слагам премиум дизел.Като гледам,доста от фирмите с механизация,зареждат с гориво от големите вериги бензиностанции,така че се краде качествена нафта,за съжаление на нас и за радост на вас,купувачите........! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се коси, колега. като се опарят един-двама от "високото качество" на крадената нафта (щото "дилърите" я тунинговат допълнително) ша си доде всичко на мястото - най-бързо се разчуват новини, които те принуждават да бръкнеш по-дълбоко в джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

coverdale , наистина не е приятно когато си от тази страна на нещата :? Но за хора като мен , просто е неизбежно ... на 20 години , нямам пари да слагам по 2.15 дизелче , а без мойто бебе не мога и се принуждавам да правя такива неща ... ще разбереш сигурно и ти си бил в такова положение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш О2, а нямаш пари за нафта. Нещо си си объркал стандарта, приятелю smile056

И аз много искам W12 (в краен случай W10 :lol: ), ама се простирам според чергата ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.