Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател 1.9|TDI или 2.0 TDI


patilan

Recommended Posts

Привет на всички фенове на Шкода.

Скоро се спрях на О2, като най-практичен и икономичен автомобил в класа си. Това е важно за мене, особено в тези времена.

 

Въпросът ми е, има ли някаква разлика в качеството между двата двигателя (освен конете разбира се)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз бих препоръчал 1,9TDI като по-добра надежност и по-ефтина подръжка.

Както имаше една реклама -класиката е модерна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете ми коли са с двигатели- 1.9TDI:

Октавията е 105к.с. и е на 4.5год.

Пасата е 131к.с. и е на 7год.

Досега не са ми създавали проблеми.Много съм доволен и от двете по отношение на разхода на гориво,динамика и поддръжка на двигателя! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам коли и с двата двг

1.9tdi - 380 000km

2.0tdi - 180 000km

Без повреди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата, ще е нова все тая, в смисал % на счупване на едната, ще равен на % на счупване на другата,т.е. всичко е късмет :) .Тука според мен избора опира в характера и начина на каране на шофьора, ако си спокоен и не търсиш да си пръв на сфетофара, то 1.9,ако обаче искаш повече POWER, то 2.0 има повече "бензин в кръвта" си,ако колата е на старо всичко зависи от конкретния екземпляр. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам коли и с двата двг

1.9tdi - 380 000km

2.0tdi - 180 000km

Без повреди

 

Колега, би ли сподел какви по-сериозни агрегати си сменил за 380к км? Не мога да повярвам, че си минал без смяна на маховик, компресор на климатика или турбина - поне веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам коли и с двата двг

1.9tdi - 380 000km

2.0tdi - 180 000km

Без повреди

 

Колега, би ли сподел какви по-сериозни агрегати си сменил за 380к км? Не мога да повярвам, че си минал без смяна на маховик, компресор на климатика или турбина - поне веднъж!

1.9 tdi ,250х-горепосочените агрегати не са сменяни . smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм ги, но не поради повреди, а поради това че съм решил че й е дошло времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.