Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

палене на фелиция


v_savov67

Recommended Posts

Много интересно става с моята кола skoda felicia 1.6 MPI мотор АЕЕ .Сутрин когато е много влажно времето , вали дъжд трудно започна да пали , а когато е по сухо няма проблем и не мога да разбера от какво е . Има ли представа някой какво може да е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш при влажно време може да е от кабелите, запали на пълна тъмнина и виж внимателно дали някъде на прехвърча искра. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 МPI мисля че няма кабели и делко, поне на Боби 1.3МPI имаше някаква извънземна джаджа директно на свещите, а на дупката на делкото имаше тапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта пак същото . Не пали веднага проверих дали идва ток +/- на бобината и токоразпределителя . Има , после извадих централния кабел от бобината . Има ток да те отрепе . После след поредното въртене запали малко като че ли беше се задявила . После с гола ръка почнах да пипам кабели и свещи но никъде не ме удари ток . Не можах да провера дали от делкото до свеща има ток при следващото влажно време ще провера и това . За сега съм се насочил към дюзите дали и там ходи ток . Ще се чуем след наколко дни . Много благодаря за мненията ви . smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Смених дистрибуторната капачка с палеца ,но пак е същото .Казаха ми да си сменя централния кабел от бобината към делкото и това направих ,но пак е същото . Онзи ден я мих , но пак е същото . Вече незнам какво е . Някакви препоръки моля .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, закачи ли я да провериш ECUто какви грешки дава. Може проблема да се изясни тогава и наистина може да са дюзи. Според мен даже с това трябваше да се започне (bega4kata да ме поправи ако бъркам). А бензиновата помпа работи ли кат хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато запали работи добре и върви много добре , казаха ми ако имам проблем с помпата няма да може да се ускорява и ще прекъсва на високи обороти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато запали работи добре и върви много добре , казаха ми ако имам проблем с помпата няма да може да се ускорява и ще прекъсва на високи обороти .

ОК за помпата. Това означава, че кат не иска да запали на влажно време, почва да мирише на пресен бензин. Но все си мисля, че в този случай се записва грешка. И тая грешка би трябвало да може да се прочете. Закачи я на компютър и пиши дали има грешка и каква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.