Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло на механична скоростна кутия


Anatoly

Recommended Posts

Здравейте колеги. Интересува ме дали се сменя масло на механична скоростна кутия (О2, 6 скорости, 50к км.). Питах 2 пъти в ЕТ и ми казаха, че масло се сменя само на DSG. В сайта briskoda.net четох обаче, че се сменя и някои хора са си сменяли маслото.

А причината да питам за смяна е, че скоростите ми не превключват съвсем гладко, има някакво закачане някъде (няма шум, не е синхронизатор). Пак в briskoda.net четох, че след смяна на маслото превлючването на скоростите се подобрява.

 

Водих веднъж колата в ЕТ и едно момче от сервиза я кара наоколо из квартала, но каза, че не забелязва нищо необичайно със скоростите. Закачането е главно от 1-ва на 2-ра при бързо превключване, понякога не влиза съвсем гладко и от 2-ра на 3-та или от 3-та на 4-та. Не че ми е голям проблем, но се чудя дали не е дефект и след време да се повреди кутията. Някой има ли такъв 'проблем'?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не би трябвало се сменя.

Ама щом те съмнява поне няма да стане по зле, поне на старата октавия пробка има и нема кво да те спре да го смениш...:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също питах в ЕТ и ми отговориха,че не се сменя.Но имали някакво масло разработено специално за Фабия(имала някакви проблеми със скоростите)Та с това масло нещата стоели по-добре. :-k Ако решиш да пробваш с него,пиши за резултатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.