Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лагерът ли ми е заминал ?


Root_Youth

Recommended Posts

От едно известно време се чува някакъв скърцащ пронизителен шум от предно ляво колело. Иначе е слаб, защото другите в колата не го чуват, само аз си го чувам . Когато натисна съвсем леко спирачка спира, също спира и като завъртя волана леко. На мен ми намирисви на лагер, щото (колкото и смешно да ви прозвучи) при колелото(велосипеда) ми се е случвало същото и там е тази причината, и пак там при колелото шъмът от удар накладка в ротор е друг ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш колелото, изваждаш накладките и врътваш главината. Ако луфта е наред и не се чува нищо при въртене- нямаш работа с лагера а остава да обърнеш внимание на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че леко ти опират накладките.

Луфта е добре да го провериш с монтирана джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

набий и грес яко в лагера, ако спре или намали да скърца временно е лагер, пък и като заключиш волана и я разклатиш гумата то си личи дали има луфт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се случва да попадне някое камъче между диска и предпазната ламарина зад него; като извадиш накладките ще си покаже какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.