Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова камера с радар на цариградско-посока орлов мост?


tihoslav

Recommended Posts

И аз съм абсолютно ЗА камери и ОБОЗНАЧЕН контрол, но мразя да ме глобяват за 10-15 километра час отгоре на ограничението и затова имам детектор, който ме пази от глупави разправии. Не съм джигит и скоростите не ме влекат, но в много ситуации е ПО-СИГУРНО да караш една идея по-бързо от ограничението за да изпревариш някой олигофрен, който застрашава движението и обикновено кара с 40...

 

Също така всички радар-ДЕТЕКТОРИ са разрешени от закона (защото не са забранени :lol: ). Забранени са анти-радарите, който блокират полицейския радар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    14

  • pvatanasov1

    11

  • Mishelle

    7

  • tihoslav

    6

Най-много писали в темата

Моят детектор пищи, лошото е че ги хваща на 2 метра преди да преминеш, защото са насочени в гръб...

 

Колега, нещо ти е прецакан детектора! Моят предупреждава доста от далеч, дори ако засичат каращите срещу мен автомобили. Освен камерите да са с различен радар от този на полицията...

Мисля си, че ако искат да глобяват със снимки, не е зле да се прави, както се прави в останалите страни от Европа. Слагат знак, че има камера, а след знака - камерата. Предупреден си и всичко си зависи от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица приятел получи покана да се яви в КАТ на 14.04.2010, защото е сниман на 11.06.2009. Просто нямам думи.

 

Чл. 34. (1) от ЗАНН

...

Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен

акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на

нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението

...

Т.е. - кажи му да се замота още 2 месеца ;)

 

Между другото - на тия камери пищят ли радар детекторите ? Ще пробвам тия дни като минавам покрай тази на Орлов мост, ама ако някой знае да каже.

 

И въобще - тия камери с радар ли са или чрез някъв софтуер изчисляват скоростта?

 

И законово регламентирани ли са ... мисля че дълго време не ги пускаха в употреба именно защото бяха незаконни и чакаха някви промени в ЗДвП, ако не греша.

Ама те като са му пратили честитка-та не се ли счита вече че е идентифицран че той е нарушителя? и като не си плати да не започнат принудително изпълнение за събиране на вземането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Също така всички радар-ДЕТЕКТОРИ са разрешени от закона (защото не са забранени :lol: ). Забранени са анти-радарите, който блокират полицейския радар.

:smt017

От години карам с радар детектор и ядове не съм имал. Няма забрана за ползването им.

 

Моят детектор пищи, лошото е че ги хваща на 2 метра преди да преминеш, защото са насочени в гръб...

Колега, нещо ти е прецакан детектора! Моят предупреждава доста от далеч, дори ако засичат каращите срещу мен автомобили. Освен камерите да са с различен радар от този на полицията...

Велко, пищи ти когато лови полицейския радар. Без значение дали стрелят по теб, по насрещно движещия се или по някой, който минава под моста, по който ти караш. Детекторите са с 360 градусово приемане. А за пищене от камери - моя детектор е над средния клас, добра марка, но не пищи на всички камери. Вариантите са или не всички снимачни устройства, които виждаме са активни (или постоянно активни) или ползват някакви други честоти. Иначе на камерата преди Орлов мост пищи, здраво и от далече.

 

И още нещо. Много хора ме питат защо моя детектор не е на челното стъкло. Та в тази връзка - радар детекторите са приемници и нямат нужда от пряка видимост, освен ако искате да засичате лазер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те като са му пратили честитка-та не се ли счита вече че е идентифицран че той е нарушителя? и като не си плати да не започнат принудително изпълнение за събиране на вземането?

Идентифицирали са колата, пращат честитка на собственика за да отиде и да каже кой е виновника за нарушението за да му съставят акт. Ако това не стане до 1 година, давността изтича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те като са му пратили честитка-та не се ли счита вече че е идентифицран че той е нарушителя? и като не си плати да не започнат принудително изпълнение за събиране на вземането?

Идентифицирали са колата, пращат честитка на собственика за да отиде и да каже кой е виновника за нарушението за да му съставят акт. Ако това не стане до 1 година, давността изтича.

Тоест искаш да кажеш че ако се направя на приятно разсеян нищо няма да се случи-добре звучи...но според мене си има механизъм за събиране на вземането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е Star 2011 - перфектна машинка, изплатил се е около 50 пъти досега. Струваше около 35 евро в Москва

 

http://vip.shop.by/pics/items/2011_.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес си купих ето тази машинка Cobra XRS9445.Надявам се да остана доволен, че понякога ми натежава крака без да се усетя ;) smile117

post-6027-138453214281_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Стига ве, човек... тя се вижда от п$%*а си майна, а и има ограничения доста преди тва. Що си карал със 100 малко преди светофара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кобра има ли GPS за камерите или само за радарите върши работа?

9445 няма GPS, хваща всички радари, камери (засича ги като прост радар), плюс лазарни радари (пистолети дет им викат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...хваща всички ... камери (засича ги като прост радар)...

На какво разстояние с тази Кобра хващаш камерите? Защото опитите, които аз съм правил с радар детектор имат доста негативен резултат - хващам камерата, но примерно на 50-60 метра преди и след нея, което обезсмисля засичането - в този диапазон тя вече е в готовност да снима. Не съм сигурен дали е така, но имам предположение, че радарния сигнал на камерите е в пъти по-слаб от този на радарите в патрулките (има логика - камерата, за разлика от пътния полицай, няма нужда да те лови от голямо разстояние) и за това, според мен, няма как да хванеш от прилично разстояние работеща камера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...хваща всички ... камери (засича ги като прост радар)...

На какво разстояние с тази Кобра ....

Абсолютно си прав. Разтоянието е малко, което налага мигновенна реакция, и натискане веднага на спирачката, ако си се заблеял изгаряш, но все пак имаш дори и много малко, време за реакция. Друг е въпроса, когато камерата е насочена да снима в гръб на колата, примерно камерата на магстрала Тракия, която е сложена на Хепито в посока София, е тогава е пълен т...., защото караш и изведнъш почва да пищи, а камерата е вече зад теб и прави фотоси. Незнам защо не засича сигнала в този случай, може би защото посоката на разпространение на вълната съвпада с посоката на радардетектора, но при всички тези случаи си прецакан тотално, добре е че местата на камерите се знаят, но понякога човек се отнася и гризва дървото.

 

П.С.След навъртяни близо, вече 3к км. с кобрата, мнението ми е следното. Помага, даже спасява, но 100% да се разчита на нея няма как. Общо взето играчка с неголям % успеваемост, но такъв е живота. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудни реакции трябва да имаш !!! Почти невъзможно. Има машинки дето с GPS ти определят позицията и имат списък с позициите на всички камери. Като доближиш те предупреждават и показват ограничението за съответната камера. Аз до колкото съм запознат камерите определят скороста по друг начин, а не с радара. Тоя радар може би е само за да разбере, че идва кола, за да се включи самата камера. Някой ако разбира повече да вземе да обясни за непросветените. По мое мнение прост антирадар без този GPS няма как да хване камера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип модерните камери измерват скороста като ти правят снимка през определен интервал от време. т.е. снима те 1 път след 10 секунди пак те снима и по-това колко път си изминал за тези секунди ти смята скороста V=S/t, но за да изчисли скороста на нея пак и трябва някакъв вид радар, с помоща, на който трябва да се пресметне колко път си изминал за тези секунди между двете снимки, ето този сигнал, който е доста краткотраен засичат радардетекторите. При модерните камери този съгнал не е постоянен, докато при по-старичките има такива с постоянен примерно на Ихтиман на Тракия камерите постоянно излъчват сигнал. Даже най-новите доколкото знам, такива в Бг няма още имат и избирателна функция, в смисал от колона от 10 коли тя изчислява, че примерно 6-та е с привишена скорост, като при това изобщо не си прави труда да засича и пресмята скороста на дугите автомобили. Определено с GPS е най-доброто решение, но и цената има значение, но и тя не е 100%, защото седи куката горе на баира единия гледа с бинокал другия държи пистолета (лазарен радар) и за 15 секунди те щтраква и пак си изгорял, така че единственото спасение да се кара с скорост разрешена в закона. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Има машинки дето с GPS ти определят позицията и имат списък с позициите на всички камери...

И да и не. Според това, което съм чел - да, има. Не - защото няма база с камерите за БГ. Към момента има дори радар детектори (примерно Кобра) с включен в комплекта (или опционален) GPS приемник. От сайта на производителя се сваля базата с камерите, но за съжаление БГ не фигурира в списъка. След като от такъв производител не покриват БГ, какво остава за разни китайски джаджи. Най-лесния и гарантиращ максимално предпазване от камери начин се основава на факта, че пазара е залят с телефони с GPS приемник и мнозина имат такъв в джоба. Инсталира се един Гармин (или iGO), след което се актуализира базата с камерите. Хубавото и практичното на това решение е, че файла (или файловете) с базата се актуализират на родна почва, при това често.

 

Освен от статичните камери, мисля, че трябва да се пазим и от мобилните. За това отново отиваме на максимата - превишавай скоростта но с мярка.

 

sii, аз съм голям фен на Whistler. Преди години първият ми радар детектор беше Кобра по простата причина, че масово хората предимно това знаеха. В един момент ми омръзна от постоянното писукане при преминаване (не паркиране пред) бензиностанции. Купих си Whistler (с недоверие) и останах изключително доволен от него. Следващия пак избрах от тази марка, защото изкараха модел, който говори, вместо само да бипка, а тогава от Кобра дори във високия клас нямаха такава опция :) За съжаление голяма част от търговците носят вина са разпространението и прехвалването на Кобрите, а пък други си мълчат са добрите Whistler в този клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде четох, че камерите снимат, ако се првиши скоростта с 34 километра? Вярно ли е? Тоест ако минеш с 60 вместо с 50 няма да се задействат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.