Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова камера с радар на цариградско-посока орлов мост?


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Не знам дали е нова или не камерата от заглавието, аз лично вчера я видях , тъй като бях в лява лента и се движех към орлов мост идвайки от плиска. Камерката е точно там където е ограничението 50км/ч. Та светкавицата на камерата като минавах се включи демек може скоро да получа честитка...внимавайте за който не знае за нея- както аз не знаех да му се невиди :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    14

  • pvatanasov1

    11

  • Mishelle

    7

  • tihoslav

    6

Най-много писали в темата

Даам камера си е 100%,и аз чакам честитка вече от там. :mrgreen:

Някой да има въздушна пушка или прашка да даде за 1 ден!?

Колега, аз имам въздушна пушка,

можем да си намажем лицата с кал и да легнем / със или без мацки/ в градинката пред полиграфическия и ще целим, ти ще смяташ вятъра, па аз ша пуцам! smile091 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам камера си е 100%,и аз чакам честитка вече от там. :mrgreen:

Някой да има въздушна пушка или прашка да даде за 1 ден!? :lol::lol:

В една друга тема бях споменал,че в Румъния почти всички такива камери са напръскани със спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам камера си е 100%,и аз чакам честитка вече от там.Някой да има въздушна пушка или прашка да даде за 1 ден!? :lol::lol:

В една друга тема бях споменал,че в Румъния почти всички такива камери са напръскани със спрей.

Другта която е на Цариградско я бяха оработили така,без изобщо да погледнат,че е просто празна кутия! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали и Господарите даваха репортаж как на Благоевград я бяха мацнали :) !

 

Иначе да кажа:

 

НА Нова Загора- до Happy- кутията Е С КАМЕРА.

На село Подслон- кутията Е С КАМЕРА.

От Стара Загора към магистралата (Димитровград) на 5-6 км до Автокъщите кутията Е С КАМЕРА.

 

На Съдиево кутията е БЕЗ КАМЕРА!

Аксаково- също кутията е БЕЗ КАМЕРА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до седмица получаваш покана да отидеш в кат ... там те водят в една стаичка с две въз дебелички но засукани каки . имаш възможност да пишеш възражение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица приятел получи покана да се яви в КАТ на 14.04.2010, защото е сниман на 11.06.2009. Просто нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали и Господарите даваха репортаж как на Благоевград я бяха мацнали :) !

 

Иначе да кажа:

 

НА Нова Загора- до Happy- кутията Е С КАМЕРА.

На село Подслон- кутията Е С КАМЕРА.

От Стара Загора към магистралата (Димитровград) на 5-6 км до Автокъщите кутията Е С КАМЕРА.

 

На Съдиево кутията е БЕЗ КАМЕРА!

Аксаково- също кутията е БЕЗ КАМЕРА!

Камерите периодично се местят НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ! Днеска е на Нова Загора утре е в Ст.Загора.

За да сте спокойни има ли кутия спозвай ограничението,абе я спозвайте всички ограничения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мобилните дето са в автомобили спрени край пътя. Нашта е в една много " кармъзъ " количка :mrgreen: Без всякакви отличителни белези. Ама за другите окръзи не знам. Най-добре да си спазваме ограниченията, ама като понякога са безумни............... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да си спазваме ограниченията, ама като понякога са безумни...............

В събота като се прибирах от почивката до Севлиево се натресох на радара при ограничение 60 км/ч - на безумно място: прав път с добър асфалт. И защо е това ограничение!?! Аз, се оказа че съм минал с 80 км/ч и естествено - акт с глоба от 30лв и 4 точки :( Вече мястото го запомних, но ...........

Между другото днес един приятел ми каза, че имал радар детектор "Кобра 71хх" и били разрешени от закона :roll: Това въобще не го вярвам, просто няма начин [-X Нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...че имал радар детектор "Кобра 71хх" и били разрешени от закона :roll: Това въобще не го вярвам, просто няма начин [-X Нали?

Разрешени са ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...че имал радар детектор "Кобра 71хх" и били разрешени от закона :roll: Това въобще не го вярвам, просто няма начин [-X Нали?

Разрешени са ;)

Така е, а анти-радарите са забранени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно трябва да има камери, за да бъдем принудени да спазваме правилника. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен тази сутрин в 2ч ме щракна светкавицата. Много е неприятно- стряска! Но се радвам за онзи, който ме изпревари поне с 50км/ч отгоре smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица приятел получи покана да се яви в КАТ на 14.04.2010, защото е сниман на 11.06.2009. Просто нямам думи.

 

Чл. 34. (1) от ЗАНН

...

Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен

акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на

нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението

...

Т.е. - кажи му да се замота още 2 месеца ;)

 

Между другото - на тия камери пищят ли радар детекторите ? Ще пробвам тия дни като минавам покрай тази на Орлов мост, ама ако някой знае да каже.

 

И въобще - тия камери с радар ли са или чрез някъв софтуер изчисляват скоростта?

 

И законово регламентирани ли са ... мисля че дълго време не ги пускаха в употреба именно защото бяха незаконни и чакаха някви промени в ЗДвП, ако не греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят детектор пищи, лошото е че ги хваща на 2 метра преди да преминеш, защото са насочени в гръб.

 

Между другото последните EU Speed Cams POI към навигация Garmin съдържат почти всички нови камери в БГ, а гармина пищи доста по-отдалече и може да се реагира.

 

Гармина пищи на местоположение, а не на радар, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм ЗА видеонаблюдението на колкото се може по-голяма част от пътищата, когато това спомага за безопасността на движението. Камерите за скорост определено са смислено нещо, когато обаче идеята за разполагането и функцията им има връзка с безопасността на движението, а не с насилственото пълнене на изпразнената поради съвсем различни причини държавна хазна. Ограничението преди светофара на Орлов мост от 50 км/ч е почти толкова безумно, колкото това от 40 км/ч пред една от всичко на всичко двете крайпътни кръчми в село Скравена по международния път за Видин (където естествено също има камери за скорост...). На фона на цялото безумие по пътищата ни, това си изглежда като чист рекет. Не ви ли се струва, че за разлика от нормалните държави, където понятието "видеонаблюдение" означава че пътищата се наблюдават в реално време и когато се случи нещо нередно, се вземат своевременни мерки да се предотвратят възможните тежки последствия, тук камерите в немалка част от случаите припокриват функцията на скритите като мишоци в храстите полицаи, сложили пред себе си невъзможен за обяснение знак с ограничение на скоростта? Може би съм "леко" афектиран от обстоятелството, че преди 3 часа къртих задна врата на Форд Фиеста, опитвайки се да стигна до човек, пострадал след страничен удар стълб, след като един шофьорски талант решил да мине със 100 км/ч на червено при дъжд и пълна пързалка по улиците? Дали фактът, че карайки тестов автомобил с близо 300 конски сили, двойно предаване, всички възможни съвременни системи за безопасност и гуми с мерки 315/35 R 20 със скорост не по-висока от 70 км/ч по хлъзгавите улици на София непрекъснато бях изпреварван с бясна скорост от коли на по 15-20-25 години с гуми на по 10 години не е маааааааааалко по-страшен от това дали съм минал преди Орлов мост с 50 или 65 километра в час?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм да има камери, защото от джигити ми е омръзнало. Но не съм съгласен те да са скрити и необозначени със знак. Поправете ме ако греша, но според закона не е ли забранено да ме снимат без аз да знам за това? Защото в повечето участъци с камери липсва знак за наличието им. Което ме навежда на мисълта, както Фреша вече написа - камерите се монтират не с цел обезопасяване на даден участък, а за набиране на средства... На скоро по вечерните новини съобщиха, че камерите са настроени да снимат при превишаване на ограничението с 30 км/ч. Което за мен е добър толеранс =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да си спазваме ограниченията, ама като понякога са безумни...............

В събота като се прибирах от почивката до Севлиево се натресох на радара при ограничение 60 км/ч - на безумно място: прав път с добър асфалт. И защо е това ограничение!?! Аз, се оказа че съм минал с 80 км/ч и естествено - акт с глоба от 30лв и 4 точки :( Вече мястото го запомних, но ...........

Между другото днес един приятел ми каза, че имал радар детектор "Кобра 71хх" и били разрешени от закона :roll: Това въобще не го вярвам, просто няма начин [-X Нали?

За превишение на скоростта с 20км над ограничението се полага глоба с фиш(30лв),плаща се по банков път и не се отнемат контролни точки ! Явно си се карал с тях, за да ти пишат акт .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.