Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgautozone.bgШкода събор

километраж

krasipask

Recommended Posts

Днес за пореден път ми блокира километража . Знам ,че проблема е коментиран не веднъж и преди време бях преглеждал подобна тема - но не я намерих. Помня ,че имаше мнения за метално зъбно колелце и т.н. Последният път когато го правих беше преди 2000км. и зъбното колелце беше блокирало . Неприятно е да караш без километраж, а и не искам да си смятам на ум километрите до следващата смяна на маслото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя отказа преди няколко дни, работеше си после спря после пак почна и сега не показва вече нищо, от кво може да е жило червяк, самото табло нещо ли??? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си с пластмасовото колелце,най-вероятно или се е спукало ,или приплъзва на оста .лечението е или купуваш ново с оста около 11-15 лв,или надяваш на старото малко хартишка и лепило и смазваш с масло хубаво целия километраж или пишеш км на листче :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега реших проблема - ще видим до кога . Купих комплект червяк и зъбните колелца на цена 8лв. от Ст.гара . Разопаковането стана в къщи и установих, че зъбното колелце което е набито на самия червяк е спукано ...така, че преглеждайте нещата на място . :oops:

п.п. ще ми е от полза ако някой знае как се маха стрелката на скоростомера . :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ти е да махаш стрелката,самия километраж се смазва или разглобява като се отвият 2-те болтчета отзад ,и така пада задната му страна ,на която със зъбни колелца става задвижването на км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах просто за информация , защото се чудех дали въобще се маха . Иначе ги знам болчетата . Поздрави :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега реших проблема - ще видим до кога . Купих комплект червяк и зъбните колелца на цена 8лв. от Ст.гара . Разопаковането стана в къщи и установих, че зъбното колелце което е набито на самия червяк е спукано ...така, че преглеждайте нещата на място . :oops:

п.п. ще ми е от полза ако някой знае как се маха стрелката на скоростомера . :-k

Колега от тия колелца, червяци и др. ли беше проблема???
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да . Поне при мене беше от тях - едно от зъб. колелца беше с претрити зъби . :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да . Поне при мене беше от тях - едно от зъб. колелца беше с претрити зъби . :smt0344

Претрити зъби се получават от блокаж на километража!

Не случайно колелцата са пластмасови. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Претрити зъби се получават от блокаж на километража!

Червяка има реглаж на хлабината , а километража конструктивно няма как да блокира (поне от това , което съм видял при многократните разглабяния) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червяка има реглаж на хлабината , а километража конструктивно няма как да блокира (поне от това , което съм видял при многократните разглабяния) .

Даа, но заводски нали е регулирана.

На мен ми се е случвало. Зъбите са претрити от червяка, но само в един участък на зъбното колело.

Не знам дали и в този случай е така.

п.п.Обикновено блокира зъбното колело, което е м/у дневния и големия километраж поради износване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при мен се оказа жилото беше скъсано точно долу дето се захваща за червяка, свалих и червяка в отлично състояние, утре ще поръчам ново жило и монтирам!!! smile152 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирано е,но все пак да кажа.Никога не нулирайте дневният километраж в движение.Тогава стават белите ;)
Малииййй smile049 , повече няма, ама аз от къде да знам, благодаря за инфото колега!!! :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.