Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на стъкло на странично огледало?


pdp11

Recommended Posts

Колеги, някой сменял ли е на Фабия 1, на странично огледало, само стъклото. Гледах в ElsaWin, но там няма много подробно описание. Виждам, че е закачено на кукички, но нямам никаква видимост към кукичките, за да ги разкача. Процепът който се отваря, при максимално изтегляне на огледалото не е достатъчен, за да се видят. Отдолу се виждат някакви 2 винта, може би долната част се маха? Моля, да споделите опит, ако имате такъв, за да не стане някой сакатлък ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 месеци по-късно...

Смени ли огледалото, и на мен ми предстои същото - смяна на стъклото на шофьорско ел. огледало с подгряване, някакви съвети как да стане точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, смених го. Първо изместваш огледалото максимално надолу - така че да може като погледнеш през пролуката отгоре да видиш кукичките. Аз използвах дълга пинсета с остър връх, за да махна кукучките. Кукичките се намират горе-долу в посока на диагоналите на огледалото - две горе и две долу. Като се махнат двете горни кукички, вече огледалото може да се издърпа напред и нагоре, така че да се освободят двете долни. Поставянето е по обратния начин - поставяш първо долните две кукички да захапят и след това с хавлиена кърпа притискаш внмателно, за да не се счупи огледалото, точно в средата, докато щракнат горните две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.