Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заигравка с фейслифтка и фотошоп от любител на красотата...


Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди малко като гледах на Само бегачката за пореден път и ми дойде музата, та реших да си поиграя с феслифтка като моята.

 

Джантите са Darwing Racing M-285 G, спойлерче Milotec за багажника, тониране на стъклата отзад, без задното стъкло - то си е нужно за хубава видимост, акулска перка (антената) на покрива и готин пейнт, а не лепенка, на Sparco на вратата зад калника отпред. Огледалата станаха чернички с перлена/металик боя (само, че тук на снимката не успях да го докарам на нищо различно от матово :D )

 

Skoda-Octavia-Facelift-Shaft-Project-thumb.png

 

The original picture:

Skoda-Octavia_2009_1280x960_wallpaper_21-thumb.jpg

 

Кажете мнения? Мисля, че стана хубава, особено с преливката на спарко... Тонирането на стъклата, лично мен ме накефи много как застана... Абе, коментирайте :P Аз ще продължавам да си играя, да видим какво ще се получи...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо спарко лепенката, можеш да сложиш ВРС ......... лепенки!

http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

 

Или нещо подобно?

http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

 

http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго си е като я разкрасиш малко колата ;) радва окото

Сами ми викат,спойлерчето не е от Милотек,а от Шкода оригинални аксесоари

ако огледалата са черен пиано,трябва и маската черен лак да се вържат нещата...или нещо друго в черничко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Знаех си, че нещо спаркото не ходи на елегантно...) По-скоро на някоя тойотка супра или селика...

 

Иначе, задните стъкла, верно са много тъмни... ако предните не са по-тъмни - така както е сега не е ок... Както казваш или изсветляване или затъмняване по малко на задни и предни...

 

Извинявай, Сами! Поправям се вече ;) Иначе спойлера, да, разбрах, че е от ЕТ-то. Аз си мислех, че те ги прекупуват от някой и продават като оригинални аксесоари, но може и да ги правят в завода... ;)

 

Но като цяло ще взема малко да ги оправя още детайлите да видим какво ще стане :P

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф... само да го измисля, че отпред ще е малко по-яко... И много хардкор... :) Там е животинско сложно!

 

Маската на тази снимка не можах да я оправя, малко зле ставаше - като гъба отпред, затова е хромец още.

 

Ето оправията - мисля, че това изглежда статично, само се замислям за лайсната, защото тя е малко... ама ми харесва като, че ли. ^^

 

Обмислях само, дали спойлера да не е черен, ама не ми хареса - нещо трошеше обстановката. Но пък другите детайли са черни и... Ще го мисля и това.

 

Skoda-Octavia-Facelift-Shaft-Project-thumb2.png

 

Открийте "десетте" разлики :D Официално съм със затъмнени прозорци - много яко стои вече!

 

Сега си търся предница хубава, ще мисля какво да й лепна :P

 

 

Поздрави

/еdit mod.:поправи лайсните,малко по дебели са станали от в действителност/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак,я виж дръжките на вратите ;) нали се колебаеше...

shaft,стига си пускал снимки,щото ще боядисвам огледала и дръжки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, не пускам повече странични снимки.... ^ ^

 

Лайсните знам, че са по-дебели, просто по-тънки не ми изглеждаха добре, стоят като косъмче на фона на животното, а че си личи - личи си, че е некадърно направена...

 

Относно фронт тунинга - тая кола не подлежи :D

Просто нямам идея какво да й причиня... Черна маска - като някакво намацало муцунката си дете с шоколад... така стои... Мислех нещо за голяма маска или по-тъмна на хрома, която припокрива бронята като при аудитата, отива й, но изглежда не като принцесата, а като лансър еволюшън, което не ме кефи...

 

За момента това ми хрумна, но не успявам да направя малко по-ниска бронята, или продължавам да си търся някой тунинг бъркоч, та да му смъкна бронята да видя коя ще лепне...

 

Айде, поне успях да я накарам да се намръщи с лифта на веждите и съм горд с това... Не гледайте, че отдясно е намигнала повече :D Това е от бръчки и от факта, че не мога да правя симетрични нещата...

 

Skoda-Octavia_2009_800x600_wallpaper_2c.jpg

 

На фейса огледалата са много по-големи от стандартната окти, та тук изглежда малко като Мики Маус...

 

Skoda-Octavia-project-front2.jpg

 

Черна броня отдолу до халогени - но... зле е.

Skoda-Octavia-project-front.jpg

 

Отивам да спя, че нещо почнаха да ме дразнят очите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай дали ще стане да оцветиш решетката на капака в цвета на колата, без хромираната маска. Това май ще е по-лесно на живо отколкото с пейнтшопа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай маската с цвета на колата и само хрома в цвета на колата,така маската ще стане по-малка и ще се намръщи още.

 

 

Митак,я виж дръжките на вратите нали се колебаеше...

shaft,стига си пускал снимки,щото ще боядисвам огледала и дръжки....

 

абе ще ги боядисам най-накрая тез дръжки и да се приключва smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После като се прибера ще я пейнтна така маската да видим какво ще стане, ама едно се сещам - тука като е намръщена малко няма габарити :D Те са отгоре, където е намръщена сега... Лошо... Но определено може да се получи с цвета на колата ;)

 

После ще метна снимка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно намръщването-продават вежди на Милотек

Да де, просто едните са тези:

2250_0.jpg

 

А другите са тези:

 

2249_0.jpg

 

Първите крият габарита, а вторите от дългите, но и двете махат габарита, a той изглежда така:

 

DSC00094.JPG

 

 

Днес нямах време да направя маската, водих шкодилака до съевата дупка да я видя... Леле насъбраха се народ около мене и питат ли питат как е, какво е, що е, да караш шкода... Дали VAG групата имало полза от нея и други неща, където огкарахме около час в приказки, добре, че беше гаджето да ме дръпне малко, та си тръгнахме... Резил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направят и модел от 2та взети заедно : първи- дясна част/втори - лява част ще е интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направят и модел от 2та взети заедно : първи- дясна част/втори - лява част ще е интересно!

 

 

Ще прилича на това, което аз направих с фото-шопа и салатата е пълна. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Опффф... Когато няма (или има, но ми е безинтересно) какво да правя се занимавам с глупости...

 

Ето какво сътворих буквално за отрицателно време и супер нескопосано:

Имам го в главата като идея как искам да изглежда, защото

Оригинала:

original.JPG

 

не ми харесва особено с тези неизмислено жълтеникакви габарити, а пък нещото:

 

orange.JPG

 

което се получи или не се получи особено с гимп-а не ми харесва толкова, че да го направя постоянно,

но много ми се иска да стане като wanted-a тук:

 

wanted.JPG

 

Но ще видим... ЛЕД-а от последната е страшно красив на БМВ-нце нощес... Тук не знам как ще изглежда...

 

Кажете как се харесва повече - безпристрастно?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби доктора така си кара и е много красиво отпред отдалече погледнато.Но отблизооооо :smt0344 е ужасно.Вижда се една оранжева крушка която не отразява а свети в точка....абе МНОГО Е ЕФТИНО.Същото се отнася и за дневните светрини на фейслифта.Ако бяха сложили някакво стъкълце което да разпръсква и разпределя светлината от габаритчето равномерно по цялото отделение от фара предназначено за габарит/както е фара на Ок2 преди феислифта/щеше да е супер,но така е циганско.-Като онея тъпи тунинг стопове/най често за Г3 :lol: /с фенерчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби доктора така си кара и е много красиво отпред отдалече погледнато.Но отблизооооо :smt0344 е ужасно.Вижда се една оранжева крушка която не отразява а свети в точка....абе МНОГО Е ЕФТИНО.Същото се отнася и за дневните светрини на фейслифта.Ако бяха сложили някакво стъкълце което да разпръсква и разпределя светлината от габаритчето равномерно по цялото отделение от фара предназначено за габарит/както е фара на Ок2 преди феислифта/щеше да е супер,но така е циганско.-Като онея тъпи тунинг стопове/най често за Г3 :lol: /с фенерчетата.

 

 

Оооо... само не ми припомняй това нещо... направо ми става зле smile009 На Боби са като моите и на мен ми допадат, но отблизо определено виждаш крушка и това го знам...

 

Аз най-вече по тъмно гледам как изглежда габарита, че много ми харесва оранжев, а денем никога не ги пускам заради DRL-то... Но, определено го keep-вам in mind това и ще го подкарам нататъка :)

 

Благодаря ти за отговора :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има схема за готини drl -коминг соон ;)

 

Чакам да видя :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да отупам малко прахта от темата... Както и да споделя, че тунинга се измества малко от първоначалните идеи... Поизрастнах малко smile091

 

Ето нещо ново:

Сега:

IMAG0835800.png

 

Мечта (бронята си е същата, не е от RS, просто решетката е друга):

IMAG0835-honeycomb800.png

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откажи се,защото с тази решетка много грозно се виждат чаркаляците вътре.Вижда се средната У-образна ламарина на капака /в средата под маската/ ,няма и от къде да ти излиза щеката за отваряне на капака.Трябва да си направиш кукичка да бъркаш да преправиш също ръчката... :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.